Czytniki e-booków z dużym ekranem

Czytniki ebooków z dużymi ekranamiSzukasz czytnika z dużym wyświetlaczem? Liczy się dla Ciebie przede wszystkim komfort czytania i wygoda w pracy z cyfrowymi plikami? Dowiedz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze.

Niektórzy czytelnicy ebooków uznają, że kompaktowość posiadanego urządzenia  nie jest priorytetem. Takie osoby używają go do przede wszystkim do przechowywania dokumentów, czytania gazet oraz efektywnej nauki. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się czytniki o dużych ekranach. Jakie urządzenia o wyświetlaczach większych niż 6 cali są dostępne na polskim rynku?

 

4 czytniki ebooków z dużymi ekranami

  • Kobo Aura One – najnowszy ereader firmy Kobo przełamuje trend 6-calowych ekranów dzięki naprawdę ładnemu ekranowi E Ink o średnicy 7,8 cala i rozdzielczości 300 ppi. Dodatkowo ma on przednie oświetlenie w różnych odcieniach. Zdaniem wielu Aura One była najlepszym ereaderem wydanym w 2016 roku.
  • InkBook 8 – Najtańszy ereader z większym 8-calowym ekranem. Działa pod kontrolą Androida 4.2 i ma wejście na kartę pamięci oraz przednie oświetlenie. Jest to dobre wyposażenie w stosunku do ceny, ale urządzenie posiada ekran o niższej rozdzielczości niż pozostałe 8-calowe modele z tej listy.
  • Onyx Boox Max – Największy czytnik e-booków Onyx z 13,3-calowym ekranem E Ink. To nie jest typowy ekran E Ink wykonany ze szkła; tylko elastyczny ekran z tworzywa sztucznego, który jest o wiele lżejszy i trwalszy niż zwykłe ekrany.
  • Onyx Boox N96 – to nowszy, 9,7-calowy czytnik Onyx zastępujący M96. Dostępne są dwa modele N96. Jeden ma przednie oświetlenie, N96ML, a drugi ma przyjazny dla palców ekran dotykowy. Jednak oba z nich współpracują z rysikiem.

 

Czytanie książek a dodatkowe funkcje czytników

Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, nowoczesne czytniki umożliwiają znacznie więcej, niż jedynie czytanie książek. Jeżeli planujemy wykorzystywać swoje urządzenie do edycji plików PDF, robienia notatek, surfowania po sieci lub graniu w gry logiczne, duży ekran może się okazać niezwykle funkcjonalny. Jeżeli chcesz być na bieżąco z przygotowywanymi przez nas porównaniami i zestawieniami czytników, koniecznie zaglądaj do odpowiedniej kategorii na blogu.

Autor: Agata
Źródło: blog the ebook reader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *