Nowe modele od Onyx Boox – Page i Tab Mini C

Onyx Boox jest marką, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom elektronicznych książek. Firma ta zdobyła uznanie na rynku czytników e-booków dzięki wysokiej jakości produktom. Teraz jesteśmy na progu kolejnej rewolucji – nowych modeli, Tab Mini C oraz Page. Zatem, czego możemy oczekiwać od tych najnowszych produktów?

Onyx Boox Tab Mini C
Ogłoszenie nowych czytników: Onyx Boox Tab Mini C oraz Onyx Boox Page

Czym jest Onyx Boox?

Onyx Boox to chińska firma, która od ponad dekady specjalizuje się w produkcji czytników e-booków. Ich urządzenia są znane z wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności oraz innowacyjności.

Zapowiedź nowych modeli: Tab Mini C oraz Page

Onyx Boox zapowiedział dwa nowe modele – Tab Mini C oraz Page. Oba modele to najnowsze dodatki do rosnącej linii produktów firmy, które mają przyciągnąć jeszcze większą liczbę czytelników.

Onyx Boox Tab Mini C: Przegląd

Onyx Boox Tab Mini C to następca czytnika Boox Nova Air C. Czy dużo się zmienia względem poprzednika? Trochę tak.

Onyx Boox Tab Mini C
Onyx Boox Tab Mini C

Specyfikacja techniczna

Tab Mini C jest wyposażony w najnowszy 7,8-calowy ekran E-Ink Kaleido 3, procesor ośmiordzeniowy + BSR GPU, 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. Rozdzielczość w kolorze będzie wynosić 702 x 936 wraz z 150 PPI, zaś czarno-biało to 1404x 1872 wraz z 300 PPI. Długie korzystanie z czytnika zapewni bateria 5000 mAh.

Funkcje i korzyści

Onyx Boox Tab Mini C oferuje wiele funkcji. Warto pamiętać, że będzie to „mały” notatnik. Prócz standardu dla Onyx Boox (WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz, Bluetooth 5.0), czytnik wyróżniać się będzie najnowszym ekranem oraz dedykowanym procesorem graficznym, który już testowaliśmy w Tab Ultra oraz Tab Ultra C. W Tab Mini C spotkamy USB-C oraz G-sensor (pozwalający na zmianę orientacji stron w zależności jak trzymamy czytnik). Notatki na czytniku zrobimy, dzięki rysikowi Boox Pen Plus. 

Onyx Boox Page: Przegląd

Page to drugi z nowych modeli, który będzie następcą modelu Onyx Boox Leaf 2. Wygląda bardzo podobnie, a jak to wygląda w środku?

Onyx Boox Page
Onyx Boox Page

Specyfikacja techniczna

Przede wszystkim Page będzie posiadać ekran E-Ink o przekątnej 7-cala, procesor ośmiordzeniowy, 3GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo oparty będzie na technologii E Ink Carta 1200. Rozdzielczość ekranu będzie wynosić 1680×1264 wraz z 300 PPI. Ładować czytnik będziemy za pomocą USB-C, zaś sama bateria posiada pojemność 2300 mAh.

Funkcje i korzyści

Page oferuje również kompatybilność z wieloma formatami e-booków i obsługę audiobooków. Jak podaje producent fizyczne przyciski do zmiany stron będą znajdować się na prawym panelu. Szczerze mówiąc nie robi to różnicy ponieważ i tak można korzystać ze zmiennej orientacji. Oczywiście jak każdy Onyx Boox, czytnik będzie oparty na systemie Android 11 wraz z dostępem do Google Play. Dostęp do Internetu zapewni nam WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz. Możliwość połączenia się z słuchawkami umożliwi Bluetooth 5.0.

Podsumowanie

Onyx Boox jest liderem na rynku czytników e-booków, a ich nowe modele, Tab Mini C oraz Page, zapowiadają się bardzo obiecująco. Dzięki zaawansowanym funkcjom i korzyściom płynącym z technologii E-Ink, te czytniki to doskonały wybór dla każdego miłośnika czytania. Jak wypadną? Tego dowiemy się z testów. Obserwujcie nas, aby niczego nie przegapić!

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: Onyx Boox

Zobacz również:

PocketBook InkPad 3 vs. InkPad 4 – porównanie czytników

Jak oszczędzić baterię w Kindle?

Onyx Boox Tab Ultra C – recenzja


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *