Nowy czytnik KOBO Forma – recenzja wideo

Ukazał się najnowszy czytnik firmy Kobo. Model nazwano Forma. Ten czytnik jest uważany za flagowe urządzenie, ze względu na wiele funkcji oraz ulepszeń. Już wkrótce urządzenie ma być dostępne w Ameryce Północnej. Recenzje mówią, że może to być godny następca modelu Kobo Aura One, który swoją premierę miał w 2016 roku.

czytnik kobo forma

Kobo Forma ma 8-calowy wyświetlacz, który wykorzystuje ekran E Ink Mobius oraz E Ink Carta HD. Ma najwyższą rozdzielczość, która jest dostępna w czytnikach – 300 ppi (1440×1920 pikseli). Ze względu na wyświetlacz Mobius czytnik ten waży zaledwie 197 gramów, co czyni go lżejszym o 15% od poprzednika Kobo Aura One. Kobo Forma zasilany jest procesorem Freescale IMX6 Solo Lite 1 GHZ. Pamięć operacyjna wynosi 512 MB. Natomiast pamięć wewnętrzna to do wyboru 8 GB albo 32 GB. Nie ma jednak możliwości rozbudowy pamięci, ponieważ czytnik nie ma wejścia na karty SD.

Kobo Forma ma podświetlany wyświetlacz oraz system temperatury kolorów Comforlight, co umożliwia czytanie także w nocy. Wyposażony jest zarówno w białe, jak i czerwone diody LED, a także w 17 jasnych świateł, które umożliwiają równomierne rozłożenie podświetlenia na ekranie. Dużym atutem Kobo Formy jest jego wodoszczelność, o stopniu ochrony IPX8, dzięki czemu będzie można używać ten czytnik bez obaw na plaży oraz w wannie. Wytrzyma również całkowite zanurzenie do 60 minut.

Bardzo ciekawym aspektem czytnika Kobo Forma jest automatyczny akcelerometr, który umożliwia zmianę orientacji ekranu o 360 stopni. Jest to wygodna opcja dla osób prawo-, jak i leworęcznych, gdyż klawisze przewijania stron możemy mieć zarówno z prawej i z lewej strony. Ma również opcję zablokowania orientacji ekranu, tak by nie zmieniała się automatycznie np. z każdym odłożeniu czytnika.

kobo forma orientacje ekranu

Poniższa recenzja wideo pozwala zapoznać się z urządzeniem i oprogramowaniem. Ukazane zostało działanie czytnika podczas czytania ebooków oraz działanie systemu stronicowania. Recenzja jest dość obszerna, a przez to długa (trwa nieco ponad 10 minut), gdyż analizowane są praktycznie wszystkie aspekty oraz funkcje, poza obsługą plików PDF.

 

źródło: goodereader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *