Aplikacja 12min: brakuje Ci czasu na kontakt z książkami? Dzięki niej przeczytasz nawet 365 pozycji rocznie

Wyobraź sobie, że byłbyś w stanie przeczytać 365 książek w roku bez wywracania do góry nogami swojego harmonogramu pracy. Dzięki tej aplikacji staje się to możliwe – wystarczy, że poświęcisz jej 12 minut dziennie

Ponieważ nasze kalendarze są po brzegi wypełnione zadaniami do wykonania, a nasza zdolność do koncentracji coraz bardziej słabnie, znalezienie czasu na rozpoczęcie lektury nowej książki, a następnie przeczytanie jej do końca, stało się naprawdę trudne. Dotyczy to szczególnie pozycji edukacyjnych, które wymagają większego skupienia.

Z tą aplikacją przezwyciężenie powyższych trudności okazuje się jednak łatwe. Aby się to udało, wystarczy poświęcić na czytanie 12 minut każdego dnia.

Aplikacja 12min jest kolekcją popularnych książek z dziedziny literatury edukacyjnej i literatury faktu, które zostały podzielone na niewielkie części. Każdą z nich można przeczytać w mniej więcej 12 minut. Tak stworzone mikroksiążki, które są dostępne zarówno w formie tekstu, jaki i zapisu audio, mogą być odtwarzane online lub offline. Wystarczy wysłać je na swoje konto Kindle, użyć aplikacji Sleek na iOS lub skorzystać z aplikacji na Androida.

W bazie danych aplikacji 12min znajdują się najlepsze ebooki z wielu różnych dziedzin, takich jak biznes, sport, psychologia, nauka, rozwój osobisty itd. Jej użytkownicy mają również możliwość zasugerowania nowych pozycji, które powinny zostać przygotowane pod kątem szybkiego codziennego czytania. Jedynymi z ostatnio dodanych do bazy aplikacji tytułów są np. The Tipping Point Gladwella, Wywieranie wpływu na ludzi (Influence) Cialdiniego, Kradnij jak artysta (Steal Like an Artist) Austina Kleona czy Siła nawyku (The Power of Habit) Charlesa Duhhigga.

Koncepcja skondensowania najlepszych książek z dziedziny poradników i literatury faktu do postaci krótkich, idealnie nadających się do szybkiego czytania fragmentów wydaje się czynić cuda: aplikacja 12min posiada obecnie ponad 17 000 recenzji na Google Play, a jej ogólna ocena wynosi 4.7/5.

Warto wiedzieć, że 12min nie jest jedyną tego typu aplikacją na rynku – jej największych rywali stanowią m. in. Blinkist oraz Instaread. Tym, co obecnie wyróżnia ją spośród pozostałych narzędzi do szybkiego czytania jest obecna oferta specjalna: dostęp do bezterminowej subskrypcji premium za jedyne 39 USD (dla porównania, normalna cena wynosi 347 USD).

W skład innych opcji płatności za prawo do posługiwania się aplikacją wchodzi m. in. abonament roczny lub półroczny. Istnieje również możliwość korzystania z niej przez kilka dni za darmo w ramach okresu próbnego.

Autor: Kuba
Źródło: https://ebookfriendly.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *