Pocketbook InkPad X Pro już dostępny

Pocketbook InkPad X Pro to nowy cyfrowy notatnik i czytnik e-booków. Jest to pierwsza próba firmy wypuszczenia na rynek tego typu produktu i ma on konkurować z Remarkable 2, Amazon Kindle Scribe i Kobo Elipsa. Pocketbook ma kilka rzeczy, które czynią go lepszym od konkurencji. Posiada ekran z e-papieru E INK Mobius, który jest lekki i elastyczny. Posiada również ręczne przyciski przewracania stron, dzięki czemu przewracanie stron notatnika, dokumentu PDF lub książki jest dziecinnie proste. Jest również lżejszy niż wszystkie inne produkty dostępne na rynku. 

Pocketbook InkPad X Pro ma 10,3-calowy wyświetlacz E INK Mobius. Rozdzielczość wynosi 1404×1872 przy 227 PPI.  Można używać gestów do powiększania i przewracania stron książek. E-czytnik jest utrzymany w ciemnych barwach z kolorem czarnym wokół krawędzi, kamienną szarością wzdłuż boków ramki i tylnej obudowy. Przyciski ręcznego przewracania stron oraz przycisk home i ustawień znajdują się na dole. Dzięki podświetlanemu z przodu wyświetlaczowi i systemowi temperatury barwowej można z niego korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. Wyświetlacz jest wyposażony w szereg białych i bursztynowych diod LED, których jasność można zwiększyć lub całkowicie wyłączyć w menu szybkich ustawień.

E-book na czytniku InkPad X Pro
InkPad X Pro

Specyfikacja techniczna

InkPad X Pro posiada czterordzeniowy procesor (4×1,8 GHz), 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Nie posiada natomiast slotu na kartę SD, aby jeszcze bardziej rozszerzyć pamięć. Bluetooth 4.1 jest dostępny do parowania bezprzewodowych słuchawek lub wkładek dousznych do słuchania audiobooków, podcastów lub muzyki. USB-C umożliwia ładowanie urządzenia lub przesyłanie treści cyfrowych. Pocketbook Bookstore pozwala na pobieranie książek za pośrednictwem WIFI. Funkcja G-Sensor automatycznie zmieni orientację z pionowej na poziomą. Czytnik jest zasilany baterią o pojemności 3200 mAh, a jego wymiary to 249 x 173,4 x 7,7 mm i waży 350 g.

System

Jest to pierwsze urządzenie Pocketbook działające pod kontrolą systemu Google Android. Wszystkie urządzenia, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, działały na systemie Linux. Urządzenie pracuje jednak na starszej wersji systemu, Android 8.1. Mimo to nadal będzie obsługiwać większość komiksów, mangi i czasopism. InkPad X Pro wspiera 18 formatów książek i grafik: AZW, AZW3, DOC, DOCX, EPUB, FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TXT, PNG, BMP, JPG i JPEG.

Robienie notatek na e-booku na e-czytniku InkPad X Pro
InkPad X Pro

Robienie notatek

PocketBook InkPad X Pro przenosi doświadczenie interakcji z treściami cyfrowymi na wyższy poziom. Dzięki rysikowi Wacom użytkownicy mogą wykonywać precyzyjne, odręczne notatki na marginesach podczas czytania lub pisania w oddzielnej aplikacji. Nie trzeba już poświęcać dodatkowego czasu na robienie notatek w tekście lub zapisywanie pomysłów – wystarczy wziąć rysik i wygodnie zapisywać wszystko bez odrywania się od lektury.

Wszystkie notatki zostaną zapisane w formacie PDF lub PNG i mogą zostać przesłane do chmury w celu przeniesienia na dowolne urządzenie. Funkcja pisma odręcznego jest idealnym rozwiązaniem dla zapalonych czytelników, studentów i każdego, kto pracuje z tekstem. Dzięki InkPad X Pro można znacznie poprawić swoją produktywność. Notatki mogą być wykonywane szybciej i wydajniej niż przy pisaniu na klawiaturze lub w papierowym notatniku.

 

Pocketbook opublikował serię filmów na YouTube, które uczą użytkowników wszystkich funkcji InkPada X.

Jak zacząć? 

Pisanie odręczne

Udostępnianie notatek

Jak robić notatki w e-booku?

Czytanie e-booków

Źródło – Good E-Reader

PocketBook Inkpad x Pro

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *