Akcesoria do e-czytników – to warto wiedzieć

Kupując czytnik książek musimy być przygotowani na to, że w pudełku, poza samym urządzeniem, znajdziemy tylko kabel USB. Zestaw zasadniczy pozwala na cieszenie się wszystkimi walorami sprzętu. W celu podniesienia komfortu lektury e-książek warto zaopatrzyć się w akcesoria. Które powinny wzbudzić nasze zainteresowanie? Co warto wiedzieć o dodatkach do urządzenia?

Etui do czytnika

Etui do czytnika to pierwszy zakup, o którym powinniśmy pomyśleć po nabyciu urządzenia. Główną funkcją akcesorium jest ochrona sprzętu. Uratuje ekran przez zarysowaniem, pęknięciem lub zniszczeniem. Szeroka paleta kolorów, faktur czy materiałów pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie. Niektóre etui do czytników posiadają dodatkowe zalety. Paski wzmacniające chwyt, magnetyczne zamknięcia, miejsce na rysik lub długopis, systemy umożliwiające postawienie sprzętu jak ramkę na zdjęcia to tylko niektóre z nich.

Warto wiedzieć, że większość etui pasuje tylko do konkretnego modelu czytnika. Czytajmy uważnie specyfikacje produktu przed zakupem. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek.

Ładowarka sieciowa

Czytnik książek, pomimo długiej żywotności na pełnej baterii, od czasu do czasu domaga się ładowania. Dołączane do urządzenia kable USB umożliwiają karmienie prądem za pośrednictwem komputera. Chcąc się uniezależnić, warto kupić przejściówkę. Wpinany do gniazdka mały, poręczny zasilacz pozwoli na ładowanie sprzętu bezpośrednio z sieci elektrycznej.

Warto wspomnieć, aby rozglądać się za firmową ładowarką z atestami. Tanie, chińskie podróbki mogą skrócić żywotność i powodować nadmierne nagrzewanie się baterii, a nawet spowodować wybuch urządzenia i poważnie ranić użytkownika.Karta pamięci

Wbudowaną w czytnik książek pamięć wewnętrzną liczy się w gigabajtach. Pozwala przeciętnie na przechowywanie ponad 1000 tytułów. Reguła ta ma zastosowanie do lektur o objętości około 400 stron bez obrazków. Trzeba pamiętać, że im więcej rysunków i treści, tym wyższa cyfrowa waga książki. Problem niedostatku miejsca rozwiązuje zakup dodatkowej karty pamięci. Aby łatwo odnaleźć interesujące nas tytuły, warto zajrzeć do najlepszych księgarni ebooków online.

Co ważne, że nie wszystkie czytniki e-booków pozwalają na rozszerzenie pamięci kartą. Najpopularniejsze sprzęty Amazona – Kindle – nie posiadają złącza SD/MMC.

Należy pamiętać, aby wybrać kartę, z którą czytnik książek będzie współpracował. Specyfikacje urządzeń wyraźne zaznaczają jaki format (SD/microSD, MMC) i wielkość akcesorium odpowiada danemu modelowi.

Słuchawki

Coraz więcej urządzeń oferuje obsługę audiobooków, czyli książek czytanych przez lektora. Gdy wzrok ulegnie zmęczeniu, można założyć słuchawki na uszy i kontynuować lekturę w formie audio.

Przed zakupem słuchawek należy upewnić się, że czytnik e-booków:

  • posiada wyjście słuchawkowe (najczęściej mini Jack 3,5 mmm);
  • obsługuje formaty plików audio, np. .mp3.

Cechy dobrych słuchawek do słuchania książek to:

  • lekkość;
  • mobilność;
  • izolacja od otoczenia;
  • pokrętło lub przyciski zmiany głośności.

Komfort przede wszystkim

Czytnik e-booków do prawidłowego działania potrzebuje jedynie naładowanej baterii. Warto jednak zapewnić sprzętowi ochronę, a właścicielowi urządzenia wygodę użytkowania. Wyposażenie w dodatkowe akcesoria pozwoli na czerpanie jeszcze większej przyjemności z lektury dzieł ulubionych autorów!

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *