Aplikacje dla dzieci na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color

Czytnik ebooków dla dzieci powinien spełniać kilka warunków: być łatwy w obsłudze, posiadać kolorowy wyświetlacz oraz zapewniać dostęp do wielu dodatkowych aplikacji. Onyx Boox Nova 3 Color to urządzenie, które spełnia każdy z nich. Przekonaj się, dlaczego najmłodsi doceniają jego zalety.

Aplikacje dla dzieci na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color

Kolorowy czytnik Onyx Boox Nova 3 Color

Onyx Boox Nova 3 Color to jeden z najlepszych czytników ebooków z kolorowym ekranem. Zalety urządzenia docenią nie tylko dorośli, lecz również dzieci. Ponieważ czytnik ebooków jest wyposażony w wyświetlacz E Ink, nie przeciąża wzroku użytkowników w takim stopniu, jak np. tablet. W rezultacie najmłodsi mogą wykorzystywać go do zabawy lub nauki nawet przez dłuższy czas.

Aplikacje dla dzieci w Google Play

Aby uruchomić gry i aplikacje dla dzieci na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color, należy pobrać je z Google Play. W sklepie znajdziemy osobną kategorię z aplikacjami dla najmłodszych. Co istotne, możemy w niej odszukać gry dostosowane do wieku dziecka. Chociaż aplikacje z Google Play zostały stworzone z myślą o telefonach i tabletach, to część z nich z powodzeniem zainstalujemy również na czytnikach ebooków.

Kategorie aplikacji dla dzieci w Google Play:

  • Edukacja,
  • Gry logiczne,
  • Muzyka i wideo,
  • Gry akcji/przygodowe,
  • Kreatywność,
  • Zabawa w udawanie.

Aplikacje dla dzieci na czytniku Onyx Boox Nova 3 Color

Możliwość pobierania aplikacji z Google Play powoduje, że Onyx Boox Nova 3 Color przeobraża się w wielofunkcyjne narzędzie do zabawy i pracy. Ponieważ czytnik ebooków posiada wbudowany głośnik, wszystkie dźwięki z aplikacji słychać na nim głośno i wyraźnie. Urządzenie pozwala również na rysowanie i kolorowanie obrazów. Aby czerpać z tego przyjemność, najmłodsi użytkownicy muszą jedynie sięgnąć po dołączony do czytnika ebooków rysik.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że płynność działania Onyx Booxa Nova 3 Color niestety nie jest równie wysoka, jak płynność smartfonów i tabletów. W czasie odtwarzania animacji na ekranie występuje efekt ghostingu. Przy obsłudze bogatych w animacje aplikacji staje się to nieco uciążliwe. Musimy również pamiętać, że korzystanie z wielu multimedialnych aplikacji przyczyni się do szybszego rozładowywania się baterii czytnika ebooków.

Najlepiej działające aplikacje dla dzieci:

Książki dla dzieci

Sklep Google Play zapewnia dostęp do księgarni, w której znajduje się kategoria z książkami dla dzieci. Dzięki możliwości przeczytania fragmentu książki za darmo, będziemy wiedzieli, czy spełni ona oczekiwania naszych dzieci. To pozwoli nam na skutecznie unikanie nieudanych zakupów.

Jak działają aplikacje i gry dla dzieci na Onyx Boox Nova 3 Color? [poradnik wideo]

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Z pewnością rozważę ten zakup dla mojego dziecka. Bardzo podoba mi się to, że jest aplikacja do nauki języków obcych. Uwielbiam czytniki ze względu na to, że wszystkie ulubione książki są w miejscu ( a zarazem zajmują tak mało miejsca) w jednym urządzeniu, które można wszędzie zabrać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *