Dowiedz się, jakie rozszerzenia czytania posiada czytnik Kindle

inteligentne wyszukiwanie Kindle, X-Ray, Słownik Kindle, Tłumaczenie Kindle, Word Wise, Vocabulary bulider, flash cards, czytnik, Kindle

Czytniki Kindle umożliwiają nie tylko tradycyjne czytanie książek, ale także dogłębne poznawanie ich treści, posiadają funkcje sprawdzania słów w słowniku, rozszerzają Twoje słownictwo, wyświetlają słowne wskazówki oraz pozwalają na tłumaczenie słów z różnych języków

Użyj inteligentnego wyszukiwania, aby dowiedzieć się więcej o książce.

Korzystając z funkcji inteligentnego wyszukiwania na Kindle, możesz uzyskać dostęp do definicji, opisów postaci, ustawień i innych funkcji bez opuszczania czytanej strony lub utraty miejsca w książce.

Czytając, naciśnij i przytrzymaj słowo lub frazę, a następnie zwolnij, aby zobaczyć karty Smart Searchup. Inteligentna wyszukiwarka określi typ szukanego terminu i dostosuje odpowiednio opcje. Przesuń palcem w lewo lub w prawo lub stuknij inną kartę, aby przełączyć się na inną kartę inteligentnego wyszukiwania.

Słownik: Pozwala na sprawdzenie definicji wybranego słowa , umożliwia także korzystanie z innych słowników, zainstalowanych na Twoim urządzeniu, aby wybrać inny słownik stuknij nazwę swojego słownika i wybierz inny słownik z listy.  Przewiń kartę Słownik, aby wyświetlić pełną definicję.

X-Ray: Jest elektronicznym indeksem, dzięki któremu możesz dowiedzieć się więcej informacji na temat postaci, terminu lub pojęcia. Dotykając opcji Otwórz X-Ray możesz wyświetlić interesujące Cię fragmenty. Kropki na osi czasu przedstawiają wszystkie lokalizacje, w których wspomniana jest dana postać lub termin. Dotykając jednej z kropek, możesz wyświetlić wspomnienia z tej lokalizacji. Z kolei dotknięcie fragmentu tekstu pozwala na przejście do jego lokalizacji. Jeśli chcesz wrócić do okna dialogowego naciśnij przycisk Wstecz <, natomiast aby powrócić wznowić czytanie dotknij x.

Uwaga: Opcja X-Ray nie jest dostępna dla wszystkich książek Kindle. Jeśli w książce nie ma X-Ray, opcja ta może być wygaszona lub nie będzie wyświetlana.

Wikipedia: przewiń kartę Wikipedii, aby wyświetlić pełny opis. Dotykając przycisku Otwórz Wikipedia, wyświetlisz więcej informacji o słowie lub pojęciu z Wikipedii. Aby korzystać z Wikipedii, Twój Kindle musi być podłączony do sieci bezprzewodowej. Aby wrócić do książki. stuknij poza okno Smart Searchup,

Tłumaczenie: klikając na strzałkę rozwijaną możesz przetłumaczyć wybrane słowo na chiński, duński, niderlandzki, angielski, fiński, francuski, niemiecki i wiele innych języków. Tłumaczenia są dostarczane przez Bing Translator.

Rozwiń swoje słownictwo

Podczas wyszukiwania słów w słowniku są one automatycznie dodawane do Vocabulary Buildera. Za jego pomocą można używać kart FlashCards, aby poznać definicje i sposoby użycia słów.

Uwaga: Vocabulary Builder obsługuje obecnie materiały zakupione w Sklepie Kindle i dokumenty osobiste przesłane przez aplikacje Wyślij do Kindle lub Kindle Personal Document Service. Obecnie nie obsługuje dokumentów osobistych przesłanych do urządzenia przez USB. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do funkcji Wyślij dokumenty i strony sieci Web do Twojego Kindle.

Jak używać Vocabulary Buildera?

 1. W menu głównym dotknij ikony Menu, a następnie stuknij Vocabulary Builder.
 2. Dotknij, aby przeszukiwać listę słów:

Karta Słowa – wszystkie słowa, które znalazłeś w słowniku

Karta Książki – słowa, które przeszukiwałeś w określonej książce

Nauka – słowa, które są dostępne jako karty do gry

Opanowane – słowa oznaczone jako opanowane i nie są już uwzględnione w kartach flash

 1. Na liście dotknij słowa, aby wyświetlić definicję i użycie słowa. Dotknij poza okna, aby powrócić do listy. Stuknij Usuń, aby usunąć słowo z Vocabulary Builder.

vocabulary bulider Kindle, karta słowa , definicje, użycie słowa, , karta książki Kindle, czytnik,e-book, ustawienia, słownik

Jak używać flashcards?

 1. Dotknij Flashcards, a następnie przeciągnij, aby przewinąć karty Flash.
 2. Dotknij przycisku Oznacz jako opanowany, aby przenieść słowo z listy Nauka na listę Opanowany.
 3. Dotknij przycisku Wyjście z flashcards, aby powrócić do pełnej listy słów.

Aby wyłączyć Vocabulary Buildera,

 1. Wybierz Menu, stuknij Ustawienia,
 2. Stuknij Opcje czytania, następnie stuknij Język nauki.
 3. Stuknij przełącznik obok Vocabulary Buildera, aby go wyłączyć. Słowa nie będą dodawane do Vocabulary Buildera, gdy jest on wyłączony.

flashcards, flashcards Kindle, fiszki, fiszki Kindle, słownictwo, nauka Kindle, czytnik, e-book

Ucz się angielskiego z Word Wise

Dzięki World Wise podczas czytania możesz mieć dostęp do prostych definicji i synonimów, które są wyświetlane nad trudniejszymi słowami. World Wise ułatwia zrozumienie książek napisanych bardziej wyszukanym słownictwem.

Niestety jest on dostępny tylko w książkach w języku angielskim i nie jest włączony we wszystkich książkach Kindle. Możesz sprawdzić, czy funkcja jest dostępna, sprawdzając “Word Wise: Enabled” lub “Word Wise: Not Enabled” na stronach szczegółów produktu w książkach Kindle.

Możesz dotknąć słowa wyświetlającego wskazówki Word Wise, aby zobaczyć definicję słownika danego słowa lub ocenić przydatność podpowiedzi.

Aby wyregulować trudność słów i wyświetlanych do nich wskazówek, stuknij Word Wise w prawym dolnym rogu ekranu podczas czytania. Przeciągnij lub stuknij suwak pomiędzy “Mniej wskazówek” i “Więcej wskazówek”. Możesz również wybrać opcję Pokaż lub Ukryj wskazówki z tego ekranu.

 

Aby włączyć lub wyłączyć Word Wise:

 1. W menu głównym dotknij ikony Menu, a następnie dotknij opcji Ustawienia.
 2. Wybierz Opcje do czytania, a następnie Nauka języków.
 3. Obok programu Word Wise stuknij Włącz lub Wyłącz.

Jak przetłumaczyć tekst przy użyciu tłumaczenia natychmiastowego?

Czytając tekst, możesz wybrać tekst, a następnie użyć Instant Translations, aby przetłumaczyć tekst na inny język.

Aby korzystać z Instant Translations, Twój Kindle musi być podłączony do sieci bezprzewodowej. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do opcji Połącz bezprzewodowo.

 1. Podczas czytania naciśnij i przeciągnij, aby podświetlić tekst, który chcesz przetłumaczyć.
 2. W menu podręcznym przesuń palcem w lewo na kartę tłumaczeń, zostanie wyświetlone okno Smart Lookup. Jeśli nie, stuknij Więcej (trzy pionowe kropki), a następnie stuknij Tłumacz. Wybierz język, w którym chcesz przetłumaczyć tekst.

word wise, wordwise, word wise Kindle, czytnik, ebook,e-book, nauka angielskiego Kindle, słownik Kindle

 

Źródło: Amazon.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *