Sztuka na e-papierze? Poznaj pierwszą na świecie ramkę E-Ink

E-papier to technologia, którą znamy z czytników ebooków. Coraz częściej wykorzystuje się ją jednak również w innych urządzeniach. Na rynku właśnie zadebiutowała ramka E-Ink IOBBYK, która wznosi doświadczenie obcowania ze sztuką na wyższy poziom. Czy warto po nią sięgnąć?

E-papierowa ramka IOBBYK

Papier elektroniczny

E-Ink to technologia papieru elektronicznego, którą wykorzystuje się w modelach Amazon Kindle i innych czytnikach ebooków. Czasami możemy zetknąć się również z e-papierowymi etykietami lub oznaczeniami na sklepowych pułkach, ale do tej pory nie zdarzało nam się widzieć e-papierowej sztuki. IOBBYK to pierwsza na świecie, bezprzewodowa ramka E-Ink. Dzięki niej możemy oglądać fotografie w wersji cyfrowej bez tylnego podświetlenia (znanego z ekranów LED/LCD).

E-papierowa ramka IOBBYK

Korzystanie z ramki IOBBYK

Papier elektroniczny to gwarancja najwyższej jakości wyświetlania obrazów, które wyglądają tak, jakby zostały wydrukowane na zwykłym papierze. Co istotne, fotografie prezentują się świetnie w dowolnych warunkach oświetleniowych. Aby zacząć korzystać z ramki IOBBYK, wystarczy zawiesić ją na ścianie jak normalny obrazek. Ponieważ ramka E-Ink bezprzewodowo łączy się z innymi urządzeniami, możemy zmieniać wyświetlane na niej treści w maksymalnie wygodny sposób.

E-papierowa ramka IOBBYK

Jak wyjaśnia CEO firmy IOBBYK, Mathieu Demeuse: Otwieramy nowy rodzaj doświadczenia kulturowego, w którym sztuka spotyka się z innowacją, nareszcie zapewniając sztuce wizualnej odpowiednie miejsce do rozwoju. Artyści, miłośnicy oraz amatorzy sztuki od tej pory mogą spotkać się w jednej chwili, w naszym kompletnym ekosystemie, prosto ze swojego salonu, w którym sztuka jest na wyciągnięcie ręki.

E-papierowa ramka IOBBYK

Zamawianie ramki IOBBYK

Aktualnie firma IOBBYK przyjmuje pierwsze zgłoszenia na dwa typy ramek E-Ink, które są dostępne w opcji pre-order. Wymiary ramki Jane wynoszą 50×40 cm. Została ona wykonana z czarnego aluminium, jej proporcje wynoszą 4:3, a cena 1250 Euro. Ramka Linn jest większa (100×70 cm) i posiada proporcje 16:9. Dzięki temu wyświetlane na niej obrazy zachowują najwyższą jakość w trybie krajobrazu. Podobnie jak Jane, ramka Linn została zrobiona z czarnego aluminium. Jej cena jest ponad dwukrotnie wyższa i wynosi 2950 Euro.

E-papierowa ramka IOBBYK

Działanie ramki IOBBYK

Działanie aplikacji do obsługi ramki IOBBYK jest koordynowane przez Visionect Software Suite, technologię stojącą za najlepszymi na świecie platformami informacyjnymi, które pozwalają na wygodne połączenie dowolnego systemu zarządzania treścią, aplikacji lub innego systemu z wyświetlaczami E-Ink. Dzięki tej technologii ramka jest w stanie samodzielnie przeglądać bibliotekę czarno-białych zdjęć, które wyświetlają się na niej w przejrzystej, estetycznej formie.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Ionnyk.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *