Wielofunkcyjny gadżet E Ink, który samodzielnie zaprogramujesz [M5Paper]

M5Paper to niewielkie urządzenie z 4.7-calowym ekranem E Ink, które sprawdzi się w roli czytnika ebooków, inteligentnego pilota, inteligentnego paska wiadomości oraz wielu innych. Dowiedz się o nim więcej.

Wielofunkcyjny gadżet E Ink, który samodzielnie zaprogramujesz [M5Paper]

Czy istnieje jedno niewielkie urządzenie z wyświetlaczem E Ink, które może pełnić funkcje czytnika ebooków, inteligentnego pilota, inteligentnego paska wiadomości oraz wiele innych? Na rynku dostępny jest ciekawy gadżet, który dobrze radzi sobie ze wszystkimi powyższymi zadaniami. M5Paper to mieszczące się w kieszeni urządzenie z 4.7-calowym wyświetlaczem E Ink, które zaskakuje szeroką funkcjonalnością.

Możliwość zaprogramowania

Jego największą zaletą jest to, że użytkownicy M5Paper mają możliwość samodzielnego zaprogramowania gadżetu pod kątem osobistych preferencji. Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w układ ESP32-D0WDQ6-V3 system on chip, może zostać ono zaprogramowane za pomocą Arduino i microPythona.

Parametry techniczne

M5Paper jest zasilany baterią o pojemności 1150 mAh, posiada Bluetoth oraz obsługuje Wi-Fi 2.4 GHz 802.11b/g/n. Wykorzystany w urządzeniu, 4.7-calowy wyświetlacz E Ink reaguje na dotyk (multi-touch support) i wyświetla obrazy w rozdzielczości 960 x 540 px (235 PPI). Ekran radzi sobie z wyświetlaniem 16 poziomów szarości. Oprócz tego M5Paper posiada 16 GB pamięci wewnętrznej oraz wejście na kartę SD. Dzięki temu jego pamięć może zostać dodatkowo rozszerzona.

Ekosystem M5Stack

Co ciekawe, urządzenie zostało również wyposażone w trzy porty rozszerzeń HY2.0-4P. Użytkownicy M5Paper mogą wykorzystać je do podłączenia do urządzenia innych produktów M5Stack, dodatkowo zwiększając jego funkcjonalność. To właśnie możliwość korzystania z całego ekosystemu inteligentnych akcesoriów M5Stack, spośród których każde może być programowane, czyni z M5Paper tak wszechstronne urządzenie.

Cena i dostępność

Cena 4.7-calowego gadżetu E Ink wynosi jedynie 69 USD. M5Paper można zamówić bezpośrednio przez M5Stack Store lub przez takie sklepy, jak Digi-Key i Banggood.

Materiał wideo producenta

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *