Jaki czytnik ebooków Onyx Boox powinieneś kupić?

Wielofunkcyjne urządzenia Onyx Boox wciąż zyskują na popularności. Ponieważ większość produktów chińskiej firmy można kupić w Polsce, stają się one poważną konkurencją dla Kindle, SuperNote czy PocketBooka. Aby ułatwić orientację w ofercie Onyx Boox opisaliśmy wszystkie znajdujące się w niej czytniki ebooków

Jaki czytnik ebooków Onyx Boox powinieneś kupić?

Zakup czytnika ebooków Onyx Boox

Elektroniczne czytniki książek Onyx Boox stają się obecnie coraz bardziej popularne. Ponieważ większość produktów chińskiej firmy można już bez problemu kupić w Polsce, stają się one poważną konkurencją dla Kindle, SuperNote czy PocketBooka.

Należy jednak podkreślić, że urządzenia Onyx Boox nie są typowymi czytnikami ebooków, lecz głównie narzędziami do robienia elektronicznych notatek. Do części z nich są dołączone specjalne rysiki, a ich duże rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzają się one na przykład przy pracy z plikami PDF.

Ponieważ czytniki ebooków Onyx Boox działają na Androidzie i umożliwiają dostęp do Google Play, można również pobierać na nie wiele dodatkowych aplikacji. Aplikacje te służą m. in. do czytania, obsługi wiadomości, przeglądania Internetu lub tworzenia i edycji dokumentów. W rezultacie produkty chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego są wielofunkcyjnymi urządzeniami, które pod wieloma względami nie ustępują nawet tabletom.

Ponieważ ceny czytników ebooków Onyx Boox wahają się w granicach od 700 do 3 800 PLN, postanowiliśmy ułatwić wybór odpowiedniego modelu dla siebie. W tym celu zebraliśmy i krótko osobno opisaliśmy każdy z nich.

1. Onyx Boox Poke (699 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Poke

Onyx Boox Poke to dowód na to, że pragnąć korzystać z bogatej funkcjonalności czytników ebooków chińskiej firmy, nie trzeba wiele wydawać. Urządzenie posiada 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli i 300 PPI oraz podświetlenie.

Chociaż Onyx Boox Poke wydaje się niepozorny, został on wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex-A17 o mocy 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM, co przekłada się na wysoką płynność działania. Urządzenie posiada 8 GB wewnętrznej pamięci flash oraz funkcję obsługi plików audio.

W przeciwieństwie do innych produktów chińskiego producenta, Onyx Boox Poke nie jest typowym narzędziem do robienia elektronicznych notatek, lecz klasycznym czytnikiem ebooków. Pomimo to jego użytkownicy mają możliwość daleko idącej personalizacji jego ustawień oraz pobieranie na niego wielu dodatkowych aplikacji z Google Play.

2. Onyx Boox Poke Pro (799 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Poke Pro

Onyx Boox Poke Pro to udoskonalona wersja Onyxa Boox Poke. Występuje on w takim samym rozmiarze (6 cali) i posiada taką samą rozdzielczość ekranu. Urządzenie różni się natomiast od podstawowej wersji czytnika ebooków lepszymi parametrami technicznymi. Onyx Boox Poke Pro został wyposażony w czterordzeniowy procesor o mocy 1.6 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB wewnętrznej pamięci flash.

3. Onyx Boox Note S (1 299 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Note S

Chociaż Onyx Boox Note S pod względem technicznym prawie dorównuje świetnemu Onyxowi Boox Note, jest o niego o kilkaset PLN tańszy. Czytnik ebooków został wyposażony w 9.7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1200 x 825 i 150 PPI, który jest czuły na dotyk i czyni z urządzenia praktyczne narzędzie do robienia elektronicznych notatek.

Jedną z największych zalet Onyxa Boox Note S jest zapewniana przez niego możliwość wygodnej pracy z plikami PDF. Chociaż urządzenie dobrze sprawdza się również przy czytaniu ebooków, nie posiada ono wbudowanego podświetlenia. We wnętrzu czytnika ebooków znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Podobnie jako Onyx Boox Poke, zapewnia on możliwość słuchania audiobooków za pomocą bezprzewodowych słuchawek.

4. Onyx Boox Nova (1 000 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Nova

Onyx Boox Nova to wysokiej jakości elektroniczny czytnik książek, który służy głównie do czytania ebooków i pracy z plikami PDF. Urządzenie zostało wyposażone w 7.8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1872 x 1404 i 300 PPI, a także podświetlenie z funkcją regulacji temperatury barwowej.

Czytnik ebooków posiada czterordzeniowy procesor 1,6 GHz Cortex-A17 oraz 2 GB pamięci RAM, co zapewnia mu maksymalną płynność działania. Wewnętrzna pamięć flash o wielkości 32 GB pozwala natomiast na przechowywanie we wnętrzu elektronicznego czytnika książek setek różnych plików. Ponieważ Onyx Boox Nova jest wyposażony w Bluetooth, można podłączyć do niego bezprzewodowe słuchawki lub klawiaturę.

5. Onyx Boox Nova Pro (1 299 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Nova Pro

Onyx Boox Nova Pro różni się od podstawowej wersji czytnika ebooków przede wszystkim swoją większą funkcjonalnością. Urządzenia posiadają takie same ekrany, baterie oraz procesory. Onyx Boox Nova Pro został jednak wyposażony w rysik, który czyni z niego świetne narzędzie do robienia elektronicznych notatek.

Użytkownicy urządzenia mają możliwość nanoszenia rysunków i komentarzy bezpośrednio na powierzchni różnych dokumentów (np. plików PDF) lub posługiwania się w tym celu specjalną aplikacją.

6. Onyx Boox Nova 2 (1 499 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Nova 2

Najnowszy czytnik ebooków w ofercie chińskiego producenta. Urządzenie zostało wyposażone w 7.8 calowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 300 PPI. Onyx Boox Nova 2 posiada wbudowane podświetlenie, a dołączony do niego rysik czyni z niego świetne narzędzie do robienia elektronicznych notatek.

Onyx Boox Nova 2 to najmocniejszy 7.8-calowy czytnik ebooków, jaki chińska firma wprowadziła do tej pory na rynek. We wnętrzu urządzenia znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Cortex A53 o mocy 2 GHZ. Oprócz tego posiada on 3GB pamięci ram RAM i 32 GB wewnętrznej pamięci flash.

7. Onyx Boox Note Pro (2 229 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Note Pro

10.3-calowy Onyx Boox Note Pro to z pewnością jedno z najlepszych urządzeń do robienia elektronicznych notatek, jakie są obecnie dostępne na rynku. Ponieważ czytnik ebooków dobrze radzi sobie również obsługą plików PDF, jest to już profesjonalne narzędzie, które przydaje się w pracy.

Do Onyxa Boox Note Pro dołączony jest specjalny rysik, który może służyć do rysowania, odręcznego pisania i edycji notatek. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz E Ink Mobius Carta o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI oraz podświetlenie z funkcją regulacji jego temperatury. We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1.6 GHz, 4GB pamięci RAM oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash.

8. Onyx Boox Note 2 (2 749 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Note 2

Onyx Boox Note 2 to 10.3-calowe, wyposażone w dotykowy wyświetlacz E Ink oraz rysik urządzenie, które najlepiej radzi sobie z obsługą plików PDF oraz robieniem elektronicznych notatek. Ponieważ czytnik ebooków został wyposażony w zapewniającą do 4096 stopni czułości nacisku warstwę dotykową WACOM, która pozwala na obsługiwanie go za pomocą rysika, pisanie po ekranie Onyxa Boox Note 2 przypomina pisanie po zwykłym papierze.

Czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie, a jego użytkownicy mogą sięgać po wiele różnych aplikacji z Google Play. Urządzenie zostało wyposażone w ekran E Ink Mobius Carta o rozdzielczości 1872 x 1404 px i 227 PPI. Posiada ono ośmiordzeniowy procesor Qualcomm o mocy 2.0 GHz, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash.

9. Onyx Boox Max 2 (3 199 PLN)

czytnik ebooków Onyx Boox Max 2

Onyx Boox Max 2 to wielofunkcyjne urządzenie do nauki i pracy. Podobnie jak w przypadku Onyxa Boox Note 2, jego główne zastosowania to tworzenie elektronicznych notatek praca z plikami PDF oraz przeglądanie prasy, czasopism i dokumentów. Użytkownicy urządzenia mają możliwość nanoszenia komentarzy bezpośrednio na powierzchni otwartych plików, a także korzystania z wielu różnych szablonów notatek (tabele, formularze, kalendarze, wzory do zapisów muzycznych itd.).

Czytnik ebooków został wyposażony w 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius Carta o rozdzielczości rozdzielczość 2200 x 1650 pikseli i 207 PPI, który ze względu na swoją giętkość jest odporny na uszkodzenia. Urządzenie można obsługiwać za pomocą palca lub dołączonego do niego rysika.

Chociaż Onyx Boox Max 2 nie posiada podświetlenia (ze względu na swoje duże rozmiary), jego parametry techniczne nie pozostawiają wiele do życzenia. We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1.6 GHZ, 2 GB pamięci RAM, a także 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Urządzenie posiada mikrofon, wejście słuchawkowe oraz wbudowane głośniki, dzięki czemu można z niego korzystać do słuchania audiobooków i muzyki.

10. Onyx Boox Max 3 (3 699 PLN)

Czytnik ebooków Onyx Boox Max 3

Onyx Boox Max 3 to zdaniem wielu ekspertów najlepsze 13.3-calowe urządzenie do robienia elektronicznych notatek. Jest to idealne narzędzie do czytania magazynów, czasopism i raportów, a także zarządzania materiałami graficznymi. Użytkownicy Onyxa Boox Max 3 mogą regulować grubość rysowanych na jego ekranie linii, korzystać ze wzorów figur geometrycznych lub z funkcji konwersji tekstu pisanego lub mówionego na drukowany.

Umieszczone w urządzeniu wejście HDMI pozwala na przekształcenie go w dodatkowy monitor, który będzie wyjątkowo energooszczędny oraz przyjazny dla naszego wzroku.

Onyx Boox Max 3 został wyposażony w ponad 13-calowy wyświetlacz E Ink Mobius Carta o rozdzielczości 1650 x 2200 px i 207 PPI. Podobnie jako Onyx Boox Max 2, ze względu na swoje duże rozmiary czytnik ebooków nie posiada podświetlenia. Najwyższej klasy parametry techniczne (procesor Qualcomm Octa-core 2.0 GHz i 4 GB pamięci RAM) zapewniają elektronicznemu czytnikowi książek maksymalną płynność działania. Onyx Boox Max 3 został ponadto wyposażony w aż 64 GB pamięci wewnętrznej.

11. Onyx Boox Max 2 Pro (3 799 zł)

Czytnik ebooków Onyx Boox Max 2 Pro

Onyx Boox Max 2 Pro to najdroższy czytnik ebooków na naszej liście. Jego wysoka cena nie jest jednak przypadkowa. Jest to bowiem wielofunkcyjne narzędzie do robienia elektronicznych notatek, pracy z plikami PDF (szczególnie w trybie podzielonego ekranu) oraz czytania materiałów tekstowych w innych formatach.

Urządzenie posiada aż 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta Mobius o rodzieczlości 2220 x 1650 px i 207 ppi. Wykorzystany w Onyxie Boox Max 2 Pro wyświetlacz WACOM doskonale współpracuje z dołączonym do czytnika ebooków rysikiem. We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1,6 GHZ, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash.

Urządzenie posiada również Bluetooth, za pomocą którego możemy podłączyć do niego bezprzewodowe słuchawki lub głośniki. Podobnie jak Onyx Boox Max 3, Onyx Boox Max 2 Pro świetnie sprawdza się w roli dodatkowego monitora. Aby go w niego przekształcić, wystarczy podłączyć czytnik ebooków do komputera za pomocą kabla HDMI.


Czytniki Onyx Boox, które niedawno weszły do sprzedaży (AKTUALIZACJA):

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *