Jak korzystać z Legimi?

Nazwę Legimi znają wszyscy. To chyba największa baza ebooków i audiobooków dostępna w Polsce. Ponad 16 000 tytułów, z czego każdy dostępny na ekrany smartfonów, tabletów, czytników i komputerów. Jednak zasadniczym wydaje się pytanie, jak z tego korzystać?

Legimi jest jednym z najpopularniejszych serwisów w Internecie, umożliwiających kupowanie ebooków i audiobooków. Księgarnia online udostępnia swoim użytkownikom dwie opcje płatności. Pierwszą jest opłata abonamentowa, ale co ciekawe, nie za ilość przeczytanych książek, a ilość stron. Dostępne są cztery opcje abonamentów, w których mamy do wyboru 150, 500, 750 lub nieograniczoną liczbę stron. Druga możliwość to zakup pojedynczych książek, ponieważ każda z nich jest osobno wyceniona. Przyjrzyjmy się jednak obu opcjom dokładniej.

Abonament w Legimi

Legimi oferuje cztery rodzaje abonamentów. W cenach 6,99 zł, 19,99 zł, 24,99 zł i 39,99 zł miesięcznie. W każdym z nich udostępnia odpowiednio 150, 500, 750 i nieograniczoną liczbę stron. To pozwala na przeczytanie jednej, dwóch, trzech lub dowolnej ilości książek. Opcje abonamentowe działają na wyznaczonej ilości urządzeń, których w sumie możemy wykorzystać cztery: smartfon, tablet, czytnik i komputer.

Dla kogo? Oczywiście dla stałych czytelników, którzy chcą mieć co miesiąc dostęp do wybranej ilości książek.

Kupno pojedynczych książek

W Legimi możemy też kupować pojedyncze ebooki (w formatach EPUB, MOBI i PDF) i audiobooki, z których każdy ma swoją cenę. Jest to opcja dla osób, które chcą od czasu do czasu skorzystać z oferty tego serwisu. Ceny są porównywalne do tych w księgarniach stacjonarnych.

Książki możemy wybierać spośród wielu kategorii, jak np. kryminały, literatura faktu, dla dzieci, czy poradniki. Istnieją też tzw. „Kolekcje”, które zbierają książki podobne tematycznie. Wśród nich znajdziemy m.in. Dobry wieczór z książką, W kręgu literackich nagród, czy Wszystkie twarze Allaha.

Jeżeli chcesz kupować ebooki na Kindle, zajrzyj do osobnego, przygotowanego przez nas poradnika.

Jak korzystać z Legimi?

Aby móc dokonać zakupu należy w Legimi założyć konto. Operacja ta jest prosta i wymaga uzupełnienia tylko kilku pól w formularzu. Aktywacja następuje poprzez kliknięcie linku w mailu potwierdzającym założenie konta. Po zalogowaniu mamy dostęp do opcji „doładowanie konta”, za pomocą której wpłacamy pieniądze do Legimi, dzięki którym będziemy mogli dokonywać zakupów. Jest to dość uciążliwe kiedy dokonujemy zakupów rzadko, ale na pewno usprawnia kupno kilku książek na raz.

Dodatkowe opcje, jakie widzimy po zalogowaniu, to dane naszego konta, koszyk, ustawienia oraz punkty w programie lojalnościowym Legimi „Klub mola książkowego”.

Czy warto korzystać z Legimi?

Oczywiście nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie i każdy musi sam ocenić opłacalność zakupów w Legimi. Na pewno warto przyjrzeć się możliwościom jakie oferuje ten serwis i dokonać własnego wyboru w tym zakresie.

Wszystkim zaczytanym życzę udanej lektury, a niepewnym polecam zapoznanie się z ofertą.

1 Responses

  1. Czy,a jeżeli tak to jak słuchać książki bez słuchawek ?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *