5 najlepszych czytników do robienia notatek

Zaktualizowany artykuł: Najlepsze czytniki do robienia notatek 2023 (kliknij tutaj)

Urządzenia służące do robienie elektronicznych notatek to jeden z największych trendów ostatnich lat. Niestety większość producentów nie pozwala na wypróbowanie ich przed zakupem. W rezultacie prowadzi to do zamieszania i dezorientacji klientów – na rynku jest już tyle tego typu urządzeń, że nie wiadomo, które najlepiej wybrać. Poniżej przedstawiamy zestawienie 5 najlepszych czytników do robienia notatek w 2019 roku

Sony Digital Paper świetnie sprawdza się przy robieniu elektronicznych notatek

Ponieważ przechowywanie zbyt wielu papierowych notatek bywa uciążliwe, coraz chętniej przygotowujemy je w formie elektronicznej. Przejrzyste i uporządkowane pliki, które łatwo możemy przenosić, sortować i przeszukiwać niezwykle przydają się choćby w nauce i w pracy. Na rynku pojawia się coraz więcej pozwalających na to urządzeń, które zostały zaprojektowane pod kątem potrzeb różnych grup odbiorców. Zanim zdecydujesz się na zakup czytnika ebooków lub e-papierowego tabletu, przekonaj się, co oferują poszczególni producenci.

1. Sony Digital Paper

Sony Digital Paper świetnie sprawdza się przy robieniu elektronicznych notatek

Liderem w tej dziedzinie jest seria Sony Digital Paper. Japoński producent sprzętu elektronicznego już od 5 lat wypuszcza na rynek kolejne modele zaprojektowanych przez siebie urządzeń, a obecnie promuje 13.3-calowy Digital Paper DPT-RP1 oraz 10.3-calowy DPT-CP1. Obydwa czytniki służą przede wszystkim do sporządzania cyfrowych notatek i edycji dowolnego pliku lub książki PDF.

Dołączony do nich rysik jest wykonany z aluminium i posiada wymienne grafitowe końcówki, które dość szybko się zużywają. Aby go naładować, wystarczy odkręcić górną śrubę, pod którą znajduje się port micro USB, umożliwiający podłączenie rysika do komputera. Chociaż rysik i ekran DPT nie są czułe na nacisk, ich czas reakcji jest naprawdę świetny. W ramach interfejsu użytkownika możemy natomiast wybrać pomiędzy opcją ołówka i długopisu, ręcznie regulując ich wielkość.

2. SuperNote

Do SuperNote dołączony jest profesjonalny, świetnie wykonany rysik

SuperNote zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepszych urządzeń do robienia elektronicznych notatek. Obecnie na rynku są dostępne jego dwa modele – SuperNote A5 o ekranie 10.3-cala oraz SuperNote A6 o ekranie 7.8-cala.

Do obydwu urządzeń dołączony jest wysokiej jakości rysik wykonany z aluminium, który posiada grafitową końcówkę. Rysiki mają dużą masę i należą do najlepiej zaprojektowanych rysików na rynku. Wyglądają jak długopisy żelowe, a przy tym są kompatybilne nie tylko z czytnikami SuperNote, lecz również z Onyx Boox Note Pro, a także wszystkimi modelami Boyue Likebooks z ekranami WACOM.

Sprawność w odtwarzaniu ebooków (książki EPUB i pliki PDF) i zapisywaniu elektronicznych notatek sprawia, że ten elektroniczny czytnik książek i tablet w jednym jest jednym z najlepszych tego typu urządzeń na rynku.

3. ReMarkable

ReMarkable to wciąż najlepsze urządzenie do przygotowywania notatek na rynku

Na kolejnej pozycji znajduje się reMarkable. W tym przypadku mamy do czynienia wyłącznie z jednym urządzeniem o ekranie wielości 10.3 cala. Jeżeli chodzi o sporządzanie elektronicznych notatek, reMarkable wypada najlepiej na rynku. Urządzenie zostało wyposażone w programy Adobe Photoshop i Illustrator, pozwalając na korzystanie z warstw i swobodne manipulowanie wieloma elementami graficznymi.

Dołączony do urządzenia rysik Marker Signature umożliwia cieniowanie przy różnych poziomach pochylenia, a ekran jest wrażliwy na siłę nacisku. ReMarkable może odtwarzać książki EPUB, a także odtwarzać i edytować pliki PDF. Producent na bieżąco aktualizuje oprogramowanie urządzenia, wprowadzając wiele dodatkowych funkcji, takich jak np. konwertowanie odręcznie robionych notatek na przejrzysty tekst.


notatki na kindle - odnośnik do artykułu

Jak korzystać z notatek, oznaczeń i zakładek na Kindle? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!


4. Boyue Likebook

Oparte na systemie Android urządzenia Boyue Likebook pozwalają na instalowanie dodatkowych aplikacji

Czwarte miejsce w rankingu zajmują czytniki Boyue Likebook, czyli Likebook Mimas oraz czekający na swoją premierę Likebook Alita. W przeciwieństwie do Sony Digital Paper, reMarkable oraz SuperNote, modele Boyue Likebook działają na Androidzie, dzięki czemu pozwalają nie tylko na edycję plików PDF i przygotowywanie cyfrowych notatek, lecz również na instalowanie wielu dodatkowych aplikacji oraz czytanie najlepszych ebooków we wszystkich popularnych formatach.

Do czytników dołączony jest specjalny rysik, który został wykonany z plastiku i posiada plastikową końcówkę. Niestety nie pozwala on na cieniowanie ani naciskanie ekranu pod nietypowym kątem. Z tyłu urządzeń Boyue Likebook znajdują się głośniki, mikrofon, a także Bluetooth umożliwiający łączenie z nimi bezprzewodowych akcesoriów. W rezultacie powinniśmy postrzegać modele Mimas i Alita nie wyłącznie jako sprzęt do robienia notatek, lecz wielofunkcyjne czytniki ebooków.

5. Onyx Boox

Modele Onyx Boox pozwalają na niemal nieograniczoną personalizację ustawień

Kolejna pozycja to produkty z linii Onyx Boox. Chociaż w ofercie tego producenta znajduje się wiele urządzeń, najlepszym z nich jest obecnie prawdopodobnie Note Pro. Ponieważ Onyx przygotowuje swoje produkty w wersjach z plastikowymi i szklanymi ekranami, rozważający zakup czytnika ebooków klienci mają szerokie pole manewru.

Dołączony do czytnika rysik został wyposażony w umiejscowioną na górze gumkę, która pozwala na wygodne wymazywanie treści na wyświetlaczu. Rysik jest wykonany z plastiku i posiada plastikową końcówkę, której nie trzeba wymieniać.

Podobnie jak Boyue Likebook, czytniki Onyx działają na systemie Android, dzięki czemu można instalować na nich aplikacje oraz czytać ebooki w różnych formatach (Onyx bez problemu odtwarza książki PDF). Producent na bieżąco aktualizuje oprogramowanie urządzeń, dodając do nich najnowsze i najlepsze funkcje. Robienie elektronicznych notatek jest w praktyce bardzo wygodne, interfejs użytkownika został dobrze zaprojektowany, a ekran jest wrażliwy na siłę nacisku. Modele Onyx Boox posiadają również funkcję konwersji głosu na tekst, która pozwala na automatyczne zapisywanie podyktowanych notatek.

Autor: Kuba
Źródło: https://goodereader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *