Co każdy powinien wiedzieć o czytnikach ebooków?

Czytniki ebooków to urządzenia jeszcze nieco niszowe. Nie wszyscy z nich korzystają i na pewno daleko im jeszcze do smartfonów. Postanowiłem napisać o najważniejszych cechach tych urządzeń, które powinien znać każdy, kto choć rozważa zakup czytnika. Sprawdźmy zatem co oferują

1. Starzeją się najdłużej ze wszystkich urządzeń mobilnych

Czytniki ebooków mają bardzo długi okres przydatności. Nie psują się, ani nie zużywają tak jak tablety czy smartfony po maksymalnie dwóch latach. Swobodnie można z nich korzystać 5, 6, a nawet 7 lat bez potrzeby naprawiania.

2. Są przyjazne dla oczu

E-papier to ekran przystosowany do wygodnego i długotrwałego czytania tekstu. Producenci z każdym rokiem starają się coraz bardziej imitować kartkę papieru by czytanie było jeszcze wygodniejsze i zdrowsze dla ludzkiego wzroku.

3. Można z nich korzystać nawet miesiąc bez ładowania

Czytniki ebooków mają bardzo pojemne baterie i zużywają stosunkowo mało energii. Dzięki temu, przy czytaniu około pół godziny dziennie, akumulator wytrzyma nam nawet do miesiąca użytkowania bez dodatkowego ładowania.

4. Podświetlenie pozwala na czytanie w każdych warunkach

Podświetlenie w czytnikach to już standard. Różni się ono jednak od podświetlenie ekranów LCD. Tutaj diody skierowane są na ekran, nie w oczy użytkownika. To oznacza, że światło nie męczy wzroku i czytanie jest możliwe nawet w całkowitej ciemności.

5. Można za ich pomocą korzystać z internetu

Dzisiejsze czytniki mają wbudowany moduł wi-fi i przeglądarkę internetową, dzięki czemu można za ich pomocą korzystać z internetu. Choć nie jest to opcja tak szybka i poręczna jak w smartfonach, przeglądanie internetu na e-papierze jest możliwe i to całkiem wygodnie.

6. Mają dodatkowe aplikacje, jak gry, dzięki którym zapewniają rozrywkę między chwilami lektury

Większość dzisiejszych czytników ebooków jest wyposażonych w dodatkowe aplikacje jak np. gry. Znajdziemy wśród nich pasjansa, szachy, czy sudoku. Dzięki nim, w chwilach przerwy od czytania, możemy rozerwać się grając w jedną z udostępnionych przez producenta gier.

Jak można zauważyć, czytniki ebooków mają wiele cech, o których większość ludzi nie wie, a szkoda, bo to z pewnością bardzo ciekawe urządzenia, warte choćby przetestowania.

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *