Czy używasz etui do ochrony swojego czytnika?

Ponieważ większość z nas przechowuje swój czytnik ebooków w teczkach, plecakach lub torbach na ramię, w których znajduje się wiele innych przedmiotów, mogących zarysować i uszkodzić jego ekran, warto zdecydować się na zakup specjalnego etui. Podczas codziennych spacerów, jazdy samochodem, pociągiem lub komunikacją miejską zawartość torby lub plecaka wciąż się przemieszcza, narażając delikatny czytnik ebooków na duży nacisk. Istnieje jednak prosty sposób, aby wyeliminować niepotrzebne ryzyko – jest nim właśnie zakup odpowiedniego etui

Etui do czytników Kobo

Zakup etui do czytnika ebooków

Amazon, Barnes & Noble, Kobo oraz wielu innych producentów umieściło w swojej oficjalnej ofercie markowe etui, które pozwalają zabezpieczyć najlepsze czytniki ebooków przed uszkodzeniami. Na największy wybór w tej dziedzinie pozwala Amazon, który umożliwia klientom zakup etui wykonanych ze skóry, plastiku, a nawet korka. Ceny tego typu osłony wahają się w granicach 50-150 PLN i są uzależnione przede wszystkim od tego, czy decydujemy się na autentyczną skórę, czy na syntetyk. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są również liczne niemarkowe etui, które występują w rozmaitych wzorach i kolorach.

Etui na Kindle

Etui na Kindle

W ofercie Amazona znajduje się wiele rozmaitych etui na Kindle: są one wykonane z tworzyw wodoodpornych, autentycznej lub sztucznej skóry, a nawet ekologicznego materiału z korka pozyskiwanego w trakcie recyklingu. Dla każdego modelu danej serii elektronicznych czytników książek tworzone są identyczne wzory etui o różnych rozmiarach. Jeżeli nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiadającego nam zabezpieczenia w oficjalnej ofercie Kindle, możemy odwiedzić sklep internetowy Amazon. Znajdziemy tam popularne etui od Casebot, Decalgirl oraz wielu innych producentów.

Etui na PocketBooka

Etui na PocketBooka

PocketBook posiada w swojej ofercie etui dla każdego z najpopularniejszych modeli czytników. Dla klientów firmy dostępna jest imponująca paleta barw i wzorów zabezpieczeń na czytniki ebooków. Do każdego urządzenia przypisanych jest wiele różnych szablonów etui, które są dostosowane do jego rozmiaru. Ich ceny mieszczą się w granicach 50-80 PLN. Z ofertą producenta można zapoznać się na stronie 71media.

Etui na Nooka

Etui na Nooka

W oficjalnej ofercie Barnes & Noble znajdziemy tylko kilka wzorów etui dla nowego Nooka Glowlight Plus. Najważniejszym z nich jest minimalistyczne etui typu Midnight Blue. Oprócz niego dostępne są również obudowy w żywych kolorach. Niestety nie istnieje możliwość wyboru materiału, z którego są one wykonane.

Etui na Kobo

Etui na Kobo

W ofercie Kobo znajdziemy po jednym oficjalnym wzorze etui dla każdego z modeli czytników ebooków (Forma, Clara HD oraz Aura Edition 2). Wszystkie etui, które są określane mianem Sleep Covers, posiadają magnetyczne zamknięcie, automatycznie wprowadzające czytnik w stan uśpienia. Jest to dodatkowa zaleta zaopatrzenia się w tego typu zabezpieczenie, ponieważ pozwala ono na znaczne zmniejszenie zużycia energii przez nasz czytnik ebooków.

Podsumowanie

Najwięcej możliwości w dziedzinie wyboru etui na swoje czytniki ebooków oferują Amazon oraz PocketBook. Ci dwaj producenci wypadają znacznie lepiej od Kobo oraz Barnes & Noble, które przyjęły stosunkowo bierną postawę. Sony, Boyue, Onyx oraz pozostałe firmy oferują tylko jeden wzór etui, który zazwyczaj dołączają do czytników za darmo lub sprzedają je osobno jako przydatny dodatek.

Autor: Konrad
Źródło: https://goodereader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *