Nowy model od Onyx Boox zapowiedziany – Tab Ultra C!

Właśnie dzisiaj miała premiera najnowszego modelu od marki Onyx Boox. Cisza przed burzą okazała się słuszna i nasze przewidywania były trafne. Dwa tygodnie temu zapowiedź nowego modelu od PocketBook, a dzisiaj Onyx Boox! Model wygląda skrajnie podobnie do modelu Tab Ultra. Ale co skrywa w środku?

Elektroniczny notatnik Onyx Boox Tab Ultra C

Specyfikacja Tab Ultra C

Ekran

Czytnik będzie posiadał wyświetlacz E Ink Kaleido 3 (który już opisywaliśmy Wam rok temu). Dopiero teraz spotykamy się z tym ekranem w jakimkolwiek czytniku. Prawdopodobnie jest to pierwszy czytnik, który posiada ten model wyświetlacza oraz 10,3-cala. Rozdzielczość Tab Ultra C będzie wynosić 2480×1860 wraz z 300 PPI (w przypadku treści czarno-białych) oraz 826×620 wraz z 150 PPI (w kolorze). Dodatkowo czytnik będzie wyposażony w przednie podświetlenie ekranu wraz regulacją barwy.

Co napędza Tab Ultra C?

Pod ekranem znaleźć będziemy mogli ośmiordzeniowy procesor wraz z dodatkowo dedykowanym procesorem graficznym. Osobny procesor graficzny jest już znany z Tab Ultra, gdzie sprawdza się wyśmienicie. Czytnik wspomagany będzie przez 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Długie godziny z czytnikiem zapewni bateria 6300 mAh.

Elektroniczny notatnik Onyx Boox Tab Ultra C

Łączność

Dostęp do Internetu zapewnia standard WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz. Pewnego rodzaju standard, który zagościł wśród czytników. Dodatkowo słuchanie ulubionych książek i podcastów nie będzie dla niego problemem. Czytnik będzie posiadał głośniki zewnętrzne oraz Bluetooth 5.0. Elektroniczny notatnik naładujemy za pomocą kabla z wejściem USB-C. Ciekawym urozmaiceniem będzie fakt, że czytnik będzie posiadał aparat. Prawdopodobnie będzie on służył tak samo jak w Tab Ultra, czyli do funkcji OCR.

System, który będzie podstawą czytnika jest Android 11 wraz z usługami Google. Dostęp do Sklepu Play pozwala na ściągnięcie tysięcy aplikacji.

Podsumowanie

Czytnik wydaję się naprawdę ciekawy, zobaczymy jak będzie wyglądał w testach. Na ten moment cena podana na stronie pozytywnie zaskakuje. Jak to będzie wyglądać w polskiej dystrybucji? Szacujemy, że prawdopodobnie będzie wahał się w granicach ok. 3500 zł. Po zaprezentowaniu przez producenta, czytnik zapowiada się obiecująco!

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródło: Onyx Boox

Zobacz również:

Onyx Boox – nowa, większa chmura: z 5 GB do 10 GB!

Nowy model Kobo Elipsa 2e

Nowy model PocketBook – InkPad 4!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *