Jaki jest najlepszy wygaszacz ekranu na czytniki ebooków?

Jedną z unikatowych właściwości czytników ebooków jest to, że będąc w stanie uśpienia mogą one wyświetlać na ekranie wybrany obraz, nie zużywając przy tym energii. W przypadku niektórych urządzeń przestrzeń wyświetlacza jest wykorzystana do pokazywania dodatkowych reklam, w innych pojawiają się tam losowe obrazki lub okładki książek. Czy chciałbyś mieć możliwość samodzielnego wyboru wygaszacza ekranu swojego czytnika ebooków?

Jaki jest najlepszy wygaszacz ekranu czytnika ebooków?

Chociaż mogłoby się wydawać, że funkcja wyświetlania obrazków na ekranie uśpionego czytnik ebooków jest zdecydowanie niedostatecznie wykorzystana, niekoniecznie musi tak być. Ponieważ wiele osób przez cały czas przechowuje swoje elektroniczne czytniki książek w specjalnym etui, pojawia się pytanie: czy wyświetlane przez urządzenie wygaszacze ekranu mają w ogóle jakiekolwiek znaczenie?

Wygaszacz ekranu na Kindle
Miasto (wygaszacz ekranu na Kindle)

Chociaż termin 'wygaszacz ekranu’ nie do końca pasuje do omawianego przypadku (powinniśmy właściwie mówić 'obrazku blokady ekranu’ lub 'ekranie uśpienia’), najczęściej sięgamy po niego z przyzwyczajenia. Niezależnie jednak od tego, jakim terminem się posługujemy, odnosi się on do tego samego: obrazka wyświetlającego się na ekranie czytnika ebooków, który został wyłączony lub wprowadzony w tryb uśpienia.

Niektóre czytniki ebooków wyświetlają na ekranie uśpienia losowe obrazki (np. pióra, ołówki lub kostki z literami), a inne okładki książek (Kobo) lub reklamy. Tylko kilka urządzeń pozwala natomiast użytkownikom na samodzielnie ustawienie niestandardowego wygaszacza ekranu, który można pobrać z wielu stron internetowych.

Wygaszacz ekranu na Kindle
Spirale (wygaszacz ekranu na Kindle)

Amazon wykorzystuje ekran uśpienia jako miejsce na reklamy. W przypadku Kindle pojawiają się tam specjalne oferty amerykańskiej firmy, które można usunąć za dodatkową opłatą. Istnieje również możliwość zakupu czytnika ebooków Kindle bez reklam.

Okazuje się, że niestandardowe wygaszacze ekranów są dla niektórych użytkowników elektronicznych czytników książek niezwykle ważne. To zaskakujące, jak wiele trudu sobie oni zadają, aby przełamać zabezpieczenia swojego Kindle, a następnie korzystać z preferowanych przez siebie ekranów blokady.

Wygaszacz ekranu na Kindle
Pola uprawne (wygaszacz ekranu na Kindle)

Co na ten temat myślisz? Czy Twoim możliwość korzystania z niestandardowych ekranów blokady jest istotną funkcją czytnika ebooków?

Autor: Kuba
Źródło: blog.the-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *