Konto Onyx – wszystko co musisz wiedzieć

Konto Onyx to zaawansowane narzędzie dla użytkowników czytników Onyx Boox, oferujące szereg funkcji, które znacząco zwiększają komfort użytkowania. Dzięki temu nie tylko możesz przechowywać swoje pliki, ale także zarządzać swoimi notatkami i bezprzewodowo udostępniać materiały. W tym artykule przyjrzymy się, jak konto Onyx może ułatwić Ci życie, zapewniając 10 GB przestrzeni na pliki, synchronizację notatek, zarządzanie hasłami, a także wiele innych funkcji.

Konto Onyx - dostępne narzędzia z poziomu czytnika
Konto Onyx – dostępne narzędzia z poziomu czytnika

Każdy dostaje 10 GB przestrzeni na pliki

Usługa Onyx Cloud oferuje każdemu użytkownikowi czytnika Onyx Boox aż 10 GB przestrzeni dyskowej. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują miejsca na przechowywanie e-booków, dokumentów czy notatek. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie Twoje ważne pliki są dostępne z dowolnego miejsca na świecie. 10 GB powinno wystarczyć nawet na tysiące różnych książek lub notatek i innych materiałów.

Dostęp do notatek

Jednym z najważniejszych zastosowań posiadania konta Onyx jest synchronizacja notatek. Po zalogowaniu się do konta Onyx, wszystkie notatki są automatycznie przesyłane do chmury, co umożliwia ich dostępność na wszystkich Twoich czytnikach Boox. Możesz również przeglądać i udostępniać swoje notatki za pomocą aplikacji Boox Assistant oraz strony send2boox, co sprawia, że notatki zawsze są pod ręką. Dodatkowo, możliwość synchronizacji notatek między różnymi urządzeniami sprawia, że możesz rozpocząć pracę na jednym czytniku, a kontynuować ją na innym, bez utraty danych i konieczności ręcznego przenoszenia plików.

Jak się połączyć z komputerem lub z telefonem?
Jak się połączyć z komputerem lub z telefonem? – Na screenshocie usunięte zostały dane osobiste i kod QR.

Przesyłanie plików

Konto Onyx umożliwia łatwe przesyłanie plików za pomocą BooxDrop. Jest to funkcja, dzięki której możesz bezprzewodowo przenieść książki lub materiały pomocnicze z komputera na czytnik.

Zmiana wygaszacza ekranu

Kolejną ciekawą funkcją Konta Onyx jest możliwość zmiany wygaszacza ekranu. Dzięki tej opcji można dostosować wygląd czytnika do własnych upodobań, przesyłając ulubione obrazy jako wygaszacze ekranu. To proste rozwiązanie pozwala na jeszcze większą personalizację czytnika.

Statystyka czytania

W zakładce Statystyka czytania można mieć wgląd w dane, które pozwalają użytkownikom śledzić czas spędzony na czytaniu, liczbę przeczytanych stron oraz ostatnio zakończone książki. Statystyki te umożliwiają kontrolowanie nawyków czytelniczych.

Zarządzanie hasłem

Konto Onyx zapewnia również narzędzia do zarządzania hasłami. Możesz łatwo usunąć swoje hasło do konta, choć należy pamiętać, że funkcja działa jedynie na czytnikach z Android 12 lub nowszym. Możliwość całkowitego zablokowania czytnika z poziomu innego urządzenia zwiększa bezpieczeństwo danych w razie nieprzewidywalnych zdarzeń.

Konto Onyx w przeglądarce na komputerze
Konto Onyx w przeglądarce na komputerze

PushRead – przesyłanie artykułów

PushRead to funkcja, która umożliwia przesyłanie artykułów bezpośrednio na czytnik Boox lub subskrypcję ulubionych blogów. Dzięki niej można łatwo wysłać interesujący tekst z przeglądarki internetowej na czytnik, co pozwala na komfortowe czytanie długich artykułów na ekranie E-Ink, który jest znacznie bardziej przyjazny dla oczu niż tradycyjne ekrany LCD. Ponadto można ustawić widok strony, by widoczny był jedynie tekst, bez rozpraszających reklam czy grafik.

Boox Assistant na telefon

Aplikacja Boox Assistant umożliwia synchronizację oraz dostęp do notatek i plików z poziomu smartfona. Funkcje są takie same jak na stronie internetowej konta Onyx. Aplikacja jest idealnym narzędziem do przeglądania, zarządzania i udostępniania dokumentów oraz notatek. To sprawia, że są one zawsze dostępne, bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Aplikacja Boox Assistant na telefon
Aplikacja Boox Assistant na telefon

Wtyczka send2boox dla Chrome i aplikacja na komputer

Rozszerzenie send2boox dla Chrome to szybki sposób na przesyłanie plików i artykułów z przeglądarki na czytnik. Wystarczy przeciągnąć i upuścić plik do okienka wtyczki, aby go przesłać lub zapisać jednym kliknięciem stronę internetową, która później będzie widoczna na czytniku. Natomiast aplikacja send2boox Desktop to platforma dostępna obecnie jedynie na system Windows, a wkrótce również na macOS. Te narzędzia znacznie ułatwiają zarządzanie plikami i dostęp do nich z różnych urządzeń, co jest niezwykle przydatne w codziennej pracy. Na ten moment zarówno wtyczka, jak i aplikacja na komputer nie działają do końca poprawnie. Wtyczka przy każdym użyciu wymaga zalogowania się, natomiast aplikacja jest nieprzetłumaczona z chińskiego i nie ładuje się.

Podsumowanie

Konto Onyx to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które znacznie ułatwia korzystanie z czytników Boox. Dzięki wielu ciekawym funkcjom, jak synchronizacja notatek, zmiana wygaszaczy ekranu, zarządzaniu hasłami oraz aplikacja Boox Assistant, użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi danymi. Ponadto 10 GB przestrzeni na pliki, pozwala na przechowywanie wszystkich plików w jednej chmurze, do której masz dostęp na wielu urządzeniach. To wszystko sprawia, że czytniki Boox są jeszcze bardziej atrakcyjną opcją dla wymagających użytkowników.

 

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

YouTubeNaCzytnikuPL

Tik TokNaCzytnikuPL

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *