Pocketbook Touch HD 3 konkurencją dla Kindla?

W grudniu 2018 roku na rynku pojawił się najnowszy model od Pocketbooka – Touch HD 3. Pocketbook uczynił wszystko by urządzenie mogło być konkurencją dla topowych czytników

Pocketbook Touch HD 3

Swego czasu pierwszym skojarzeniem na hasło „czytnik” padała odpowiedź „Kindle” lub „Tolino”, pochodzące od naszego zachodniego sąsiada. Aktualnie ten trend się zmienia, a Pocketbook zyskuje dużą popularność.

Pocketbook Touch HD 3 – silna konkurencja

Pod koniec 2018 roku ukazał się czytnik Pocketbook Touch HD 3, który jest dużą konkurencją dla takich czytników jak: Tolino Shine 3 czy Kindle Paperwhite 4 z 2018 roku. Oba te urządzenia oferują funkcje, które nie są dostępne nigdzie indziej. Tolino nie zmusza użytkowników do obowiązkowej subskrypcji i wyświetla wiele popularnych formatów ebooków, w tym również format EPUB. Nie ma jednak opcji odtwarzania audiobooków.

Odsłuchiwanie audiobooków jest możliwe natomiast w Kindle Paperwhite 4, choć ta opcja jest dostępna tylko z subskrypcją Audible. Ponadto, Kindle zmusza do założenia konta w Amazonie. Założenie konta nie jest konieczne, ale umożliwia dostęp do wielu dodatkowych funkcji. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że Kindle przetwarza tylko kilka formatów ebooków, wykluczając EPUB.

Touch HD 3 – szeroki zakres funkcji

Czytnik Pocketbook Touch HD 3 w tym miejscu staje się idealnym połączeniem dwóch topowych czytników. Pocketbook nie wymaga założenia konta, obsługuje wszystkie formaty, z wyjątkiem ebooków stworzonych przez Amazon.

Dodatkowo Touch HD 3 ma wbudowany odtwarzacz MP3, który umożliwia słuchanie muzyki oraz audiobooków. Do czytnika można podłączyć słuchawki za pomocą adaptera, który jest dołączony do opakowania, lub poprzez podłączenie bezprzewodowych słuchawek lub głośników przez Bluetooth. Funkcja audio sprawia, że czytnik jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Touch HD 3 odtwarza pliki MP3, jak i pliki audiobooków w formacie M4B. Audiobooki obsługiwane są nawet ze znacznikami rozdziałów.

PocketBook Touch HD 3 vs Kindle Paperwhite 4 [porównanie wideo]

Pocketbook Touch HD 3 – dobra obsługa, świetny wyświetlacz

Urządzenie już na zewnątrz bardzo dobrze się prezentuje. Model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej i miedzianej. Wersja miedziana jest niezwykle elegancka i wyróżnia się na tle czytników innych marek – czytnika w takim kolorze nie można znaleźć u konkurencji. Wykonanie czytnika jest nienaganne, a urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni.

Czytnik jest znacznie lżejszy, niż konkurencyjne urządzenia – waży zaledwie 155 gram. 6-calowy ekran oparty na jakości HD wykorzystuje sprawdzoną technologię ekranów E Ink Carta. Wyświetlane teksty są bardzo ostre i kontrastowe. Ekran jest czarno biały, ale bardzo dobrze również radzi sobie z wyświetlaniem obrazów w odcieniach szarości. Czytnik wyposażono w pamięć wewnętrzną o pojemności 16 GB. Taka pamięć gwarantuje przechowywanie tysięcy ebooków na czytniku.

Touch HD 3 miedziany

Funkcjonalność

Podczas czytania do zmiany stron można wykorzystywać dotykowy ekran, jak i klawisze fizyczne, znajdujące na dole urządzenia. Obsługa urządzenia w dwojaki sposób jest charakterystyczna dla większości urządzeń Pocketbook. W dowolnym momencie można wrócić do ekranu głównego za pomocą klawiszy, możliwy jest również dostęp do ustawień, na przykład w celu zmiany rozmiaru czcionki. Klawisze działają bez żadnych problemów.

Sporadycznie system operacyjny spowalnia na chwilę i reaguje z niewielkim opóźnieniem. Dużym atutem czytnika Pocketbook Touch HD 3 jest jego wodoodporność. Teraz bez obaw można używać czytnika w wannie czy na plaży.

Przesyłanie plików na czytnik jest niezwykle proste przez podłączenie czytnika do komputera, za pomocą kabla USB, który jest dołączony do opakowania. Można również wykorzystać do tego celu przesyłanie chmurowe poprzez Dropbox czy skorzystać z funkcji Send-To-Pocketbook.  Touch HD 3 obsługuje również pliki chronione przed kopiowaniem, gdyż ma zintegrowany system DRM firmy Adobe. Czytnik oferuje także rozrywkę w postaci  prostych gier, takich jak szachy, Sudoku czy Pasjans.

Nowoczesne podświetlenie

Czytnik Touch HD 3 jest wyposażony w podświetlenie SmartLight, które umożliwia regulację barwy podświetlenia. Czytnik również sam może dostosowywać barwę ekranu do pory dnia czy warunków oświetleniowych. W przypadku automatycznego dostosowania barwy podświetlenia, czytnik zmienia barwę w zależności od pory dnia. Rano barwa ekranu będzie chłodno-biała, natomiast im bliżej godzinnych wieczornych, tym barwa ekranu będzie cieplejsza, w kolorze bursztynu. Cieplejsza barwa ekranu mniej męczy oczy wieczorami i ma zapewnić lepsze zasypianie, w przypadku używania czytnika przed snem. Podświetlenie można również regulować samemu, w zależności od własnych potrzeb i preferencji lub całkowicie wyłączyć.

Podsumowanie

Czytnik Pocketbook Touch HD 3 jest prawdziwą alternatywą dla czytników Tolino i Kindle. Urządzenie jest niezwykle funkcjonalne i praktyczne, jakość wykonania jest nienaganna, a wyświetlacz jest jednym z najlepszych dostępnych w czytnikach. Oprogramowanie również nie wzbudza zastrzeżeń. Pocketbook Touch HD 3 jest dostępny w konkurencyjnej cenie 649 PLN.

Czytnik Pocketbook Touch HD 3 wygrał z konkurencją, w porównaniu czytników według niemieckiego magazynu Computer Bild.

Porównanie czytników wedłg magazynu computerbild
Źródło: www.computerbild.de

Powiązane treści:

3 Responses

  1. nie, nie stanowi żadnej konkurencji. odradzam, chyba że ktoś jak ja chce się złapać na dobry marketing. beznadziejny produkt z ukrainy, fatalna firma .

    1. Człowieku, wszędzie to samo piszesz. Jakaś mania prześladowcza? Kup sobie Kindle’a z reklamami, czytającego tylko amazonowe pliki oraz odtwarzającego ich audiobooki i przestań ludziom w głowach mieszać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *