Ile książek może pomieścić Kindle?

Kindle od firmy Amazon są najpopularniejszymi czytnikami na świecie. Modele marki Kindle różnią się funkcjami oraz konfiguracjami. Użytkownik może wybierać między czytnikami z wbudowaną pamięcią wewnętrzną od 8GB do 32GB. Ile średnio każdy model czytnika może pomieścić ebooków?

Amazon Kindle Oasis 3
Amazon Kindle Oasis 3

Zaletą ebooków jest fakt, iż można trzymać je na różnych przestrzeniach np. pamięć wewnętrzna urządzenia, dyski i karty pamięci, pamięć chmurowa i wiele innych. Jeśli skończy się miejsce na przechowywanie kolejnych ebooków, możemy z łatwością dokupić kolejny dysk lub przestrzeń w chmurze. Zakładając hipotetycznie, że takie same zakupy chcielibyśmy dokonywać w przypadku tradycyjnych książek, potrzebowalibyśmy naprawdę sporej przestrzeni, która by pomieściła dużą liczbę książek. Skupmy się jednak na temacie czytników. Ile tak naprawdę książek jest w stanie pomieścić Kindle?

Ile waży ebook?

Wszystko zależne jest od danego pliku. Niektóre książki potrafią ważyć 1-2 MB, zaś pliki PDF mogą osiągać wyniki nawet do 1GB. Większość ebooków ma mniej niż 500 stron, co przekłada się na rozmiar ok. od 1 do 5 MB. Z tego co zauważyliśmy to większość książek w formacie Mobi posiada jednak rozmiar ok. 2 MB.

Ile można wgrać książek na Amazon Kindle?

1 GB pamięci to 1 000 MB. Jeśli podzielimy to przez 2 MB (przeciętny rozmiar książki) to wyjdzie około 500 ebooków na 1 GB pamięci. W przypadku modeli Kindle posiadających 8GB pamięci warto zaznaczyć, iż dla użytkownika przeznaczone jest ok. 6/6,5 GB (resztę zajmuje system oraz zainstalowane fabrycznie aplikacje). W takim przypadku modele takie jak Kindle 10 oraz Kindle Paperwhite 8GB mogą pomieścić ponad 3 000 książek. Modele posiadające większe zasoby pamięci, takie jak Kindle Paperwhite Signature Edition oraz Kindle Oasis 32GB pomieszczą ok. 15 000 książek.

Są to dosyć imponujące liczby gdy porównamy je z realnymi egzemplarzami klasycznych papierowych książek. W każdym urządzeniu możemy również usuwać oraz wgrywać nowe książki, dzięki czemu zmiana w bibliotece może następować cały czas.

Podsumowanie

Dla użytkownika, który czyta bardzo dużo książek, zakup czytnika jest idealnym rozwiązaniem. Czytnik można zabrać wszędzie ze sobą, bez obaw o dodatkowe kilogramy w bagażu. Samo dostarczenie ebooka jest również łatwiejsze niż zakup książki tradycyjnej. W celu zakupu, wystarczy udać się na stronę, kliknąć kup teraz i po dokonaniu transakcji od razu możemy oddać się lekturze. Na książki tradycyjne w przypadku zamówienia online trzeba czekać na kuriera lub należy udać się do punktu odbioru lub księgarni stacjonarnej. 

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader

Zobacz również:

Czy Amazon przestanie sprzedawać e-booki w aplikacji Kindle?

Kobo Libra 2 vs Kindle Paperwhite 5 – porównanie czytników

25-calowy monitor E-Ink [Recenzja Onyx Boox Mira Pro]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *