3 sposoby na Legimi za darmo

Legimi jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do czytania ebooków w ramach abonamentu. Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, istnieją sposoby, aby korzystać z niej zupełnie za darmo. Jest to doskonała okazja ku temu, żeby zdać sobie sprawę, czy aplikacja spełnia nasze oczekiwania i chcielibyśmy uczynić ją naszym głównym źródłem najlepszych ebooków. Jak możemy to zrobić?

Jak korzystać z Legimi za darmo?

Czym jest Legimi?

Legimi jest popularną aplikacją do legalnego czytania ebooków i słuchania audiobooków online. W serwisie znajduje się ponad 16 000 tytułów (wyszukiwarka ebooków pozwala łatwo odnaleźć w nim wszelkie interesujące nas treści), do których można uzyskać dostęp nie tylko z poziomu elektronicznych czytników, lecz również smartfonów, tabletów i komputerów.

Wyszukiwarka ebooków w serwisie Legimi

Aplikacja Legimi jest prosta w obsłudze i posiada przejrzystą strukturę. Dużym udogodnieniem jest to, że pozwala ona na automatyczną synchronizację treści książek EPUB lub MOBI pomiędzy wieloma urządzeniami.

Jak zacząć korzystać z Legimi?

Aby zacząć korzystać z Legimi, najpierw musimy utworzyć swoje indywidualne konto. Cała procedura jest bardzo łatwa i przebiega w kilku krokach. Po uzupełnieniu nazwy użytkownika, adresu e-mail i hasła na stronie internetowej, na naszą pocztę e-mail zostanie przesłany link aktywacyjny, w który powinniśmy kliknąć. Gdy już to zrobimy, nasze konto Legimi stanie się gotowe do działania.

Jak korzystać z Legimi na czytniku ebooków?

Po uruchomieniu aplikacji Legimi na czytniku ebooków (na wielu modelach urządzeń jest ona już zainstalowana) należy zalogować się na wcześniej utworzone konto.

Aktywacja konta w serwisie Legimi

Od tej pory wszystkie książki EPUB lub MOBI dodane na półkę w serwisie będą pojawiać się również w aplikacji na naszym elektronicznym czytniku książek. Uzyskamy również dostęp do funkcjonalnego panelu głównego, w którym znajdziemy szereg przydatnych informacji, takich jak np. średnia szybkość czytania lub czas poświęcony na czytanie w ciągu każdego dnia tygodnia.

Korzystanie z Legimi na czytniku ebooków

Ile kosztuje Legimi?

Istnieją dwa sposoby na dostęp do materiałów znajdujących się w zasobach serwisu Legimi. Pierwszym z nich jest kupowanie pojedynczych ebooków i audiobooków do pobrania za pomocą pieniędzy, które przelejemy wcześniej na swoje konto. Ich ceny są zbliżone do cen w innych najtańszych księgarniach internetowych.

Ceny abonamentu w Legimi

Drugi sposób stanowi natomiast możliwość wykupienia stałej subskrypcji. W zależności od tego, na jaki abonament się zdecydujemy, zyskamy szansę czytania określonej ilości stron ebooków na Kindle i na inne urządzenia miesięcznie.

Rodzaje abonamentu w Legimi:

 • 6, 99 PLN miesięcznie – 300 stron (średnio 1 książka)
 • 19, 99 PLN miesięcznie – 1000 stron (średnio 2 książki)
 • 24, 99 PLN miesięcznie – 1500 stron (średnio 3 książki)
 • 32, 99 PLN miesięcznie – czytanie ebooków bez ograniczeń
 • 39, 99 PLN miesięcznie – czytanie ebooków i słuchanie audiobooków online bez ograniczeń

3 sposoby na Legimi za darmo

1. 14-dniowy okres próbny

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy Legimi sprosta naszym oczekiwaniom, możemy skorzystać z 14-dniowego okresu próbnego. W tym czasie uzyskamy dostęp do wszystkich zasobów serwisu zupełnie za darmo. Po upływie dwóch tygodni będziemy mogli zdecydować się na rezygnację z usługi lub wykupienie dowolnego abonamentu.

2. 60 dni Legimi za darmo

14-dniowy okres próbny to nie jedyny sposób, który pozwala na korzystanie z Legimi bez żadnych opłat. Drugim z nich jest zakup czytnika ebooków na stronie Czytio.pl, która dodaje do zamawianego urządzenia kod na 60 dni darmowego korzystania z Legimi. Kod dołączony jest do wybranych modeli elektronicznych czytników książek. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej sklepu z czytnikami.

3. Darmowy dostęp do Legimi z biblioteką publiczną

Ostatnią możliwością na uzyskanie dostępu do książek online do pobrania za darmo z zasobów Legimi jest udanie się do najbliższej biblioteki publicznej, która współpracuje z serwisem. Po założeniu karty bibliotecznej otrzymamy od bibliotekarza kod na darmowe czytanie książek EPUB i MOBI, a także słuchanie audiobooków przez najbliższe 90 dni. Po upływie tego okresu będziemy mogli udać się do biblioteki ponownie, aby poprosić o nowy kod.

Legimi w bibliotece publicznej

Chociaż w ramach usługi zyskamy możliwość wypożyczania dowolnej ilości książek, czasami może się zdarzyć, że limit wypożyczeń dla całej placówki tymczasowo się z kończy. W takim przypadku powinniśmy poczekać na nową pulę wypożyczeń z Legimi, która w najbliższym czasie zostanie przyznana bibliotece.

Materiał wideo:

Artykuł wydaje Ci się przydatny? Polub naszą stronę na Facebooku lub zasubskrybuj nasz kanał na YouTube, aby być na bieżąco z przygotowywanymi przez nas materiałami.

Powiązane treści:

3 Responses

 1. W tych bibliotekach, które znam i dają dostęp do Legimi, kody dają nam tylko 30 dni czytania, a nie 90.

  Poza tym w takim artykule dobrze byłoby podać miasta/biblioteki z które dają usługę oferują.

  Pozdrawiam

  1. Dzięki za komentarz, postaram się to sprawdzić i uzupełnić 🙂

  2. W mojej dają na 90. Zależy to od umowy między biblioteką a legimi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *