Abonament książkowy – Porównanie cen 2023

Czytanie książek to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego, a przy tym umożliwia rozwijanie umiejętności językowych oraz poznawanie nowych historii i wiedzy. Jednak, w dobie, w której coraz więcej czasu spędzamy w sieci, nie każdy ma czas lub ochotę na zakupy w klasycznej księgarni. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem może okazać się abonament na książki. Pozwoli na swobodny dostęp do dużej liczby publikacji w jednym miejscu. W Polsce coraz więcej firm oferuje takie usługi, ale którą wybrać? Porównanie cen książkowych abonamentów – 2023 pomoże w podjęciu decyzji.

Abonament książkowy Legimi
Abonament książkowy Legimi

Czym jest abonament książkowy?

Abonament książkowy to usługa polegająca na stałym, miesięcznym dostępie do biblioteki ebooków oraz audiobooków. W ramach abonamentu klient może wypożyczyć określoną liczbę publikacji lub posiadać nieograniczony dostęp do całej biblioteki. Oferty firm są zróżnicowane i umożliwiają dostęp do różnego typu książek – od beletrystyki po naukowe. Warto zauważyć, że niektóre z firm oferują możliwość korzystania z aplikacji na czytnikach i smartfonach, co z pewnością ułatwi odbiór usługi.

Jakie są najpopularniejsze abonamenty książkowe w Polsce?

W Polsce coraz więcej firm oferuje abonamenty na książki, ale które z nich cieszą się największą popularnością? Oto kilka z nich:

Ebooki oraz Audiobooki:

Legimi – jedna z najpopularniejszych platform na rynku, oferująca dostęp do ponad 180 tysięcy książek oraz audiobooków. W ofercie znajdują się zarówno polskie, jak i zagraniczne tytuły.

EmpikGo – druga z największych platform, tuż za Legimi, w swojej ofercie posiada ponad 100 tysięcy ebooków oraz audiobooków.

BookBeat – gigant międzynarodowy, który oferuje ponad 800 tysięcy audiobooków oraz ebooków. BookBeat skupia się głównie na audiobookach, dlatego ebooki są traktowane jako sprawa drugorzędna.

Storytel – ma podobną politykę jak BookBeat. Abonament pozwala na słuchanie oraz czytanie 400 tysięcy pozycji.

Audiobooki:

Audioteka Klub – w ofercie tej platformy znajdziemy ponad 14 tysięcy audiobooków. Dodatkowo w ramach abonamentu możemy liczyć na promocje oraz wcześniejszy dostęp do premier.

PocketBook Era

Ceny abonamentów książkowych

Warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę abonamentu, ale także dostępne tytuły oraz możliwości korzystania z aplikacji. Poniżej przedstawiamy porównanie cen abonamentów najpopularniejszych platform. Warto zaznaczyć, że przedstawiamy cenę za miesiąc korzystania, bez umów.

Ebooki oraz Audiobooki

Legimi:  

Bez Limitu

– 44,99 zł – ebooki bez limitu (na czytnikach Kindle 7 książek miesięcznie), cashback 10 zł co miesiąc, dostęp na 4 urządzeniach, wgranie 4 własnych ebooków miesięcznie, darmowa dostawa książek papierowych

– 49,99 zł – ebooki oraz audiobooki bez limitu (na czytnikach Kindle – 10 książek miesięcznie), cashback 10 zł, dostęp na 4 urządzeniach, wgranie 4 własnych ebooków miesięcznie, darmowa dostawa książek papierowych

Z limitem stron

– 9,99 zł – 300 stron ebooków, cashback 2 zł co miesiąc, dostęp na 2 urządzeniach (brak obsługi Kindle), wgranie 1 własnych ebooków

– 24,99 zł – 1000 stron ebooków, cashback 6 zł co miesiąc, dostęp na 3 urządzeniach (brak obsługi Kindle), wgranie 2 własnych ebooków

– 29,99 zł – 1500 stron ebooków, cashback 8 zł co miesiąc, dostęp na 3 urządzeniach (brak obsługi Kindle), wgranie 3 własnych ebooków

Serwis oferuje dodatkowo umowy na 12 miesięcy, w których oferty bez limitu są obniżone o 5 zł.

EmpikGo:

– 19,99 zł – 2 dowolne tytuły na miesiąc (ebooki, audiobooki, komiksy), oryginalne serie podcastów bez limitu, 2 urządzenia równocześnie + czytnik Kindle

– 39,99 zł – ebooki, audiobooki, komiksy bez limitu, oryginalne serie podcastów bez limitu, 2 urządzenia równocześnie + czytnik Kindle

Empik oferuje dla klientów możliwość wykupu dłuższego okresu za pomocą jednorazowej płatności. W przypadku zakupu na 180 dni cena za miesiąc obniża się o 8,32 zł, zaś na 360 dni o 9,99 zł.

BookBeat:

– 19,99 zł – 20 godzin w miesiącu

– 29,99 zł – 100 godzin w miesiącu

– 39,99 zł – bez limitu godzin

W przypadku tego serwisu warto zaznaczyć, że czytanie książki jest również przeliczane na czas. Nie ważne jak szybko przeczytamy daną stronę, system oblicza liczbę minut na podstawie słów.

Storytel:

– 17,45 zł – 1 konto, 10 godzin na miesiąc

– 34,90 zł – 1 konto, słuchanie bez limitu

– 46,90 zł – w skład wchodzą 2 konta, słuchanie oraz czytanie bez limitu

– 58,90 zł – w skład wchodzą 3 konta, słuchanie oraz czytanie bez limitu

Tak samo jak w BookBeat, czytanie książek jest przeliczane na czas.

Audiobooki

Audioteka Klub:

– 24,90 zł – nielimitowany dostęp do audiobooków, audioteka Kids, wcześniejszy dostęp do najlepszych premier, promocyjna cena na kupno audiobooków

Promocja w Audiotece występuje wtedy kiedy zdecydujemy się na zakup 12 miesięczny. Dokonujemy tego za pomocą jednej płatności i oszczędzamy w ten sposób 73,90 zł.

Podsumowanie

Jak widać w Polsce istnieje szeroki wybór między serwisami książkowymi. Naszym zdaniem najlepszymi wyborami jest Legimi oraz EmpikGo. Skupiają się one na Polsce oraz wydaniach właśnie w naszym języku, dodatkowo oferując bogatą ofertę w dobrej cenie.

Dajcie znać w komentarzu, co sądzicie na temat abonamentów książkowych!  

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: Legimi, EmpikGo, Audioteka, BookBeat, Storytel

Zobacz również:

Dlaczego czytniki ebooków są takie drogie?

Porównanie Onyx Boox Tab Ultra vs Kindle Scribe

Nowa aktualizacja Pocketbook – oprogramowanie 6.7!

4 Responses

 1. Nie wiem jak w przypadku innych platform, ale z Legimi można korzystać również przez operatora sieci komórkowej i wtedy abonament jest jeszcze tańszy.

  1. Podczas porównywania cen nie uwzględnialiśmy operatorów sieci komórkowej, ze względu na ciężkie przełożenie ceny wraz z abonamentem na faktyczną cenę usługi.

 2. Aż prosi się o nowe porównanie. Kupiłem córce empik go max „na mikołajki” w zeszłym roku (grudzień 2022). Abonament się dzisiaj skończył i jakież było moje zaskoczenie, że nie ma już wersji unlimited.

  Pod kątem opłacalności wychodzi że empik z ośmioma książkami w miesiącu wypada bardzo słabo w porównaniu do Legimi.

  Córka to mol audiobukowy w tej cenie szukam oferty u konkurencji.

  Na dzień dzisiejszy brakuje prostej tabeli co ile i gdzie kosztuje.

  1. Zaktualizujemy ten artykuł w najbliższym czasie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *