Już drugi nowy czytnik od Amazon! Kindle Scribe – zapowiedziany

Na początku miesiąca firma Amazon zapowiedziała nowy model Kindle, czyli Kindle 11. Podstawowy model w nowszej wersji charakteryzuje się wieloma ciekawymi aspektami. Artykuł opisujący Kindle 11 może znaleźć tutaj. Właśnie się dowiedzieliśmy, że firma Amazon ogłosiła kolejną nowość w gronie swoich e-czytników. Kindle Scribe, bo taka będzie jego nazwa, przede wszystkim wprowadza innowacyjność wśród czytników pochodzących od firmy Amazon. Czytnik nie będzie służył tylko do czytania, lecz również do notowania.

Najnowszy e-notatnik Kindle Scribe
Najnowszy e-notatnik Kindle Scribe

Specyfikacja Kindle Scribe

Czytnik posiada wyświetlacz o przekątnej 10,2-cala wraz z rozdzielczością 300 PPI. Kindle Scribe, podobnie jak modele Paperwhite 5 oraz Oasis 3, charakteryzuje się również podświetleniem wraz z regulacją temperatury barwowej. Nowy model występować będzie w 3 wersjach tj.: 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Prócz różnych wersji wielkości pamięci, dostępny będzie również wybór rysika dołączanego do zestawu. Rysik będzie dostępny w wersji podstawowej Basic lub Premium, która będzie wyposażona w gumkę oraz przycisk funkcyjny.

Wymiary czytnika to: 19.63 x 22.96 x 0.58 cm, a jego waga to 430 g. Czytnik będzie ładowany, podobnie jak Kindle 11, przez port USB-C. 

 

Notatnik

Firma Amazon zapowiada, że notatnik będzie zawierał wiele szablonów, jak lista zadań czy papier w linie. Kindle Scribe umożliwiać będzie także edycję wielu dokumentów np. plików PDF czy dokumentów programu Microsoft Word.

 

Ekologia Amazon

Z każdym czytnikiem firma Amazon stara się sprzyjać środowisku. Na stronie oficjalnej Amazon możemy wyczytać, że Kindle Scribe posiada certyfikat przyznawany przez Carbon Trust, który potwierdza zmniejszenie śladu węglowego z roku na rok.

Kindle Scribe
Kindle Scribe

 

Podsumowanie

Premierę Kindle Scribe zapowiedziano na 30 listopada bieżącego roku. Jak wypadnie nowy model czytnika od firmy Amazon tego dowiemy się już w grudniu, gdyż tak planowane są wysyłki czytników zamówionych w przedsprzedaży. Pierwszy czytnik z rysikiem od firmy Amazon zapowiada się dość ciekawie. Czy Kindle Scribe prześcignie w sprzedaży czytniki takich marek jak Onyx Boox oraz Kobo? Tego dowiemy się już niebawem! 

Autor: Kacper

Zobacz również:

Nowy czytnik od Amazon – Kindle 11

Amazon oficjalnie wyłącza księgarnie dla starszych Kindle

Aktualizacja Calibre 6.0

2 Responses

  1. Ciekawe, kiedy będzie dostępny w polskim amazonie

    1. Na ten moment niestety nie posiadamy takich informacji. Firma Amazon wrzuca oferty bez wcześniejszego ogłoszenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *