Czytniki e-book, których użyjesz nie tylko do czytania!

Czytniki e-booków zadebiutowały na rynku pod koniec poprzedniego tysiąclecia. W minionych czasach technologia pozwalała na przechowywanie jedynie dziesięciu książek jednocześnie, a ekran o właściwościach papieru pozostawał w sferze marzeń. U schyłku drugiego dziesięciolecia XXI wieku, urządzenia nie służą już tylko do czytania tekstów. Producenci prześcigają się w dodawaniu coraz to nowszych, ciekawych funkcji do czytników e-booków, aby sprostać wymaganiom współczesnego świata. Co, poza czytaniem, są w stanie zaoferować nowoczesne urządzenia?

Czytnik multizadaniowy

Na podobieństwo telefonów komórkowych, czytniki e-booków posiadają mnóstwo, poza podstawową, funkcji. Do urządzeń nowej generacji możemy zaliczyć m.in. PocketBook InkPad 3.

Duży, 7,8-calowy ekran pozwoli na komfortowe pochłanianie książek, ale również wygodne przeglądanie dokumentów, faktur czy rachunków. Gdy znudzi nas czytanie, sprzęt umożliwia odtwarzanie prostych gier logicznych, takich jak szachy, pasjans czy sudoku.

Dotykowy interfejs urządzenia pozwala nie tylko na łatwiejszą obsługę, ale też innowacyjne użycie słownika. Wystarczy dotknąć niezrozumiałe słowo, aby poznać jego tłumaczenie lub znaczenie. To doskonała opcja dla osób uczących się języków obcych lub chcących wzbogacić słownictwo.

Rysik otwiera nowe możliwości

Onyx Boox Max 2 to czytnik e-booków z najwyższej półki. Dołączony do urządzenia dedykowany stylus umożliwia precyzyjne nanoszenie notatek na dokumenty czy rysowanie.

Ogromny wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala doskonale zda egzamin jako dodatkowy ekran komputerowy. Będzie on mniej uciążliwy dla oczu, dzięki wykorzystaniu technologii e-papieru. Przeglądanie plików w formacie PDF na czytniku e-książek nigdy nie było bardziej komfortowe! Połączenie z innymi urządzeniami zapewni wbudowany w Onyx’a port micro HDMI lub moduł Bluetooth.

Sprzęt działa w oparciu o system operacyjny Android. Mocne podzespoły gwarantują płynną pracę bez zacięć. Dostęp do oficjalnego sklepu Google pozwoli ściągnąć wiele przydatnych aplikacji, zwiększając użyteczność Onyx Boox Max 2 niemal bez granic.

Wyzwolenie od Wi-Fi

Wszyscy doskonale rozumiemy, jak ważny jest ciągły dostęp do Internetu. Wiele czytników e-książek posiada wbudowane moduły Wi-Fi i przeglądarki internetowe. Można dzięki nim skorzystać z sieci w awaryjnej sytuacji, kiedy rozładuje się tablet czy smartfon. Pełen komfort surfowania po sieci zapewni Kindle Oasis 2.

Sprzęt nie ogranicza użytkownika tylko do korzystania z dostępnych sieci Wi-Fi. Możliwość umieszczenia w urządzeniu karty telefonicznej zezwala na korzystanie z Internetu za pośrednictwem sieci 3G. Utrzymanie łączności ze światem za pomocą czytnika e-booków nigdy nie było łatwiejsze.

Moduł Bluetooth dodatkowo rozszerza funkcje Kindla. Sparowanie sprzętu z głośnikiem daje opcję słuchania audiobooków zawsze wtedy, kiedy czytanie staje się niemożliwe, a trudno rozstać się z lekturą.

Coraz bardziej funkcjonalne

Czytniki e-książek już dawno przestały służyć tylko zgłębianiu literatury. Trend w umieszczaniu w elektronice dużej ilości technologicznych nowinek trwa w najlepsze. Nawet  prostsze modele dostępne w sklepach z czytnikami e-booków pozwalają na surfowanie po sieci, przeglądanie zdjęć, korzystanie ze słownika czy ułożenie pasjansa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *