Już wkrótce ukaże się wodoodporny PocketBook Touch HD 3

Już we wrześniu ukaże się kolejny model czytnika PocketBook z serii Touch HD. Według zapowiedzi producenta, model ma być wodoodporny, tak samo jak Kindle Oasis 2.

Podobnie jak najnowszy Touch Lux 4 i Basic Lux 2, Touch HD 3 będzie miał zmieniony design. Nowa obudowa będzie lekka i wytrzymała,  a w dodatku ma obsługiwać funkcję Sleepover. Tak samo jak starszego brata, wyposażono go 6 calowy wyświetlacz E-Ink Carta z funkcją inteligentnego podświetlenia Smartlight. Pozwala ono na regulacje temperatury podświetlenia, dzięki czemu możemy manewrować jego kolorem aż od standardowej bieli po bursztyn.

Ponadto ekran oparty na technologii podczerwieni zostanie zastąpiony przez pojemnościowy ekran dotykowy, dzięki czemu będzie on znacznie cieńszy.

czytnik touch hd 3

Kolejną nową funkcją jest wodoodporność. Należy przypomnieć, że PocketBook ma najdłuższe doświadczenie z wodoszczelnością, ponieważ to właśnie oni jako pierwsi stworzyli wodoodporny czytnik ebooków – PocketBook Aqua. Nowy Touch HD 3 ma certyfikat IPx7  i jest w stanie być pod wodą 30 minut do głębokości jednego metra. Jednak przez to nie posiada wejścia na kartę SD. Natomiast jego pamięć wewnętrzna ma być równa 16 GB, a RAM podobno 1 GB. Co czyniłoby ten czytnik naprawdę dużą konkurencją na rynku.

Miłym zaskoczeniem jest także nowy, dwurdzeniowy procesor 1 GHz. Przypomnijmy, że w poprzednim modelu jest on jednordzeniowy. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Podobnie jak InkPad 3 i Touch Lux 4, nowy model z serii Touch HD będzie miał funkcje zmiany orientacji ekranu, która pozwoli na automatyczną zmianę położenia tekstu  z pionowego na poziomy i odwrotnie!

Niestety, chodzą pogłoski, że ma nie obsługiwać plików audio, ale być może wyposażą go w adapter lub będzie można odsłuchiwać audiobooków przez Bluetooth.

Touch HD ukaże się we wrześniu, natomiast jego cena nie jest jeszcze znana.

źródła:

PocketBook Touch HD 3 wird wasserdicht

https://pocketbook.ru/shop/ustroystva/pocketbook-632-bronzovyy/

1 Responses

  1. Z ciekawości jakieś sensowne informacje o tym modelu? Bo planuję zakup czytnika w 300 ppi i nie wiem czy poczekać czy brać HD 2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *