Jak oszczędzić baterię w Kindle?

Twój Kindle nagle zaczyna tracić naładowanie baterii? Istnieje wiele potencjalnych przyczyn takiej sytuacji. Na szczęście, istnieją również sprawdzone metody, które pozwolą baterii w Twoim Kindle działać dłużej na jednym ładowaniu. Oto kilka sprawdzonych porad!

Jak oszczędzić baterię w Kindle?
Jak oszczędzić baterię w Kindle?

Wyłącz połączenie sieciowe, włączając Tryb Samolotowy

Częstą przyczyną szybko rozładowującej się baterii Kindle jest stałe połączenie z internetem. Twój czytnik może w tle aktualizować różne elementy, zużywając przy tym baterię.

Co gorsza, jeśli Wi-Fi jest włączone, ale nie ma sieci w zasięgu, Kindle będzie ciągle szukać dostępnych sieci, co drastycznie wpływa na żywotność baterii. Dlatego też warto korzystać z Trybu Samolotowego, kiedy urządzenia nie używamy.

Wyłącz automatyczne odświeżanie stron

Wyświetlacz Kindle’a wykorzystuje technologię E-Ink. Za każdym razem, kiedy przewracasz stronę, urządzenie odświeża ekran. Zjawisko to nazywane jest „Odświeżaniem Strony” i również wpływa na żywotność baterii.

Zatem, zachowaj funkcję odświeżania stron wyłączoną. Wystarczy wejść w „Ustawienia” > „Opcje Czytania” > wyłącz przycisk obok „Odświeżania Stron”.

Aktywuj Tryb Uśpienia ręcznie

W „Trybie Uśpienia”, Kindle prawie nie zużywa energii, nawet gdy na ekranie wyświetlana jest tapeta. Można zatem przedłużyć żywotność baterii Kindle’a, wprowadzając go w „Tryb Uśpienia”, kiedy nie jest używany.

Zazwyczaj Kindle przechodzi w „Tryb Uśpienia” po 10 minutach bezczynności. Jednak gdy wiesz, że nie zamierzasz czytać, najlepiej od razu włączyć „Tryb Uśpienia”. Wystarczy nacisnąć przycisk „Zasilania”, a Kindle natychmiast przejdzie w „Tryb Uśpienia”.

Korzystaj z urządzenia w świetle dziennym

Kindle ma zastosowaną technologię E-Ink. Podczas korzystania z urządzenia w pełnym świetle dziennym, działa ono efektywnie przy minimalnej jasności lub całkowicie wyłączonym podświetleniu, w przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów. Stąd, staraj się czytać w świetle dziennym na niskiej jasności, co pozwoli oszczędzić baterię.

Zmniejsz jasność ekranu

Dostosuj jasność ekranu Kindle tak, aby była jak najbardziej komfortowa. Aby zmniejszyć jasność, przejdź do ekranu „Home” > Przesuń w dół i otwórz „Quick Actions” lub „Ustawienia” > Sekcja Jasność. W sekcji Jasność naciśnij lub przesuń w kierunku przycisku „-„ aby zmniejszyć jasność.

Używaj oryginalnego kabla

Zawsze używaj kabla USB, który dostarczony jest razem z urządzeniem Kindle. Unikaj używania uszkodzonych lub niewłaściwych kabli USB.

Podsumowanie

Zarządzanie baterią w Kindle jest kluczowe dla optymalizacji jego działania. Stałe połączenie z siecią, wysoka jasność ekranu czy nieodpowiedni kabel ładowania mogą nadwyrężać jej żywotność. Wykorzystanie Trybu Samolotowego, Trybu Uśpienia oraz regulowanie jasności ekranu to proste kroki, które przyczynią się do dłuższego działania urządzenia na jednym ładowaniu. Pamiętajmy, że odpowiednie dbanie o baterię przekłada się na komfort użytkowania Kindle.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader

Zobacz również:

Kindle Paperwhite 5 vs PocketBook Era – porównanie

Wysyłaj z Worda prosto do Kindle Scribe!

PocketBook InkPad 4 – nasze pierwsze wrażenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *