Dlaczego e-czytanie jest wciąż na topie?

Jeśli cofniemy się w czasie o dziesięć czy piętnaście lat, znalezienie kogoś z e-czytnikiem w ręku mogłoby być dla nas kłopotliwe.  W świecie czytania, a w szczególności w świecie wirtualnego czytania, nastąpił duży przełom w stosunkowo krótkim czasie. Na tę chwilę istnieje duże prawdopodobieństwo, że podróżując w komunikacji miejskiej, natkniemy się na chociaż jedną osobę, która będzie używała e-czytnika. 

Jako że trend na e-czytanie nie zamierza zniknąć w najbliższym czasie, jego wzrastająca popularność sprawiła, że ludzie zadają sobie pytanie, dlaczego e-czytanie jest na topie? 

Kompaktowość

Jednym z głównych powodów, dlaczego ludzie wybierają e-czytniki zamiast książek papierowych jest ich rozmiar. Posiadanie noweli w miękkiej okładce nie wydaje się zbyt kłopotliwe, natomiast 600 – stronicowa powieść czy podręcznik, może już sprawiać pewne kłopoty. 

Czytniki e-booków są kompaktowe, co sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem dla ludzi w podróży. Ponieważ wiele z nich cechuje się lekką wagą oraz małymi wymiarami, urządzenia te zmieszczą się nawet w tylnej kieszeni. Dzięki temu są one łatwiejsze w transporcie niż większość książek papierowych. Zaletą jest również możliwość ściągnięcia całej biblioteki na jedno urządzenie. 

Cena 

Jeśli kiedykolwiek kupowałeś książki na Amazonie, być może zauważyłeś rozbieżność cen pomiędzy e-czytnikiem a książką papierową. Różnica cenowa świadczy o tym, że czytniki e-booków są ekonomiczniejszą wersją, w szczególności dla gorliwych miłośników książek. 

Dlaczego warto używać czytnika e-booków?

Dostępność

Innym powodem, dla którego ludzie uwielbiają używać e-czytników jest ich dostępność. Większość osób posiada tablet, telefon komórkowy czy laptop. Jak relacjonuje Lenovo, funkcja e-czytania należy do najczęściej pobieranych funkcji. Dostęp do e-czytania oznacza, że możemy ściągnąć po jakąkolwiek książkę w każdej chwili i zacząć ją czytać, korzystając z dowolnego urządzenia. Jednak warto zauważyć, że najwygodniejsze będzie ono na czytniku e-booków.

Świadomy wybór

Konsumenci coraz częściej robią zakupy i wydają pieniądze w bardziej przemyślany sposób niż jeszcze kilka lat temu. Wielu z nich poszukuje alternatyw dla popularnych produktów, dlatego też powodzenie czytników e-booków zaczyna nabierać jeszcze większego sensu. Jeśli korzystamy z funkcji e-czytania na naszym urządzeniu, tym samym wykluczamy potrzebę korzystania z książki papierowej. Dzięki temu nie przyczyniamy się do degradacji środowiska wynikającej z wycinki drzew potrzebnych do produkcji papieru. Tym samym chronimy nasze środowisko. 

Wszechstronność

Kiedy czytasz książkę papierową, potrzebujesz kilku podstawowych rzeczy, między innymi dobrego oświetlenia. 

Korzystając z e-czytnika możesz czytać gdziekolwiek, bez względu na oświetlenie. To oznacza, że czytanie jest jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek, gdziekolwiek się znajdujesz. Ludzie korzystający z e-czytnika nie muszą martwić się, czy obudzą swojego partnera w środku nocy, gdyż niska jasność ekranu w tym przypadku jest zadowalająca.

źródło: Goodereader.com

1 Responses

  1. Mały, podręczny wszędzie można go zabrać ze sobą. A ja uwielbiam korzystać z tego czytnika – leżąc sobie w łóżku i uff – kartki się nie przewracają, a ja nie muszę znów szukać strony, na której byłam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *