Kindle 11 – pierwsze wrażenia

Jeden z lżejszych oraz kompaktowych czytników, czyli Kindle 11 wkroczył na rynek wraz z wysoką rozdzielczością 300 PPI. Nowy model od firmy Amazon wyprzedza poprzednią generację pod względem podzespołów. Oficjalna cena w sklepie Amazon wynosi 509.99 zł, co czyni go jednym z tańszych czytników ebooków na rynku.

Kindle 11

Wygląd

Miłośnicy kolorów definitywnie odnajdą się podczas wyboru koloru obudowy nowego czytnika oraz dedykowanych dla niego etui. Kindle 11 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz niebieskiej. Wybór koloru nie kończy się jedynie na obudowie czytnika. Etui Kindle 11 posiada 4 wersje kolorystyczne: czarny, granatowy, różowy oraz zielony. Czytnik posiada zaokrąglone rogi, zaś tył jest matowy, co powoduje, że widoczne są odciski palców. W przypadku wersji w kolorze niebieskim, czytnik nie tylko posiada kolor z tyłu obudowy, lecz jest pokryty nim w całości. Na dole czytnika znaleźć możemy przycisk zasilania, a tuż obok znajduje się port USB-C. Wymiary czytnika wynoszą 157.8×108.6×8 mm, a jego waga wynosi 158 g.

Wyświetlacz

Model Kindle 11 posiada ekran dotykowy o rozdzielczości 1448×1072 wraz z 300 PPI. Ekran jest nie jest zlicowany z ramką, a więc posiada małe wgłębienie. Wyświetlany tekst jest wyraźny i kontrastowy. Ekran nie jest pokryty żadną dodatkową warstwą szkła, a  dzięki zastosowanemu ekranowi E-Ink z technologią e-papieru nie odbijają się refleksy światła, nawet podczas czytania w pełnym słońcu. W najnowszym modelu od firmy Amazon wbudowane jest podświetlenie ekranu, dzięki któremu można czytać w trudnych warunkach oświetleniowych. Czytnik posiada 4 lampki led o kolorze białym. W nowym Kindle pojawia się również system dark mode (tryb ciemny), dzięki któremu następuje inwersja kolorów

Podzespoły

Na temat podzespołów trudno cokolwiek powiedzieć. Firma Amazon oficjalnie nie udostępnia szczegółowych informacji odnośnie komponentów. Ze specyfikacji jedyne co wiemy to, że czytnik ma pamięć wewnętrzną 16 GB, bateria powinna starczać do kilku tygodni, jednak przy dość mocno ograniczonych funkcjach. Dostęp do Internetu w czytniku zapewnia sieć WiFi o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5,0 GHz. Audiobooki, dostępne w Audible, można słuchać za pośrednictwem funkcji Bluetooth 5.0.

Opakowanie

Czytnik Amazon Kindle 11 przychodzi w papierowym pudełku, które zostało wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Kolor pudełka jest taki sam jak dla innych czytników Kindle, czyli jest to kolor niebieski. Na środku opakowania znajduje się zdjęcie czytnika, zaś z tyłu znaleźć można specyfikację oraz certyfikaty. Zawartość pudełka jest dosyć standardowa czyli: karta gwarancyjna, instrukcja szybkiego startu, kabel USB oraz samo urządzenie.

Podsumowanie

Czytnik od firmy Amazon prezentuje się ciekawie. Liczba funkcji w czytniku, w tej półce cenowej jest duża. Dla użytkowników pochodzących z Polski może być jednak utrudnieniem brak języka polskiego w menu oraz ograniczenia związane z abonamentami Legimi i EmpikGo. Jak wypadnie na tle innych czytników? Tego dowiecie się w najbliższych artykułach porównawczych!

A czy wy już otrzymaliście swojego Kindle 11?  

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Amazon

Zobacz również:

Onyx Boox – Nowa aktualizacja oprogramowania 3.3

Nowe modele od Onyx Boox zapowiedziane!

Kobo wprowadza do oferty polskie książki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *