PocketBook Touch Lux 5 – nowa odsłona jednego z najpopularniejszych czytników ebooków

Jeden z najbardziej lubianych czytników ebooków jest już dostępny w nowej odsłonie. Solidne wykonanie, niewielkie rozmiary, dwukrotnie mocniejszy procesor i podświetlenie SMARTlight sprawiają, że PocketBook Touch Lux 5 to propozycja, obok której trudno przejść obojętnie. Przekonaj się, czy warto go kupić.

PocketBook Touch Lux 5

PocketBook Touch Lux 4

PocketBook Touch Lux 4 to jeden z najczęściej kupowanych czytników ebooków szwajcarskiego producenta. Decyduje o tym przede wszystkim stosunek jakości urządzenia do jego ceny. Chociaż PocketBooka Touch Lux 4 kupimy już za 469 zł, niczym nie ustępuje on najlepszym czytnikom ebooków na rynku. Doskonała czułość ekranu dotykowego, niewielka waga i szereg przydatnych funkcji sprawiły, że PocketBook Touch Lux 4 został nagrodzony prestiżową nagrodą Red Dot Award 2019. Urządzenie jest solidnie wykonane, charakteryzuje się estetycznym designem i posiada przyciski fizyczne, które dodatkowo ułatwiają jego obsługę. Oprócz tego e-czytnik obsługuje największą możliwą liczbę formatów ebooków, dzięki czemu nie musimy się martwić ich potencjalną konwersją.

PocketBook Touch Lux 4 vs Kindle 10 [porównanie czytników do 450 zł]

PocketBook Touch Lux 5

Najnowsza generacja cieszącego się sympatią użytkowników czytnika ebooków właśnie pojawiła się w sprzedaży. PocketBooka Touch Lux 5 kupimy w cenie 549 zł. Biorąc pod uwagę jego możliwości oraz parametry techniczne, cena elektronicznego czytnika książek wydaje się przystępna. Urządzenie zostało wyposażone w mocny, dwurdzeniowy procesor i pojemną baterię. Oprócz tego, podobnie jak poprzedni model, radzi sobie ono z obsługą wszystkich najpopularniejszych formatów ebooków.

Ekran i podświetlanie

PocketBook Touch Lux 5 posiada 6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy E Ink Carta HD o rozdzielczości 1024 x 758 i 212 PPI. Czytnik ebooków został wyposażony we wbudowane podświetlenie z funkcją regulacji temperatury kolorów. Jest to pierwszy model z serii Touch Lux, który zapewnia możliwość korzystania z podświetlenia SMARTlight. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że czytanie książek pozostanie maksymalnie komfortowe w dowolnych warunkach oświetleniowych.

Parametry techniczne

We wnętrzu urządzenia znajduje się dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHZ, 512 MB pamięci RAM i 8 GB wewnętrznej pamięci flash. To oznacza, że potencjał nowego czytnika ebooków jest dwukrotnie większy od potencjału poprzedniego modelu. Tak duża moc urządzenia sprawia, że pozwala ono nie tylko na satysfakcjonujące czytanie ebooków, lecz również płynne korzystanie z aplikacji i przeglądanie Internetu. Ponieważ elektroniczny czytnik książek posiada wejście na kartę SD, jego pamięć może zostać rozszerzona do 32 GB. PocketBook Touch Lux 5 oferuje również użytkownikom wejście micro USB, Wi-Fi i baterię o pojemności 1,500 mAh.

PocketBook Touch Lux 5
PocketBook Touch Lux 5

Rozmiar i przyciski fizyczne

Wymiary urządzenia wynoszą 161.3 x 108 x 8 mm, a jego waga 150 g. Ponieważ czytnik ebooków jest lekki i poręczny, możemy zawsze nosić go przy sobie w torbie lub plecaku. Chociaż PocketBook Touch Lux 5 posiada ekran dotykowy, jesteśmy w stanie obsługiwać go również za pomocą przycisków fizycznych. To powoduje, że z pewnością przypadnie on do gustu również osobom starszym.

Obsługiwane formaty i przesyłanie ebooków

Elektroniczny czytnik książek bez problemu radzi sobie z obsługą wszystkich najpopularniejszych formatów ebooków: ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT. Pozwala również na korzystanie z interaktywnych słowników ABBYY Lingvo, które zapewniają aż 24 kombinacje językowe. Dzięki temu czytnik ebooków doskonale nadaje się do nauki języków obcych.

Ponieważ PocketBook Touch Lux 5 został wyposażony w aplikacje Dropbox i Send-to-PocketBook, przesyłanie na niego ebooków okazuje się wyjątkowo szybkie i wygodne. Dzięki Dropboxowi jesteśmy w stanie przechowywać książki w wersji elektronicznej w chmurze online, aby synchronizować je pomiędzy wieloma urządzeniami. Z kolei usługa Send-to-PocketBook pozwala na przesyłanie ebooków na urządzenie za pomocą poczty e-mail. Aby z niej skorzystać, wystarczy utworzyć adres e-mail, który zostanie przypisany do naszego czytnika ebooków. Jeżeli chcemy przesłać na urządzenie nowe pliki, musimy jedynie wybrać je na komputerze i zaadresować na wspomniany adres. To powoduje, że zarządzanie biblioteką ebooków jeszcze nigdy nie było równie łatwe.

Specyfikacja techniczna PocketBooka Touch Lux 5

Ekran:6″ E Ink Carta
Rozdzielczość:1024 x 758 px, 212 ppi
Podświetlenie:Tak, Inteligentne podświetlenie SMARTlight (regulowana barwa podświetlenia)
Procesor:Dual Core (2x1GHz)
RAM:512 MB
Wewnętrzna pamięć flash:8 GB
System operacyjny:Kernel Linux
Obsługiwane formaty:PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF
Bateria:Li-Ion 3,7V, 1500 mAh
Waga:155 g
Wymiary:161,3 x 108 x 8mm
Cena:549 zł
Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Czytio.pl

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *