Onyx Boox Note 2 wkrótce pojawi się na rynku

Onyx Boox Note 2 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń do robienia elektronicznych notatek, które zostały wyposażone e-papierowe ekrany. Czytnik ebooków posiada dokładnie takie same parametry, jak niedawno wypuszczony na rynek Onyx Boox Max 3, lecz jest od niego mniejszy i tańszy. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Poznaj jego właściwości

Onyx Boox Note 2 wkrótce pojawi się na rynku

Wyświetlacz

Czytnik ebooków Onyx Boox Note 2 został wyposażony w 10.3 calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872×1404 i 227 DPI. Umiejscowiony równo z ramką ekran urządzenia jest powleczony szklaną warstwą.

Elektroniczny czytnik książek posiada wbudowane podświetlenie, za które odpowiadają białe oraz bursztynowe diody LED. Dzięki temu zimną barwę światła można skutecznie łagodzić, dostosowując ją do oświetlenia zewnętrznego i osobistych preferencji. Wyświetlacz Onyxa Boox Note 2 posiada również warstwę WACOM, która pozwala na obsługiwanie urządzenia za pomocą dołączonego do niego rysika.

Parametry techniczne

We wnętrzu urządzenia znajduje się ten sam ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o mocy 2 GHz, który został wykorzystany w Onyx Boox Max 3. Oprócz tego elektroniczny czytnik książek posiada 4 GB pamięci DDR3 RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej.

Onyx Boox Note 2 jest wyposażony w gniazdu USB-C, za pomocą którego można go ładować lub przesyłać dane. Ponieważ port USB jest kompatybilny z technologią OTG, istnieje możliwość podłączenia do niego zewnętrznej karty pamięci, a także klawiatury, myszki, pedałów dla muzyków lub innych gadżetów. Aby to zrobić, nie trzeba pobierać żadnych dodatkowych sterowników.

Ponieważ czytnik ebook Onyx łączy się z siecią 5G WiFI, pozwala on na płynne przeglądanie materiałów online. Umiejscowiony z tyłu urządzenia przycisk z czytnikiem linii papilarnych jest odpowiedzialny za jego odblokowywanie.

Onyx Boox Note 2 wkrótce pojawi się na rynku

System operacyjny

Onyx Boox Note drugiej generacji jako drugie urządzenie chińskiego producenta działa na Androidzie 9.0 (pierwszym był Onyx Boox Max 3). Główną zaletą tej wersji Androida jest jego bezpieczeństwo i kompatybilność z większą ilością aplikacji.

System operacyjny czytnika ebook Onyx Boox Note 2 zostanie w całości odświeżony. Dzięki temu użytkownicy urządzenia będą mieli możliwość oglądania filmów na YouTubie, słuchania podcastów, korzystania ze streamingu muzyki i robienia wielu innych rzeczy, które nie są dostępne na innych elektronicznych czytnikach książek.

Tryby odświeżania ekranu

Elektroniczny czytnik książek będzie posiadać kilka alternatywnych trybów odświeżania ekranu. Przeznaczeniem trybu standardowego jest odświeżanie widoku w czasie czytania książek EPUB lub przeglądania plików PDF. Tryb szybki najlepiej sprawdza się w czasie odtwarzania na ekranie różnych obrazów, przede wszystkim w czasie poruszania się po sieci za pomocą przeglądarek Firefox lub Chrome.

Tryb A2, który znacząco obniża jakość obrazu, jest użyteczny wtedy, gdy na ekranie wyświetlamy ich znaczne ilości jednocześnie. X-Mode, który jest kolejną innowacją wprowadzą w najnowszym czytniku ebooków, został stworzony do oglądania filmów w serwisie YouTube.

Przewidywana cena Onyx Boox Note 2 dla amerykańskich klientów wynosi 549 USD.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *