Najlepsze czytniki ebooków do pracy

Czytnik e-booków to małe, kompaktowe urządzenie elektroniczne, pozwalające na odtwarzanie książek w cyfrowych formatach. Głównym przeznaczeniem sprzętu pozostaje cieszenie się literaturą, jednak walory czytnika na tym się nie kończą. Poza funkcją czysto rozrywkową, można go wykorzystać w pracy, gdzie będzie dobrą alternatywą dla tabletu czy smartfona. W jakich zawodach warto wyposażyć się w czytnik e-booków? Jaki czytnik książek wybrać?

Coś dla pragmatyków

Czytnik e-booków świetnie odnajdzie się w pracach biurowych. Doskonale sprawdzi się jako urządzenie do przeglądania umów, faktur i innych dokumentów. Za takie proekologiczne rozwiązanie podziękuje nam Matka Natura. Wymiana tradycyjnego papieru na czytniki e-książek pozwoli na ograniczenie wycinki lasów. Warto wiedzieć, że do wyprodukowania 1 tony papieru potrzeba celulozy z około 17 drzew. Koniec z morzem kartek i stosami segregatorów na biurku – teraz można mieć całą dokumentację firmy w urządzeniu wielkości zeszytu!

Przy wyborze modelu w sklepie z czytnikami, warto zwrócić uwagę na:

  • Rozmiar wyświetlacza (im większy, tym bardziej komfortowa praca);
  • Wielkość baterii;
  • Ilość wbudowanej pamięci (przy większej ilości pamięci można archiwizować więcej dokumentów);
  • Moduł Wi-Fi (aby bez problemu odbierać nowe dokumenty).

Coś dla humanistów

Dziennikarze, komentatorzy czy recenzenci należą do zawodów, w których zarabia się pisaniem i czytaniem. Aby ułatwić sobie tę drugą czynność, warto zaopatrzyć się czytnik e-booków. Szczególnie dotyczy to recenzentów książek, pochłaniających nawet kilkadziesiąt tytułów miesięcznie. Na taką ilość papierowych pozycji potrzeba by ogromnego regału. Czytnik e-książek jest w stanie pomieścić około 1000 średniej długości dzieł, a pamięć często można powiększyć kartą microSD.

Ułatwieniem pracy dziennikarzy czy komentatorów będą wydawane w formie elektronicznej czasopisma. Nie trzeba wstawać co rano i ruszać do kiosku – teraz wystarczy jeden dotyk, by mieć dostęp do prasy. Kończy się problem składowania stosów gazet. Wyposażeni w czytnik e-booków, jesteśmy w stanie zmieścić na jednym, niewielkim urządzeniu niezliczoną ilość tytułów, a w razie ich dezaktualizacji, sprawnie i szybko usunąć starocie. Niewielkie rozmiary sprawiają, że sprzęt zmieści się nawet do małego plecaka i będzie towarzyszyć wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartego relacjonowania.

Produkowany w technologii e-Ink wyświetlacz czytników e-książek nie emituje, a odbija światło. Do złudzenia przypomina papier, więc męczy wzrok nieporównywalnie mniej niż ekrany ciekłokrystaliczne.

Coś dla ludzi nauki

Przeglądanie prac naukowych czy studenckich egzaminów w formie elektronicznej nie było nigdy tak wygodne! Wykładowcy politechniki lub inżynierowie, dzięki czytnikom e-booków o dużych, dotykowych ekranach i dołączonych rysikach, mogą w komfortowy sposób zapoznawać się z literaturą techniczną, a w razie potrzeby dopisywać własne notatki. Odkrywcy oraz badacze docenią możliwości wygodnego przeglądania naukowych periodyków czy prac kolegów po fachu bez konieczności kolekcjonowania kolejnych numerów gazet i utraty cennej przestrzeni.

Aby naukowa praca z czytnikiem e-książek była komfortowa, sprzęt musi posiadać:

  • Duży, dotykowy ekran, wyposażony w rysik (możliwość tworzenia notatek);
  • Moduł Wi-Fi (szybki dostęp do nowych artykułów i prac);
  • Dodatkowe oświetlenie ekranu (przydatne w źle oświetlonych laboratoriach);
  • Dużą ilość pamięci (pozwoli na przechowywanie ogromnej bazy naukowej wiedzy).

Nie tylko do pracy

Czytnik e-booków jest świetnym pomocnikiem przy pracy w wielu zawodach. Dostarcza mnóstwo frajdy i rozrywki podczas lektury książek ulubionych autorów. Można go nazwać urządzeniem wszechstronnym bez cienia przesady. Właśnie dlatego jest on znakomitym uzupełnieniem książek tradycyjnych, wcale nie zagrażając ich racji bytu, lecz idąc z nimi ramię w ramię.

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *