QuirkLogic Quilla eWriter z 42″ ekranem E Ink

QuirkLogic pokazał jeden ze swoich najnowszych wynalazków, mianowicie QuirkLogic Quilla eWriter z 42″ ekranem E Ink. Jest to w zasadzie 42-calowy tablet z ekranem E Ink, który może także służyć jako gigantyczny czytnik plików PDF.QuirkLogic Quilla eWriter

E Ink i ich partnerzy od dawna starają się wymyślać co rusz nowe wynalazki z ekranami E Ink, jednak większość z nich nie ogląda światła dziennego. Jest to jeden z tych produktów, jednak mało kto będzie zainteresowany jego kupnem.

Oczywiście, Quilla eWriter wygląda świetnie na pierwszy rzut oka. Jest to w zasadzie największy na świecie eReader z ekranem 42-calowym, który waży niecałe 10kg. Urządzenie może być używane do odczytu plików PDF i jako alternatywa dla takich rzeczy jak tablic magnetycznych, suchościernych.

Jest to produkt wyraźnie przeznaczony do celów biznesowych. Quilla eWritery mogą być podłączone do jednego źródła i działać wspólnie jako całość, wyświetlając tą samą treść na różnych ekranach.

Problem polega na tym, że ekrany E Ink są bardzo drogie. Producent nie ogłosił jeszcze ceny, ale chodzą plotki, że Quilla eWriter kosztować ma 5000$, a może nawet więcej.

Trudno brać na poważnie produkt w tak horrendalnej cenie, szczególnie, że zwykłe tablice można kupić kilkadziesiąt razy taniej, a wyświetlacz LCD także poradzi sobie świetnie z wyświetlaniem plików PDF.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *