Jak udoskonalić robienie notatek na czytnikach ebook Onyx?

Jeżeli decydujemy się na zakup czytnika ebooków, którym chcemy się posługiwać do robienia odręcznych notatek, powinniśmy wiedzieć, jak wykorzystać jego pełny potencjał. Co możemy zrobić, aby udoskonalić proces robienia notatek na czytnikach ebook Onyx Boox?

Jak udoskonalić robienie notatek na czytnikach ebook Onyx?

Na dzisiejszym rynku technologicznym znajduje się wiele modeli czytników ebooków spośród których część nadaje się do tworzenia odręcznych notatek, a część nie. Ogólnie biorąc, ceny pierwszego typu urządzeń są zazwyczaj wyższe. Ponieważ jednak osoby, które po nie sięgają, od początku mają świadomość, że funkcja odręcznego pisania po ekranie elektronicznego czytnika książek posiada dla nich duże znaczenie, są gotowe zapłacić za nie nieco więcej.

Jeżeli decydujemy się na zakup czytnika ebooków, którego chcemy używać do robienia odręcznych notatek, powinniśmy w związku z tym wiedzieć, jak wykorzystać jego pełny potencjał. Co możemy zrobić, aby udoskonalić proces robienia notatek na czytnikach ebook Onyx Boox?

(1) Rysik

Końcówka rysika jest zdecydowanie najważniejszym z jego elementów. Generalnie rzecz biorąc, miękkie końcówki rysików czynią rysowanie i pisanie po wyświetlaczu elektronicznego czytnika książek łatwiejszym i bardziej płynnym. Co więcej, zastąpienie twardszej końcówki rysika jej miękkim odpowiednikiem sprawia, że nie musimy kupować dodatkowej osłony ekranu, ponieważ ryzyko jego zarysowania spada do minimum.

Innym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze optymalnego rysika, jest jego grubość. Jeżeli rysik jest za cienki (niestety właśnie takie rysiki standardowo dołącza się do większości urządzeń), trzymanie go przez dłuższy czas może stać się niewygodne. Użytkownicy posługujący się grubszym rysikiem są natomiast w stanie pisać po powierzchni ekranu czytnika ebook Onyx łatwo, szybko i bez żadnych problemów.

Tworzenie elektronicznych notatek na czytniku ebook Onyx za pomocą rysika

Uwaga: Zanim zdecydujesz się na zakup rysika u innego producenta, nie zapomnij się upewnić, czy nadaje się on do pisania po ekranie urządzeń Onyxa. Większość z nich jest kompatybilna z rysikami firmy Wacom.

(2) Zabezpieczenie ekranu

Jest powszechnie przyjęte, że zaraz po nabyciu nowego smartfona dokupujemy do niego dodatkowe zabezpieczenie ekranu. Większość współczesnych smartfonów jest na tyle droga, że zmniejszenie ryzyka pęknięcia lub zarysowania ich wyświetlacza za pomocą szybki ochronnej i specjalnego etui wydaje nam się uzasadnione.

Wielu użytkowników czytników ebook Onyx decyduje się na to samo rozwiązanie. Warto jednak wiedzieć, że jeżeli zależy nam na najwyższej jakości oraz wygodzie robienia odręcznych notatek, powinniśmy sięgnąć po takie zabezpieczenie ekranu, które przypomina zwykły papier. Tego typu osłony kupimy m. in. na Amazonie. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy się upewnić, że rozmiar zabezpieczenia odpowiada rozmiarowi naszego elektronicznego czytnika książek.

Zabezpieczenie ekranu czytnika ebook Onyx

(3) Ekran

W portfolio Onyx Boox znajduje się wiele różnych produktów. Najnowsze modele czytników (takie jak Onyx Boox Note Pro oraz Onyx Boox Nova Pro) zostały wyposażone w szklane ekrany, które są umiejscowione w obudowie idealnie równo z ramką. Dzięki temu ich użytkownicy mają możliwość swobodnego rysowania i pisania nawet przy krawędzi wyświetlacza. Jeżeli ekran czytnika ebooków jest wklęsły, rysowanie i pisanie przy krawędziach ekranu może być niewygodne.

Co więcej, najnowsze szklane ekrany, które wykorzystuje się w urządzeniach Onyxa, są odporne na zarysowania nawet wtedy, gdy mocno przyciskamy do nich rysik. Ponieważ tradycyjne wyświetlacze E Ink łatwo można uszkodzić, należy zabezpieczyć je specjalną osłoną lub posługiwać się rysikiem z miękką końcówką.

Rysowanie po ekranie czytnika ebook Onyx

Każde rozwiązanie technologiczne posiada swoje wady i zalety. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że szklane ekrany elektronicznych czytników książek mniej przypominają normalny papier niż oryginalne wyświetlacze Mobius bez warstwy szklanej. Ich zdaniem wynika to stąd, że gdy piszemy po zwykłym papierze, wyczuwamy delikatne tarcie pomiędzy końcówką pióra lub długopisu a powierzchnią papieru.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku pisania po ekranie czytnika ebooków tego rodzaju tarcie może prowadzić do uszkodzenia końcówki rysika, czyniąc ją słabszą i podatną na szybkie zużycie. W takiej sytuacji końcówkę należy często wymieniać.

Autor: Kuba
Źródło: Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *