Pomimo „zamkniętego obiegu” w czytnikach Kindle, użytkownik posiada wiele możliwości dostosowania opcji do swoich preferencji. Czytniki marki Kindle posiadają możliwość wyłączenia sklepu z książkami, przeglądarki internetowej oraz chmury. W przypadku wyłączenia sklepu, użytkownik nie może dokonywać zakupów, ani pobierać próbek książek. Chmura od Amazon również może zostać wyłączona, zaś w tym przypadku czytelnik uniemożliwia sobie pobranie książek zakupionych w sklepie.
Ale dlaczego ktoś miałby wyłączać tak potrzebne funkcje w swoim Kindle? Przykładów może być kilka. Jednym z nich jest wyłączenie tych funkcji z myślą o dzieciach. Wiele książek może nie być odpowiednich dla najmłodszych. Innym zaś przykładem mogą być sytuacje, w których przez przypadek młodzi użytkownicy mogą obciążyć konto bankowe poprzez zakup nowej książki.
Jak wyłączyć sklep oraz przeglądarkę?
Aby wyłączyć wyżej opisane opcje wystarczy kliknąć na urządzeniu Kindle w 3 kropki, znajdujące się obok pola wyszukiwania na ekranie głównym. Następnym krokiem jest wejście w Settings (Ustawienia) oraz kliknięcie w zakładkę Parental Controls (Kontrola rodzicielska). W przypadku zabezpieczonego Kindla kodem PIN, należy go wpisać aby przejść do następnego kroku. Ostatnim krokiem jest kliknięcie w zakładkę Restrictions (restrykcje). W ten czas posiadamy dostęp do możliwości wyłączenia przeglądarki internetowej, sklepu oraz chmury. Po wyłączeniu tych opcji, wejście w sklep Amazon nie będzie możliwe, aplikacja przeglądarki internetowej nie otworzy się, a chmura nie będzie umożliwiać pobrania książek.
Wyłączenie tych opcji idealnie sprawdza się również podczas podróży. Czytnik może zostać skradziony lub zgubiony. W takich przypadkach zabezpieczony Kindle nie będzie posiadał możliwości by ktoś kupił książki w naszym imieniu oraz dokonywał zmian na naszym koncie.
Autor: Kacper
Źródło: GoodEReader, Amazon