Jak wykorzystywać funkcję rozpoznawania mowy do wprowadzania tekstu na Onyx Boox?

Chociaż funkcja konwersji mowy na tekst jest od dawna dostępna na wielu tabletach lub smartfonach, nawet najlepsze czytniki ebooków rzadko ją oferują. Wyjątek stanowią modele Onyx Boox, w których rozpoznawanie mowy jest jednym z 4 podstawowych sposobów wprowadzania tekstu. Przekonaj się, jak z niej korzystać oraz w jakich okolicznościach najbardziej się przydaje

onyx nova pro - zdjęcie poglądowe

Cztery sposoby wprowadzania tekstu na Onyx Boox

Jakiś czas temu Onyx opublikował artykuł, w którym opisuje 4 różne sposoby na wprowadzanie tekstu na swoich czytnikach. Dwie z czterech opcji nie są zaskakujące, jednak o pozostałych mało kto wie.

 

Cztery sposoby wprowadzania tekstu na czytnikach ebooków Onyx:

  • Używanie klawiatury łączącej się z czytnikiem przez Bluetooth,
  • Używanie nowej funkcji rozpoznawania pisma odręcznego, która przemienia odręczne notatki na przejrzyście sformatowany tekst,
  • Wykorzystanie skanera OCR łączącego się z czytnikiem przez Bluetooth,
  • Wykorzystanie funkcji rozpoznawania mowy.

 

Skuteczność funkcji rozpoznawania mowy

Czytniki Onyx’a posiadają tak wiele ciekawych funkcji, że o części z nich łatwo zapomnieć.

Testy systemu rozpoznawania mowy przeprowadzone na Onyx Note Pro dowodzą, że rzeczywiście jest ona skuteczna, chociaż nie wszystkie słowa rozpoznaje poprawnie.

Należy podkreślić, że funkcja rozpoznawania mowy jest dostępna na tych modelach Onyx’a, które posiadają mikrofon, co niestety wyklucza z ich grona Nova Pro.

 

Jak korzystać z konwersji mowy na tekst na Onyx Boox?

Aby przekonwertować dźwięk na tekst, musisz zmienić domyślną klawiaturę na klawiaturę Onyx’a w sekcji języków w ustawieniach. Poprawne działanie konwersji wymaga również połączenia z siecią WiFi.

Aby aktywować funkcję rozpoznawania mowy, przytrzymaj spację. Gdy na ekranie pojawi się następne okno, możesz wybrać opcję ustawień, wybierając preferowany język.

Możliwość błyskawicznej konwersji dźwięku na tekst nie jest niczym nowym na tabletach i smartfonach, jednak rzadko spotyka się ją nawet na najlepszych czytnikach ebooków. Jest to funkcja, która przydaje się szczególnie osobom przygotowującym elektroniczne notatki.

 

Autor: Kuba
Źródło: blog.the-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *