4 powody, dla których warto poznać nowy czytnik iReader XS Pro

iReader zamierza wydać zupełnie nowy e-czytnik, który designem przypomina Amazon Kindle Oasis. W przeciwieństwie do Kindle, XS Pro posiada warstwę WACOM. Urządzenie zostało wyposażone w system operacyjny Android, jednak na razie nie mamy informacji na temat możliwości zainstalowania aplikacji z Google Play. W porównaniu do Kindle, iReader wyposażony jest w szybszy procesor i więcej pamięci RAM, za to jest nieco cięższy.

Wyświetlacz i podświetlenie ekranu 

iReader XS Pro wyposażony jest w pojemnościowy ekran dotykowy E INK Carta HD o rozdzielczości 1920×1440 i 300 PPI. Czytnik posiada 28 białych i bursztynowych diod LED, dzięki czemu podczas czytania w nocy, możemy dodatkowo uzyskać przyjemny efekt ciepłego światła. Ekran jest wykonany ze szkła i posiada warstwę WACOM. 

Robienie notatek

W zestawie znajduje się również rysik iReader. Czytnik posiada dedykowaną aplikację do robienia notatek z wystarczającą liczbą funkcji do swobodnego rysowania, tworzenia list rzeczy do zrobienia lub edycji plików PDF.

Parametry techniczne

Urządzenie wyposażone jest w ośmiordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Model posiada również funkcję umożliwiającą czytanie ebooków na głos. Ponadto czytnik obsługuje WIFI i Bluetooth. Zasilany jest baterią o pojemności 1800 mAh. Jego wymiary to 177,2 x 161 x 4,3 mm, a waga wynosi 210 g. 

Dostępność i cena

Nie mamy jeszcze wiadomości na temat wersji Androida, z jakiej będzie korzystał iReader XS Pro, jak i również języków obsługiwanych na czytniku. Urządzenia iReader sprzedawane są w Chinach, zatem dostępne są jedynie w języku chińskim. Wiemy natomiast, że czytnik ebooków ukaże się jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 437 USD (1600 zł). 

źródło: Good e-Reader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *