Praktyczne funkcje czytnika Kindle [SZCZEGÓŁOWY PORADNIK]

Chociaż wykorzystujemy je głównie do czytania e-booków, czytniki Kindle posiadają wiele praktycznych zastosowań, o których nie zawsze wiemy. Automatyczne tłumaczenie słów lub fragmentów tekstu, nauka nowego słownictwa czy błyskawiczny dostęp do informacji na temat czytanej książki, występujących w niej postaci i wątków, to tylko niektóre z nich. Dzięki przygotowanemu przez nas poradnikowi dowiesz się, jak z nich korzystać

Użyj inteligentnego wyszukiwania, aby dowiedzieć się więcej o książce

Korzystając z funkcji inteligentnego wyszukiwania na Kindle, możesz uzyskać dostęp do definicji, opisów postaci występujących w danej książce, ustawień i innych funkcji – a to wszystko bez opuszczania czytanej strony.

Aby to zrobić, w trakcie czytania naciśnij i przytrzymaj słowo lub frazę, które Cię interesują, a następnie zwolnij, aby zobaczyć karty Smart Searchup. Inteligentna wyszukiwarka określi typ szukanego terminu i odpowiednio dostosuje wszystkie opcje. Przesuń palcem w lewo lub w prawo lub stuknij inną kartę, aby przełączyć się na inną kartę inteligentnego wyszukiwania.

 

Podstawowe rozszerzenia Kindle:

 • Słownik: Słownik pozwala na sprawdzenie definicji wybranego słowa, umożliwia także korzystanie z innych słowników, które są zainstalowane na Twoim urządzeniu. Aby wybrać inny słownik stuknij nazwę swojego słownika i wybierz inny słownik z listy.  Przewiń kartę Słownik, aby wyświetlić jego pełny opis.
 • X-Ray: X-Ray jest elektronicznym indeksem, dzięki któremu możesz dowiedzieć się więcej na temat występujących w danej książce postaci, terminów lub pojęć. Dotykając opcji Otwórz X-Ray możesz wyświetlić interesujące Cię fragmenty. Kropki na osi czasu przedstawiają wszystkie lokalizacje, w których wspomniana jest dana postać lub termin. Dotykając jednej z kropek, możesz wyświetlić wspomnienia z tej lokalizacji. Z kolei dotknięcie fragmentu tekstu pozwala na przejście do jego lokalizacji. Jeśli chcesz wrócić do okna dialogowego, naciśnij przycisk Wstecz, natomiast aby wznowić czytanie dotknij x.
 • Wikipedia: Przewiń kartę Wikipedii, aby wyświetlić pełny opis poszukiwanego pojęcia lub terminu. Dotykając przycisku Otwórz Wikipedia, wyświetlisz więcej informacji o danym słowie lub pojęciu z Wikipedii. Jeżeli chcesz korzystać z serwisu, Twój Kindle musi być podłączony do sieci bezprzewodowej. Aby wrócić do książki, stuknij poza okno Smart Searchup,
 • Tłumaczenie: Klikając na strzałkę rozwijaną możesz przetłumaczyć wybrane słowo na chiński, duński, niderlandzki, angielski, fiński, francuski, niemiecki i wiele innych języków. Tłumaczenia są dostarczane przez Bing Translator.

Uwaga: Opcja X-Ray nie jest dostępna dla wszystkich ebooków Kindle. Jeśli w książce jest niewidoczna, opcja ta może być wygaszona lub nieaktywna.

 

Rozwiń swoje słownictwo

Podczas wyszukiwania słów w słowniku są one automatycznie dodawane do Vocabulary Buildera. Za jego pomocą można używać kart FlashCards, aby poznać definicje i sposoby użycia określonych wyrazów.

Uwaga: Vocabulary Builder obsługuje obecnie wyłącznie materiały zakupione w Sklepie Kindle i dokumenty osobiste przesłane przez aplikacje Wyślij do Kindle lub Kindle Personal Document Service (nie przez USB). Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do funkcji Wyślij dokumenty i strony sieci Web do Twojego Kindle.

 

Jak używać Vocabulary Buildera?

 1. W menu głównym dotknij ikony Menu, a następnie stuknij Vocabulary Builder.
 2. Dotknij, aby przeszukiwać listę słów:
 • Karta Słowa – Wszystkie słowa, które znalazłeś w słowniku.
 • Karta Książki – Słowa, które przeszukiwałeś w określonej książce.
 • Nauka – Słowa, które są dostępne jako karty do gry.
 • Opanowane – Słowa oznaczone jako opanowane i nie uwzględnione w kartach flash.
 1. Dotknij słowa na liście, aby wyświetlić jego definicję i użycie. Naciśnij poza okna, aby powrócić do listy. Stuknij Usuń, aby usunąć słowo z Vocabulary Builder.

vocabulary bulider Kindle, karta słowa , definicje, użycie słowa, , karta książki Kindle, czytnik,e-book, ustawienia, słownik

Jak używać flashcards?

 1. Dotknij Flashcards, a następnie przeciągnij po ekranie palcem, aby przewinąć karty Flash.
 2. Dotknij przycisku Oznacz jako opanowany, aby przenieść słowo z listy Nauka na listę Opanowany.
 3. Dotknij przycisku Wyjście z flashcards, aby powrócić do pełnej listy słów.

 

Aby wyłączyć Vocabulary Buildera:

 1. Wybierz Menu, stuknij Ustawienia,
 2. Stuknij Opcje czytania, następnie stuknij Język nauki.
 3. Stuknij przełącznik obok Vocabulary Buildera, aby go wyłączyć. Słowa nie będą dodawane do Vocabulary Buildera, gdy jest on wyłączony.

flashcards, flashcards Kindle, fiszki, fiszki Kindle, słownictwo, nauka Kindle, czytnik, e-book

Ucz się angielskiego z Word Wise

Dzięki Word Wise podczas czytania możesz uzyskać dostęp do prostych definicji i synonimów, które są wyświetlane nad trudniejszymi słowami w książce. Dzięki temu World Wise ułatwia zrozumienie ebooków napisanych bardziej wyszukanym językiem.

Niestety jest on dostępny tylko w książkach w języku angielskim, poza tym nie jest włączony we wszystkich ebookach na Kindle. Możesz sprawdzić, czy funkcja jest dostępna, wybierając „Word Wise: Enabled” lub „Word Wise: Not Enabled” na stronach szczegółów produktu w książkach Kindle.

Aby zobaczyć definicję danego słowa lub ocenić przydatność podpowiedzi, dotknij ikony wyświetlającej wskazówki Word Wise.

Aby wyregulować trudność słów i wyświetlanych do nich wskazówek, stuknij Word Wise w prawym dolnym rogu ekranu podczas czytania. Przeciągnij lub stuknij suwak pomiędzy „Mniej wskazówek” i „Więcej wskazówek”. Możesz również wybrać opcję Pokaż lub Ukryj wskazówki z tego ekranu.

 

Aby włączyć lub wyłączyć Word Wise:

 1. W menu głównym dotknij ikony Menu, a następnie dotknij opcji Ustawienia.
 2. Wybierz Opcje do czytania, a następnie Nauka języków.
 3. Obok programu Word Wise stuknij Włącz lub Wyłącz.

 

Jak przetłumaczyć tekst przy użyciu tłumaczenia natychmiastowego?

Czytając tekst, możesz wybrać określony fragment, a następnie użyć funkcji Instant Translations, aby przetłumaczyć go na inny język.

word wise, wordwise, word wise Kindle, czytnik, ebook,e-book, nauka angielskiego Kindle, słownik Kindle

Aby korzystać z Instant Translations, Twój Kindle musi być podłączony do sieci bezprzewodowej. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do opcji Połącz bezprzewodowo.

 

Aby skorzystać z Instant Translations:

 1. Podczas czytania naciśnij i przeciągnij fragment tekstu, który chcesz przetłumaczyć.
 2. W menu podręcznym przesuń palcem w lewo na kartę tłumaczeń, a na ekranie pojawi się okno Smart Lookup. Jeśli nie, stuknij Więcej (trzy pionowe kropki), a następnie Tłumacz. Wybierz język, na który chcesz przetłumaczyć wybrany fragment.

 

Źródło: Amazon.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *