PocketBook InkPad 3 zyskuje nowy silnik dla plików PDF

PocketBook udostępnia kolejną aktualizację oprogramowania dla swoich e-czytników. Jako pierwszy skorzysta z niej model InkPad 3.

Obsługa plików PDF na niemal ośmiocalowym czytniku jest znacznie bardziej wygodna niż na urządzeniach o mniejszej przekątnej wyświetlacza – mówi Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce, krajach skandynawskich oraz w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Teraz oprogramowanie w wersji 6.5, dzięki nowoczesnemu silnikowi PDFium i trybowi „Scroll”, sprawi, że proces odczytu tego formatu będzie szybszy i bardziej przyjazny.

W pakiecie nowego oprogramowania znajduje się:

 • Szybszy silnik oparty na PDFium, dzięki któremu strony dokumentów PDF będą otwierane jeszcze szybciej, a proces czytania stanie się jeszcze wygodniejszy.
 • Tryb „Przewijanie” dla plików o stałym układzie (PDF, DjVu), który pozwala „łączyć” strony dokumentu  i uzyskać efekt ciągłego przewijania. Dzięki temu czytanie i praca z plikiem jest wygodniejsza.
 • Aplikacja „Photo Frame” do przeglądania zdjęć w pokazie slajdów. Do zdjęcia można również dodać bieżącą godzinę i datę zdjęcia.
czytnik PocketBook InkPad 3, 8 - calowy
PocketBook InkPad 3

Inne ważne zmiany:

 • poprawa wydajności czytnika
 • zwiększenie prędkości przewijania dla plików PDF i DjVu
 • wygodniejsze przewracanie stron za pomocą gestu przesuwania
 • szybsze uruchamianie menu z poziomu książki 
 • bardziej precyzyjne sortowanie książek według nazwy, nazwy pliku i serii w przypadku, gdy ich metadane zawierają liczby (kolejność numerologiczna zamiast leksykograficznej)
 • wyszukiwanie książki w bibliotece wyświetla tytuły już podczas wprowadzania tekstu 
 • ikona „Synchronizuj”  dodana do folderu „Send-to-PocketBook”. Pozwala ona szybko połączyć się z usługą Send-to-PocketBook bezpośrednio z aplikacji Biblioteka;  
 • pełnoekranowy tryb w aplikacji Przeglądarka.

Model otrzymał także wszystkie funkcjonalności, które były wprowadzone w oprogramowaniu w wersji 6.4.

Firmware 6.5 w ciągu kilku dni będzie również przygotowany dla modelu InkPad 3 Pro, a następnie dla pozostałych popularnych czytników.

Dowiedz się więcej na temat czytnika InkPad 3 Pro.

Oprogramowanie 6.5.765 już jest dostępne zarówno poprzez Wi-Fi, jak i na stronie producenta.

O firmie PocketBook

PocketBook jest jednym z największych światowych producentów wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). 

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Do chwili obecnej sprzedano w 40 krajach ponad 5 milionów produktów PocketBook. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku. 

Zajrzyj na nasz fanpage

Jesteśmy też na Instagramie!

Informacja prasowa z dnia 20.10.21

źródło: Pocketbook.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *