Dlaczego warto kupić czytnik e-book?

Świat miłośników literatury dzieli się na dwa obozy. Na pierwszy składają się osoby uznające wyższość czytników e-booków. Cenią wygodę posiadania całej biblioteczki w małym urządzeniu. Grupa druga to zwolennicy tradycyjnych, papierowych książek. Uwielbiają oni wizyty w księgarniach i stosy pozycji na półkach. Czy możliwe jest przekonanie fana papierowych lektur do nowoczesnych rozwiązań elektronicznych? Dlaczego warto zastanowić się nad kupnem czytnika e-książek?

Oszczędność miejsca

W życiu każdego książkoholika przychodzi moment, kiedy kolejne pozycje nie mieszczą się  na regałach i półkach. Kończy się przestrzeń na postawienie dodatkowych mebli. Nowe nabytki piętrzą się bezładnie i nieestetycznie na biurku czy podłodze. Z pomocą przychodzi technologia! Liczona w gigabajtach pamięć wewnętrzna czytnika e-booków pozwoli na magazynowanie nawet 1000 średniej długości dzieł literatury. Niektóre z urządzeń posiadają możliwość powiększenia zapasów dzięki złączu karty pamięci.

Rozmiary urządzenia sprawiają, że mieści się nawet do niewielkiej, damskiej torebki. Ma to istotne znaczenie w czasie podróży. Możemy, zamiast papierowych książek, spakować do walizki bardziej potrzebny bagaż, nie martwiąc się o jego wagę.

Oszczędność czasu

Tradycjonaliści uwielbiają wyprawy do księgarń. Takie eskapady zabierają jednak dużo czasu. Trzeba wybraną książkę znaleźć wśród niekończących się regałów, odstać swoje przy kasie albo przeżyć rozczarowanie gdy okaże się, że interesujący nas tytuł się wyprzedał. Nowoczesny sposób kupna literatury opiera się na kilku kliknięciach. Po chwili możemy cieszyć się nową zdobyczą na czytniku książek. Bez wychodzenia z domu czy czekania na kuriera!

Nie wszyscy mają dostęp do księgarń stacjonarnych. Błogosławieństwem dla mieszkańców mniejszych miejscowości czy wsi są sklepy internetowe. Wystarczy jedynie połączenie z siecią, by zakupić najnowszą powieść.

Oszczędność natury

Coraz częściej poruszane są tematy ekologii i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Warto o tym pomyśleć podczas wyboru między książką tradycyjną a elektroniczną. Do wytworzenia e-booka nie zużywa się papieru ani tuszu. Oszczędzamy mnóstwo drewna i pozostawiamy lasy w nienaruszonym stanie.

Transport książek w formie tradycyjnej wymaga zaangażowania pojazdów mechanicznych. Powstające spaliny trują powietrze wokół nas. Kupując czytniki e-booków, chronimy atmosferę przed jej zanieczyszczeniem.

Oszczędność pieniędzy

Opłaty za papier, klej, drukarnię, transport, magazynowanie – to wszystko składa się na cenę lektur tradycyjnych. Ich cyfrowe wersje nie są niczym więcej jak plikami komputerowymi. Sprawia to, że koszt elektronicznej książki wynosi średnio o 15% mniej w porównaniu z papierowymi odpowiednikami. Kupno czytnika e-booków może wydawać się jednorazowo sporym wydatkiem. Potraktujmy go jako inwestycję, która się zwróci.

Czytanie zawsze i wszędzie

Do tradycyjnego czytania potrzebujemy dobrego światła. Nie zawsze możemy liczyć na słoneczną pogodę czy mocną lampkę. Technologia znalazła rozwiązanie na tę bolączkę. Jaki czytnik książek wybrać? Z dodatkowym źródłem oświetlenia! Sporo modeli posiada wbudowane diody doświetlające z regulacją siły światła. To doskonałe rozwiązanie dla nocnych marków.

Mnóstwo zalet – ogrom możliwości

Czytnik książek jest godnym polecenia zakupem. Oszczędza nasz czas, pieniądze, przestrzeń, przyrodę, radzi sobie z wieloma zadaniami. A to wszystko w urządzeniu o gabarytach cienkiego zeszytu!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *