Kindle 10 vs Kindle Paperwhite 4 vs Kindle Oasis 3

Istnieją trzy czytniki Amazona, którym został przypisany status generacji dziesiątej. Kindle Paperwhite 4, Kindle Oasis 3 oraz Kindle 10. Ich ceny mieszczą się w granicach od 400 do 1500 PLN, a posiadane przez nie funkcje są dostosowane do zróżnicowanych zastosowań. W poniższym zestawieniu przyjrzymy się unikatowym cechom trzech popularnych czytników Kindle, a także spróbujemy ocenić, które urządzenie jest najbardziej przyjazne użytkownikom

Kindle 10 vs Kindle Paperwhite 4 vs Kindle Oasis 3

Wybór czytnika ebooków od Amazona, który chcielibyśmy kupić, nie jest łatwym zadaniem. Ponieważ istnieje już 10 generacji urządzeń Kindle, a każda z nich dzieli się na kolejne linie, nietrudno o zgubienie się w gąszczu wszystkich, często podobnych modeli.

Kindle 10

Podstawowy model Kindle 10 został odświeżony za sprawą kilku nowych, świetnych funkcji. Elektroniczny czytnik książek posiada nowy wyświetlacz E Ink Carta, podczas gdy część pozostałych modeli Kindle jest wyposażona w nieco gorszy ekran E Ink Pearl (który miał swoją premierę jeszcze w 2010 roku).

Urządzenie posiada również oświetlenie frontowe, dzięki któremu możemy korzystać z niego w ciemności. Jest to czytnik idealny dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprzętem i nie chcą wydać na niego zbyt wielu pieniędzy.


Cena Kindle 10: 399 PLN

Materiał wideo na kanale Good e-Reader

Kindle Paperwhite 4

Funkcjonalność Kindle Paperwhite 4 (sprawdź naszą recenzję wideo) stanowi odpowiedni powód, aby zdecydować się na zastąpienie nim jednego ze starszych modeli.

Urządzenie posiada szereg przydatnych właściwości, takich jak wyświetlacz w najwyższej rozdzielczości, który jest umiejscowiony idealnie równo z ramką, a także wodoodporność, pozwalająca na czytanie ebooków na Kindle w wannie lub na basenie. Czytnik obsługuje również Bluetooth, zapewniając możliwość kupowania audiobooków w Audible i słuchania ich na bezprzewodowych słuchawkach.


Cena Kindle Paperwhite 4: 649 PLN

Kindle Oasis 3

Najnowszy Kindle Oasis 3, o którym pisaliśmy w osobnym artykule, zdaniem niektórych jest najlepszym czytnikiem ebooków, jaki do tej pory wyprodukował Amazon.

Do zakupu urządzenia może skłaniać przede wszystkim system regulacji temperatury barwnej, który został wzbogacony o pomarańczowe światło LED, gwarantujące najwyższy komfort czytania nawet po zmroku. Jeżeli chodzi o pozostałe cechy urządzenia, są one zbliżone do właściwości poprzedniego modelu, które już wcześniej pozostawiały niewiele do życzenia.


Cena Kindle Oasis 3: 1499 PLN

Porównanie parametrów technicznych czytników

Kindle 10Kindle Paperwhite 4Kindle Oasis 3
Wymiary:160 x 113 x 8,7mm 167 x 116 x 8.2 mm 159 x 141 x 3,4-8,3 mm
Ekran:6″ E-ink 6″ E-ink Carta, wodoodporny (IPX8)
7″ E-ink Carta, wodoodporny (IPX8)
Rozdzielczość ekranu:800×600, 167 DPI 1448×1072, 300 ppi 1680 x 1264, 300ppi
Podświetlenie ekranu:TakTak
Tak, 12 diod, automatyczne dostosowanie podświetlenia ekranu, regulowana barwa podświetlenia
Pamięć wewnętrzna:4 GB (wewnętrzna pamięć flash) 8GB (wewnętrzna pamięć flash) 32GB (wewnętrzna pamięć flash)
Wejście na kartę SD:NieNieNie
Wejście słuchawkowe:NieNieNie
Bateria:Do 4 tygodni czytania (30 minut dziennie) Do 6 tygodni czytania (1 godzinę dziennie) Do 6 tygodni czytania (1 godzinę dziennie)
Bluetooth:TakTakTak
Autor: Kuba
Źródło: https://goodereader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *