Jak włączyć pasek stanu na czytniku PocketBook?

Gdy po zakupie czytnika ebooków PocketBook zaczniemy z niego korzystać, górny pasek stanu domyślnie będzie wyłączony. Ponieważ to właśnie na nim wyświetlają się informacje o dacie, godzinie i poziomie naładowania baterii, często warto samodzielnie go włączyć. Przekonaj się, jak to zrobić

Włączanie paska stanu na czytniku PocketBook (zdjęcie główne)

Gdy po zakupie czytnika ebooków PocketBook zaczniemy z niego korzystać, górny pasek stanu będzie domyślnie wyłączony. Dzięki temu tekst czytanej książki będzie wyświetlać się na pełnej powierzchni ekranu, a naszej uwagi nic nie rozproszy.

Jakie informacje znajdują się na pasku stanu?

Chociaż brak podglądu paska stanu posiada więc pewne zalety, w pewnych okolicznościach moglibyśmy chcieć z niego skorzystać. To właśnie na nim wyświetlają się bowiem informacje o bieżącej dacie i godzinie, a także o poziomie naładowania baterii. Chociaż pasek stanu zajmuje nieco miejsca na górze ekranu, dzięki niemu nie musimy w czasie czytania sprawdzać godziny na zwykłym zegarze lub w telefonie.

Jak włączyć pasek stanu na czytniku PocketBook?
Jak włączyć pasek stanu na czytniku PocketBook?

Jak włączyć pasek stanu na czytniku PocketBook?

  1. W czasie czytania wciśnij prawy przycisk funkcyjny
  2. Otwórz ustawienia
  3. Naciśnij na ikonę czterech strzałek na pasku menu
  4. Przy opcji Pasek stanu wybierz wybierz przycisk On

Jeżeli po pewnym czasie zdecydujemy, że podgląd paska stanu nie jest nam już potrzebny, możemy wyłączyć go w analogiczny sposób.

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *