Czy iReader Smart XS Pro jest lepszy od Kindle Oasis?

iReader Smart XS Pro to nowe narzędzie do robienia notatek i czytania ebooków, które designem przypomina Kindle Oasis. Chociaż urządzenie nie posiada tak znanej marki, góruje nad konkurentem pod względem niemal wszystkich parametrów. Czy warto je kupić?

Czytnik ebooków iReader Smart XS Pro

iReader Smart XS Pro vs. Kindle Oasis 3

Firma iReader zamierza wprowadzić na rynek nowy czytnik ebooków, który będzie posiadać identyczny design, jak Amazon Kindle Oasis. W przeciwieństwie do Kindle, iReader Smart XS Pro zostanie wyposażony w warstwę dotykową WACOM oraz rysik, który przyda się m. in. do robienia notatek, edytowania oraz podpisywania plików PDF.

Chociaż urządzenie ma działać na Androidzie, w tej chwili nie wiadomo, czy będzie można instalować na nim aplikacje z Google Play. W porównaniu z Kindle Oasis iReader Smart XS Pro ma posiadać szybszy procesor i więcej pamięci RAM, lecz ważyć nieco więcej.

iReader Smart XS ProKindle Oasis
Rok premiery:20212017
Procesor:4 rdzenie2 rdzenie
Pamięć RAM:2 GB1 GB
Wewnętrzna pamięć flash:32 GB32 GB
Bateria:1 800 mAh1 000 mAh
Wyświetlacz:8 cali, 1920 x 1440, 300 PPI7 cali, 1680 x 1264, 300 PPI
Podświetlenie:28 diod LED25 diod LED

Dotykowy ekran z podświetleniem

Czytnik ebooków ma zostać wyposażony w dotykowy, 8-calowy pojemnościowy wyświetlacz E Ink Carta HD w rozdzielczości 1920 x 1440 i 300 PPI. Użytkownicy urządzenia będą mogli korzystać z budowanego podświetlenia ekranu (28 białych i bursztynowych diod LED), aby uzyskać przyjemny efekt ciepłego światła i kontynuować czytanie książek również po zmroku. Ekran iReadera Smart XS Pro zostanie wykonany ze szkła i umieszczony na równym poziomie z ramką.

Ponieważ czytnik ebooków będzie posiadać wartwę dotykową WACOM oraz profesjonalny rysik iReader, jego przeznaczeniem pozostanie głównie robienie elektronicznych notatek. W pamięci iReadera Smart XS Pro znajdzie się specjalna aplikacja do robienia notatek, która pozwoli m. in. na odręczne rysowanie, tworzenie list to-do oraz edytowanie plików PDF.

Parametry techniczne

We wnętrzu czytnika ebooków producent zamierza umieścić ośmiordzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponieważ iReader Smart XS Pro będzie posiadać dwa mikrofony połączone z asystentem AI, elektroniczny lektor będzie w stanie odczytywać ebooki na głos.

W urządzeniu znajdzie się również Bluetooth oraz Wi-Fi. iReader Smart XS Pro ma być zasilany baterią o pojemności 1 800 mAh. Jego wymiary wyniosą 177.2 x 161 x 4.3 mm, a waga 210 g.

Dostępność i cena

W tej chwili nie wiadomo, w jaką wersję Androida zostanie wyposażony nowy czytnik ebooków, ani obsługę jakich języków zapewni. Do tej pory większość urządzeń firmy iReader była sprzedawana w Chinach, w związku posiadała jedynie chińskie menu.

iReader Smart XS Pro ma być dostępny w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca. Jego cena wyniesie najprawdopodobniej 437 USD (1 609 PLN).

8-calowy iReader Smart XS Pro [materiał wideo Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *