Kindle Oasis został wycofany ?

Kindle Oasis to najstarszy e-czytnik w portfolio Amazon. Został wprowadzony na rynek w 2019 roku. Cieszy się niesłabnącą popularnością dzięki dużemu ekranowi i przyciskom przewracania stron. Amazon umieścił Oasis 3 jako niedostępny na głównej stronie Amazon w Stanach Zjednoczonych. To pierwszy raz, kiedy to zrobili i wygląda na to, że został wycofany z produkcji. 

Stany Zjednoczone są obecnie najważniejszym rynkiem dla firmy Amazon. Jako, że Oasis jest niedostępny, warto zauważyć, że nie podano daty, kiedy ponownie pojawi się w sprzedaży, co zwykle ma miejsce, gdy urządzenie jest tylko tymczasowo niedostępne z powodu wyprzedaży. Tylko zewnętrzni sprzedawcy mają je w ofercie, ale ich ceny są wyższe.

Kindle Oasis z włączonym e-bookiem i funkcją szybkiego przewijania stron
Kindle Oasis

Co ciekawe, Kindle Oasis jest nadal dostępny w innych krajach, takich jak Kanada i Wielka Brytania. Konkretne modele są wyprzedane, jak na przykład model 8 GB w Kanadzie, choć model 32 GB można kupić. W Wielkiej Brytanii kolor różowego złota jest niedostępny, ale srebrny jest dostępny i jest również w sprzedaży. Gdy te modele zostaną wyprzedane, znikną na dobre.

Oasis jest na skraju wycofania z globalnej sprzedaży. Klienci nie mogą go już kupić w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce nastąpi to w innych krajach. Czy Amazon wypuści nowego Kindle Oasis w 2024 roku? Prawdopodobnie zostanie wypuszczony nieco ulepszony model z wejściem USB-C, ponieważ Unia Europejska nakazała, aby USB-C było standardem dla wszystkich sprzedawanych tam urządzeń, co wejdzie w życie pod koniec 2024 roku.

Alternatywą dla osób, które poszukują 7-calowego e-czytnika jest Pocketbook Era, Onyx Boox Page oraz Kobo Libra.

Źródło – Good E-Reader

 

Kindle Oasis

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *