Czytniki e-book, których użyjesz nie tylko do czytania!

Po premierze pierwszych elektronicznych czytników technologia pozwalała na przechowywanie jedynie dziesięciu książek jednocześnie, a ekran o właściwościach papieru pozostawał w sferze marzeń. Obecnie czytniki nie służą już wyłącznie do czytania. Producenci prześcigają się w dodawaniu do nich coraz to nowszych, ciekawszych funkcji. Co mogą nam zaoferować najnowocześniejsze urządzenia?

Podobnie jak telefony komórkowe, które początkowo służyły wyłącznie do wykonywania połączeń, czytniki e-booków są wyposażane w coraz więcej użytecznych funkcji, stając się prawdziwie multizadaniowymi urządzeniami. To sprawia, że w coraz większej mierze przypominają one tablety.

Czytnik multizadaniowy

Duże, 7 lub 8 calowe ekrany (takie jak ten, który posiada np. PocketBook InkPad 3), pozwalają nie tylko na wygodne pochłanianie kolejnych książek EPUB, lecz również przeglądanie dokumentów, faktur czy rachunków. Kiedy znudzi nas czytanie, bez problemu możemy również uruchomić na czytniku proste gry logiczne, takie jak szachy, pasjans czy sudoku.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że czytniki idealnie nadają się również do czytania prasy. Najnowsze wydania ulubionych czasopism bez problemu kupimy w najtańszych internetowych księgarniach – po dokonaniu zakupu lub wykupieniu subskrypcji materiały błyskawicznie pojawią się na naszych ekranach.

Nowy Onyx Boox Max 2 działający w oparciu o system operacyjny Android posiada połączenie z oficjalnym sklepem Google. Pozwala to na pobieranie na urządzenie wielu urozmaiconych aplikacji, rozszerzając zastosowania urządzenia niemal bez granic.

Dotykowy interfejs zapewnia nie tylko łatwiejszą obsługę urządzenia, lecz pozwala również na korzystanie z innowacyjnego słownika. Czytając ebooki po angielsku możemy po prostu kliknąć na niezrozumiałe słowo, a jego tłumaczenie natychmiast wyświetli się na ekranie. Niezrozumiałe wyrazy mogą również zostać zapisane w pamięci urządzenia na później, abyśmy w razie potrzeby szybko mogli do nich wrócić. Taka opcja sprawia, że zakup czytnika ebooków jest doskonałym pomysłem dla osób uczących się języków obcych.

Wbudowany w wiele czytników moduł Bluetooth sprawia natomiast, że po połączeniu z głośnikami lub bezprzewodowymi słuchawkami urządzenia pozwalają na odtwarzanie dźwięku. Jeżeli zatem poczujemy się zmęczeni czytaniem, zawsze będziemy mogli odtworzyć na czytniku ulubionego audiobooka.

Rysik otwiera nowe możliwości

Do wielu najnowocześniejszych czytników dołączone są specjalne rysiki. Umożliwiają one m.in.. wygodne edytowanie wyświetlanych na ekranie urządzenia dokumentów, sporządzanie notatek na marginesach, zaznaczanie fragmentów tekstów lub rysowanie. Takie możliwości sprawiają, że nowoczesne czytniki idealnie nadają się nie tylko do nauki (e podręczniki), lecz również do pracy. Zamiast zabierać ze sobą na spotkania biznesowe kilka notatników i wydrukowanych materiałów, możemy zawsze mieć przy sobie niewielkie, estetyczne wykonane urządzenie.

Ogromny wyświetlacz o przekątnej 13.3 cala (taki jak ten, w który wyposażony jest Onyx Boox Max 2) doskonale zda egzamin jako dodatkowy ekran komputerowy. Co więcej, dzięki wykorzystaniu technologii e-papieru będzie on znacznie mniej uciążliwy dla oczu. Przeglądanie plików PDF jeszcze nigdy nie było bardziej komfortowe. Moduły Bluetooth lub wbudowane porty micro HDMI sprawiają, że najnowocześniejsze czytniki łatwo łączą się z innymi urządzeniami, pozwalają na błyskawiczne przesyłanie danych.

Najnowocześniejsze czytniki to nie tylko czytanie książek

Dostęp do sieci

Wszyscy doskonale rozumiemy, jak ważny jest w dzisiejszych czasach dostęp do Internetu. Wiele nowoczesnych czytników ebooków posiada wbudowane moduły Wi-FI oraz płynnie działające przeglądarki internetowe. Dzięki temu urządzenia sprawdzają się również wtedy, kiedy nie mogąc skorzystać ze smartfona lub tabletu, będziemy musieli szybko znaleźć coś online. Pełny komfort surfowania po sieci zapewnia np. interaktywny Kindle Oasis 2.

Warto pamiętać, że w Internecie odnajdziemy również książki online do pobrania za darmo – bezpłatne fragmenty tekstu albo nawet całe dzieła udostępnia wiele księgarni internetowych lub legalnie działających platform.

Co ciekawe, sprzęt nie ogranicza użytkownika wyłącznie do korzystania z dostępnych punktów Wi-Fi. Możliwość umieszczenia w czytnikach karty telefonicznej pozwala również na korzystanie z Internetu za pośrednictwem sieci 3G. Utrzymanie łączności ze światem za pomocą czytnika e-booków jeszcze nigdy nie było łatwiejsze.

Dodatkowe funkcje najnowocześniejszych czytników:

  • Edytowanie plików tekstowych,
  • Sporządzanie notatek i rysowanie,
  • Przeglądanie prasy,
  • Przeglądanie zdjęć i plików wideo,
  • Odtwarzanie audiobooków,
  • Korzystanie z Internetu,
  • Korzystanie z interaktywnych słowników,
  • Granie w gry,
  • Pobieranie wielu dodatkowych aplikacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *