10 najlepszych aplikacji do czytania dla iPadów i iPhonów

iPad i iPhone to bardzo popularne urządzenia, na których czytanie książek elektronicznych stało się powszechne, zwłaszcza w podróży. Istnieją dedykowane aplikacje na iOS ułatwiające tą czynność. Przyjrzeliśmy się kilku z nich.

czytanie ebooków na urządzeniach apple

Apple oczywiście ma swoją aplikację iBooks, ale należy mieć na względzie, że książki są w niej trwale zablokowane i nie mogą być odczytywane na innych urządzeniach. To może być kłopotliwe, dlatego inne firmy tworzą aplikacje, które nie posiadają takich ograniczeń.ebooki w apple

Dobrym przykładem jest zakup ebooków np. z księgarni Amazona, Kobo, czy Google i odtwarzanie ich na różnych urządzeniach, a nie tylko z jednej platformy i marki. Jedynym mankamentem jest konieczność dokonywania zakupów poprzez przeglądarkę internetową, zamiast przez aplikację. Jest to drobna niedogodność, ale pozwala uniknąć zamknięcia książki w czytelni Apple.

Dla ułatwienia, poniżej lista najlepszych aplikacji dla iOS do czytania ebooków, podzielonych na kategorie.


Główne i najpopularniejsze

  • Kindle – Aplikacja Kindle jest najpopularniejszą dla urządzeń z systemem iOS. Posiada kilka zintegrowanych elementów, w tym Whistersync, który czyta nam książki na głos, a także Kindle Unlimited, usługę Amazona do subskrypcji ebooków. Istnieje możliwość dodawania książek w formatach PDF, a także wolnych od DRM.
  • Książki Google Play – Kolejna wielka księgarnia, której aplikacja jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS. Można do niej także przesyłać własne ebooki w formatach PDF oraz ePub bez DRM.
  • Kobo Reading App – Inne popularne rozwiązanie, tym razem od Kobo. Mają dużą bibliotekę do wyboru, w tym czasopism. Zaletą Kobo jest różnorodność aplikacji do czytania na różnych platformach, a także dedykowanych do czytników tego producenta. Książki można pobierać w formacie Adobe ePub, a także innych dedykowanych do różnych aplikacji i marek urządzeń. Innymi słowy Kobo oferuje wiele opcji do czytania.
  • Nook – Popularna aplikacja dedykowana pod iOS, całkiem ładna, ale niestety podobna do iBooks. Producent Barnes and Noble Nook prowadzi politykę, w której zakupione książki można czytać tylko w ich aplikacji.

Najlepsze aplikacje do audiobooków dla iPadów i iPhonów


Najlepsze do czytania

  • Marvin 3 – Ta aplikacja obsługuje formaty ePub bez DRM oraz komiksy w formatach CBX i CBR. Marvin ma najwięcej możliwości w stosunku do dowolnych aplikacji dedykowanych na czytania na iOS. Istnieje także wersja klasyczna aplikacji, dedykowana do starszych urządzeń.
  • Bookari – formalnie znany jako Mantano, Bookari to kolejna odsłona popularnej aplikacji do czytania na systemie iOS, która nie jest ograniczona do jednego sklepu. Obsługuje ePub i pliki PDF, w tym książki z Adobe DRM. Aplikacja jest sprzedawana za $ 4.99.
  • Aldiko Book Reader – Aplikacja stworzona pod Androida, niedawno doczekała się wersji na iOS. Obsługuje formaty ePub i PDF, a także książki z Adobe DRM. Współpracuje także z książkami z bibliotek publicznych.
  • Scribd – Aplikacja ta zapewnia dostęp do swojej biblioteki ebooków, audiobooków i czasopism w ramach miesięcznego abonamentu.

Do tworzenia bibliotek

  • OverDrive – Aplikacja pozwalająca wypożyczać ebooki, audiobooki, a także pliki wideo, za darmo z publicznych bibliotek. Jedyne co jest potrzebne to karta biblioteczna.
  • Hoopla Digital – Inną opcją do wypożyczania książek elektronicznych jest Hoopla. Oferuje ona filmy, muzykę i audiobooki, do wypożyczenia również za pomocą karty bibliotecznej.

Artykuł wydaje Ci się przydatny? Polub naszą stronę na Facebooku, aby być na bieżąco z najnowszymi poradami, testami, porównaniami i innymi materiałami!


Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *