Onyx Boox Note 2 – idealne narzędzie do nauki dla wszystkich studentów

Onyx Boox Note 2 to 10.3-calowe, wyposażone w dotykowy wyświetlacz E Ink i rysik urządzenie, które świetnie sprawdza się przy obsłudze plików PDF i przygotowywaniu elektronicznych notatek. Dobre parametry techniczne, wbudowane podświetlenie i możliwość instalowania na nich wielu różnych aplikacji sprawiają, że jest to idealne narzędzie do nauki dla wszystkich studentów. Dowiedz się więcej

Onyx Boox Note 2 – idealne narzędzie do nauki dla wszystkich studentów

W zeszłym miesiącu Onyx wprowadził na rynek nowe urządzenie z ekranem E Ink, które zostało zaprojektowane pod kątem skutecznej nauki. Podobnie jak pozostałe najlepsze czytniki ebooków, Onyx Boox Note 2 posiada wyświetlacz, który obniża przeciążenie oczu w czasie czytania. W rezultacie urządzenie umożliwia korzystającym z niego osobom cieszenie się wygodą nowej technologii przy zachowaniu wrażenia obcowania z tradycyjnym papierem.

Użytkownicy elektronicznych czytników książek zgodnie twierdzą, że nawet dłuższe sesje czytelnicze nie przeciążają ich wzorku w takiej samej mierze, jak zwykłe wyświetlacze LCD. Co więcej, Onyx Boox Note 2 stanowi idealne narzędzie dla wszystkich studentów, którzy muszą czytać artykuły naukowe oraz sporządzać notatki z wykładów.

W przeszłości jedynym sposobem nauki, który znajdował się w zasięgu studentów, było przesiadywanie w bibliotece nad otwartą książką. Gdy myślimy o materiałach akademickich, pierwszym obrazem, który przychodzi nam na myśl, jest stos papierów A4, którego nie bylibyśmy nawet w stanie unieść jedną ręką.

Ponieważ jednak elektronika coraz zdecydowaniej wkracza w nasze życie, dzisiaj sytuacja wygląda już inaczej. Dzięki pojawianiu się plików PDF, naukowcy i studenci nie są już zmuszeni do drukowania setek stron, łączenia ich ze sobą, przekładania, a następne ponownego wiązania, a także zginania i mimowolnego gniecenia.

Czym jest format PDF?

PDF (Portable Document Format) został stworzony przez Adobe Systems. Jest to zastrzeżony format, który pozwala na czytanie dokumentów elektronicznych. Umożliwia on zapoznawanie się z ich treścią w najbardziej przystępnej formie. Gdy z niego korzystasz, jesteś w stanie przeglądać dany dokument strona po stronie w takiej kolejności, w jakiej występują one w jego wersji drukowanej.

Do czego przydaje się czytnik ebooków?

Większość studentów jest przyzwyczajona do czytania artykułów naukowych w formacie PDF przede wszystkim na komputerach stacjonarnych i laptopach. Problem z takim rozwiązaniem polega jednak na tym, że skutkuje to szybkim zmęczeniem oczu. W skład niepożądanych efektów długiej pracy przy komputerze wchodzi oprócz tego ból głowy, przesuszenie oczu, wrażenie rozmazanego obrazu, a także ból ramion i szyi.

Jeżeli zatem istnieje wszechstronny czytnik ebooków, który jest w stanie ułatwić zarządzanie czasem oraz złagodzić zmęczenie oczu, korzystający z niego studenci mogliby wiele dzięki niemu zyskać. Onyx Boox Note 2 jest urządzeniem, które spełnia wszystkie powyższe warunki.

Korzystanie z plików PDF

Onyx Boox Note 2 został wyposażony w 10.3-calowy wyświetlacz, a także w preinstalowaną w jego pamięci aplikację The Neo Reader, która rewolucjonizuje sposób korzystania z artykułów i książek PDF. Pozwala ona m. in. na przycinanie tekstu i obrazów, zmienianie układu strony oraz samodzielną regulację ustawień plików PDF. Chociaż wyświetlacz E Ink w rozmiarze 10.3-cala nie jest tak duży, jak kartka A4, świetnie nadaje się on do odtwarzania większości artykułów i książek PDF.

Dodatkową zaletą rozmiarów Onyxa Boox Note 2 jest to, że jesteśmy w stanie wygodnie nosić go ze sobą gdzie tylko zechcemy. Powiększanie i pomniejszanie widoku ekranu to podstawowe funkcje, którymi posługują się osoby korzystające z najlepszych czytników ebooków. Chociaż czytanie pliku PDF nie jest tak wygodne, jak czytanie tekstu wydrukowanego na zwykłej kartce papieru, możliwość regulacji podglądu strony na Onyx Boox Note 2 pozwala dopasować jej wielkość do naszych potrzeb. Aby to zrobić, wystarczy ręcznie przyciąć rozmiary strony lub uczynić to automatycznie za pomocą jednego kliknięcia. Po wykadrowaniu obrazu puste obszary otwartego na elektronicznym czytniku książek pliku PDF zostaną ukryte, a zapoznanie się z jego treścią staje się łatwiejsze.

Gdy do głowy wpada nam dobry pomysł, zwykle siadamy z kartą papieru i szybko go zapisujemy. Warto zdawać sobie sprawę, że polecane czytniki ebooków pozwalają nam dokładnie na to samo. Gdy w czasie czytania wpadniesz na jakiś fascynujący pomysł, weź rysik do ręki, a następnie zanotuj swoje uwagi w dowolnym miejscu artykułu PDF, a także plików tekstowych w innych popularnych formatach (MOBI, EPUB, TEXT, itp.).

Wszyscy użytkownicy elektronicznych czytników książek zasługują na jak najlepsze doświadczenie obcowania z książkami, które ogranicza zmęczenia oczu w czasie długiego czytania. Aby uzyskać tego typu efekt, warto zacząć od ustawienia odpowiedniej czcionki. Oprócz tego posiadacze czytnika ebooków Onyx mają możliwość dostosowania justowania, położenia kolumn i kierunku tekstu w plikach PDF do swoich indywidualnych preferencji.

Jeżeli na przykład chcielibyśmy przeczytać artykuł naukowy w formie dwóch kolumny, możemy skorzystać z odpowiedniego trybu. Gdy się na to zdecydujemy, widok na wyświetlaczu urządzenia zostanie powiększony w taki sposób, aby najpierw przybliżyć treść jednej kolumny, a zawartość drugiej wyświetlić dopiero po przewróceniu strony. Co więcej, jeżeli korzystamy z dwóch książek lub plików z notatkami jednocześnie, ekran czytnika ebooków Onyx zostanie podzielony na dwie równe części, dzięki czemu będziemy w stanie zachować wgląd we wszystkie interesujące nas zagadnienia. Odbędzie się to tak, jakbyśmy trzymali dwie normalne książki obok siebie.

Rysowanie i robienie odręcznych notatek

Ponieważ Onyx Boox Note 2 został wyposażony w zapewniającą do 4096 stopni czułości nacisku warstwę dotykową WACOM, która pozwala na obsługę urządzenia za pomocą rysika, pisanie po ekranie czytnika ebooków przypomina pisanie po normalnym papierze. Gdy mocno przyciśniesz rysik do powierzchni wyświetlacza, uzyskasz efekt ciemniejszych linii. Przy lżejszym nacisku pozostaną one jasne.

W czasie rysowania po ekranie rysik okazuje się bardzo czuły. Jeżeli chcemy wykorzystać go, aby coś zapisać lub wymazać, przy przetwarzaniu obrazu nie występują praktycznie żadne opóźnienia. W rezultacie wrażenie rysowania po ekranie Onyxa Boox Note 2 jest w pełni naturalne, w znacznej mierze imitując wrażenie rysowania po zwykłym papierze.

Kolejna funkcja czytnika ebooków Onyx, o której warto wspomnieć, wiąże się z możliwością korzystania z szerokiej skali szarości (czarnego koloru i różnorodnych odcieni szarości). Czerwony, zielony i niebieski również są dostępne dla użytkowników urządzenia, ale kolory stają się widoczne dopiero po przeniesieniu stworzonych z ich wykorzystaniem plików do pamięci komputera. W czasie rysowania i przygotowywania odręcznych notatek istnieje również możliwość posługiwania się wieloma geometrycznymi kształtami, takimi jak trójkąty, kwadraty i okręgi. Co więcej, po importowaniu ich do otwartego pliku, jesteśmy w stanie zmieniać ich rozmiary i dowolnie je obracać.

Funkcja rozpoznawania tekstu działa bez zarzutu. Dzięki niej odręcznie zapisane na powierzchni ekranu słowa zostają automatycznie przekonwertowane na odpowiednio sformatowany tekst. Takie rozwiązanie okazuje się szczególnie przydatne w czasie przygotowywania notatek z wykładów. To wszystko sprawia, że zakup czytnika ebooków Onyx jest doskonałym pomysłem dla wszystkich studentów.

Autor: Kuba
Źródło: Onyx Boox

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *