Walentynki z książką w ręku: Najlepsze promocje na czytniki ebooków

Walentynki to czas miłości i prezentów dla bliskich. Wiele osób szuka pomysłu na oryginalny i praktyczny prezent dla swojego partnera czy partnerki. Dla miłośników czytania, czytnik ebooków może być doskonałym wyborem. W tym artykule przedstawiamy najlepsze promocje na czytniki ebooków, aby pomóc w wyborze idealnego prezentu walentynkowego.

Najlepsze promocje walentynki na czytniki ebooków
Najlepsze promocje na walentynki

Czytniki ebooków – co warto wiedzieć?

Czytniki ebooków to urządzenia, które umożliwiają czytanie elektronicznych wersji książek w formie cyfrowej. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ pozwalają na przechowywanie wielu tytułów w jednym miejscu, a także umożliwiają regulację wielkości czcionki i podświetlenia ekranu. 

Obecnie istnieje wiele różnych modeli czytników ebooków na rynku, ale jak wybrać najlepszy dla naszej ukochanej osoby?

Aby pomóc w wyborze idealnego czytnika ebooków, przedstawiamy kilka najlepszych opcji dostępnych na rynku, w różnych cenach i z różnymi funkcjami. 

PocketBook Touch Lux 5

PocketBook Touch Lux 5, znany i lubiany przez czytelników. Czytniki z serii Touch Lux są liderem na rynku już od kilku lat. Popularność modeli wynika z atrakcyjnej ceny i funkcjonalności. W kategorii sprawdzonych czytników, Touch Lux 5 jest idealnym prezentem dla ukochanej osoby. Model ma 6-calowy, dotykowy ekran E-Ink, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, a także podświetlenie z regulacją temperatury barwowej, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w nocy, jak i w słabych warunkach oświetleniowych.

PocketBook Touch Lux 5 jest kompaktowy i lekki, a jego oprogramowanie jest stabilne, regularnie aktualizowane i obsługuje większość dostępnych formatów ebooków. Warto również zauważyć, że każdy czytnik PocketBook oferuje wsparcie dla Legimi i EmpikGo, co umożliwia idealne połączenie z tymi aplikacjami.

Najtańsze oferty:

Empik 558 zł (czarny), 542,80 zł (bordowy)

Czytio.pl579 zł (na stronie trwa aktualnie promocja, dzięki której otrzymujemy etui za 1zł przy zakupie czytnika)

Allegro579 zł

PocketBook Touch Lux 5 - walentynki promocja
PocketBook Touch Lux 5

Kindle 11:

Kindle 11 to czytnik e-booków firmy Amazon. Jego najważniejszą zaletą jest wyświetlacz z technologią E-Ink, który zapewnia czysty i wyraźny obraz podobny do papieru, co umożliwia wygodne czytanie przez długie godziny. Wbudowane podświetlenie w kolorze białym umożliwi czytanie także po zmroku. Kindle 11 jest również lekki i poręczny, co pozwala na wygodne noszenie go ze sobą. Bateria pozwala na kilka tygodni czytania bez konieczności ładowania. Czytnik ma wbudowane 16GB dzięki czemu bez problemu pomieści nawet obszerną bibliotekę. 

Najtańsze oferty:

Amazon509,99 zł (PL), ok. 450 zł (w niemieckim oddziale: 94,99 €)

Czytio.pl569 zł

Empik578 zł

Kindle 11 walentynki promocja

Poke 4 Lite

Model ten jest obecnie jedynym 6-calowym czytnikiem dostępnym od producenta Onyx Boox. Czytnik charakteryzuje się ekranem o rozdzielczości 212 ppi, niewielkimi wymiarami oraz systemem Android 11. Oprogramowanie pozwala nam na dostęp do Sklepu Play, dzięki czemu możemy ściągnąć tysiące aplikacji. Płynność działania zapewnia 4-rdzeniowy procesor oraz 2GB pamięci RAM, a wbudowane 16GB pomieści setki książek. 

Najtańsze oferty:

Czytio.pl731 zł

Empik752 zł

Media Expert809 zł

Czytnik Onyx Boox Poke 4 Lite walentynki promocja
Czytnik Onyx Boox Poke 4 Lite

PocketBook Era

Świetnym czytnikiem w przedziale do 1000 zł jest PocketBook Era. Model posiada 7-calowy ekran z podświetleniem i regulacją temperatury barwowej, certyfikat wodoszczelności IPX8, wbudowane głośniki i fizyczne przyciski. Głośniki zewnętrzne są doskonałym rozwiązaniem do słuchania audiobooków i podcastów, a dzięki pamięci wewnętrznej 16GB możemy bez problemu je przechowywać na urządzeniu. Czytnik ma 1GB pamięci RAM, procesor Dual Core (2×1 GHz) oraz wytrzymałą baterię. Tak jak każdy PocketBook, model Era posiada również wbudowane aplikacje Legimi i EmpikGo.

Najtańsze oferty:

Czytio.pl999 zł (na stronie trwa aktualnie promocja, dzięki której otrzymujemy etui za 1zł przy zakupie czytnika)

Komputronik999 zł

Empik1049 zł

PocketBook Era walentynki promocja
PocketBook Era

Onyx Boox Note Air 2

Doskonały elektroniczny notatnik z ekranem E-Ink o przekątnej 10,3-cala, który doskonale sprawdza się w każdych warunkach pracy. Wyróżniającym go atutem w tym zestawieniu jest rysik dołączony do zestawu, a także opcja podziału ekranu, dzięki której można wyświetlać dwa dokumenty jednocześnie, tłumaczyć całą stronę lub otworzyć pustą stronę do notowania obok wyświetlanego pliku. Dzięki wsparciu dla systemu Android 11, wielozadaniowość dla tego tabletu nie jest problemem, a wbudowany czujnik G-sensor umożliwia notowanie poziome. Otwarty system Android zapewnia również kompatybilność z wieloma formatami plików i Sklepem Play. Model ma 8-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Doskonale sprawdzi się do pracy i nauki, a także dla miłośników odręcznego notowania. 

Najtańsze oferty:

Czytio.pl2089 zł

Empik2168 zł

Media Expert2299 zł

Podsumowanie

Walentynki to wyjątkowy dzień, w którym warto obdarować bliskie osoby prezentami. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu, polecamy czytniki ebooków. Są one praktyczne i pozwalają na czytanie ulubionych pozycji w niemal każdych warunkach lub w podróży.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram@naczytniku

Facebooknaczytniku

Autor: Kacper

Zobacz również:

Nowy błąd czytników Kindle! Uważaj!

Kindle 11 vs. PocketBook Touch Lux 5 – porównanie czytników

Onyx Boox Note Air 2 – 10.3-calowy tablet E-Ink stworzony do pracy i nauki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *