Czy czytnik e-book może przydać się do nauki?

Wakacje to nie tylko czas letnich przygód i wyjazdów, ale również początek przygotowań do nowego roku szkolnego. O trudach kolekcjonowania wyprawki wie każdy rodzic, którego dziecko uczęszcza do szkoły podstawowej czy liceum. Proces ten można nieco usprawnić, dodając na listę rzeczy do kupienia czytnik e-booków. Czy elektroniczne urządzenie znajdzie swoje miejsce w uczniowskiej teczce?

Koszmar ortopedy

Wystarczy podnieść plecak naszej pociechy, aby przekonać się jak wielka jest waga wiedzy. Przyjmuje się, że ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10% masy ciała dziecka. Przy liczbie podręczników, jakie dzień w dzień noszą uczniowie, trzymanie się normy jest niemożliwe, szczególnie we wczesnych latach podstawówki. Przeciążenie kręgosłupa w młodym wieku, poza bólami pleców lub karku, może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Skolioza, dyskopatia czy choroba zwyrodnieniowa to tylko niektóre z nich. Zamiast skazywać dzieci na problemy zdrowotne już od najmłodszych lat, warto zainwestować w czytnik e-książek. Coraz więcej wydawnictw oferuje podręczniki w formie cyfrowej. Przenosząc tradycyjne książki na elektroniczny sprzęt, zamieniamy kilogramy papieru na urządzenie o wadze dużego jabłka.

Uprzyjemnić lektury

Wiele osób kojarzy czytanie lektur szkolnych jako przykry obowiązek. Dzięki czytnikowi e-booków wcale nie musi tak być! Dzieciaki uwielbiają nowoczesne gadżety, ułatwiające przyswajanie wiedzy. Prędzej sięgną po elektroniczne urządzenie niż tradycyjną książkę. Ciekawość i pociąg do technologii mają we krwi. Zagłębianie się w obowiązkowych lekturach w formie elektronicznej może być początkiem fantastycznej przygody z literaturą. Wszyscy doskonale wiedzą, że czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa i stanowi inspirację do tworzenia własnych dzieł.

Nauka języków

Nie można wyobrazić sobie funkcjonowania we współczesnym świecie bez znajomości języków obcych. Umożliwiając ich naukę od najmłodszych lat, zapewniamy pociesze dobry start w przyszłość. Przygodę z zagranicznymi kulturami ułatwi czytnik e-booków. Czytanie książek w obcym języku usprawni obecny w wielu urządzeniach słownik. Wystarczy dotknąć niezrozumiałe słowo, aby po chwili ujrzeć tłumaczenie. Koniec z długim i męczącym kartkowaniem papierowego słownika! Dobrym pomysłem będzie zmiana języka menu urządzenia, dzięki czemu dziecko może oswajać się z nowymi, przydatnymi słowami. Czytnik e-booków pozwoli na przechowywanie wielu podręczników do nauki języków obcych. Książki w wersji cyfrowej są tańsze, co sprawia, że inwestycja w sprzęt się zwróci.

Jaki czytnik dla ucznia?

Czytnik e-książek, używany w szkole oraz w domu do nauki, powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze. Dziecko nie może tracić czasu na rozszyfrowywanie zawiłych ustawień sprzętu. Dobrze, aby urządzenie posiadało również:

  • mocną baterię;
  • możliwość połączenia z Internetem przez Wi-Fi;
  • niewielką masę;
  • ciekawą kolorystykę (dziecko chętniej sięgnie po sprzęt w jaskrawych niż stonowanych barwach).

Wszystkie powyższe warunki spełnia czytnik e-książek stworzony specjalnie dla uczniów – Bookeen Saga. Niewielkie rozmiary sprzętu sprawią, że znajdzie dla siebie miejsce nawet w niewielkim tornistrze. Cała elektronika urządzenia zamknięta jest w barwnym etui z klapką, która zapobiega zniszczeniu ekranu. Bookeen Saga wniesie nieco koloru do szarej, szkolnej rzeczywistości i sprawi, że nauka stanie się przyjemnością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *