Co czwarty Amerykanin nie przeczytał żadnej książki w 2016 roku

rozpiecztowana-ksika-na-tle-usa-flaga-68671834

 

Agencja Pew Reaserch Center przeprowadziła badanie demograficzne, z którego wynika, że 26% Amerykanów nie otworzyło żadnej książki w roku 2016.

Z badań wynika, że dorośli z dyplomem szkoły średniej, około 3 razy częściej nie czytają książek, od absolwentów szkół wyższych, co przedstawia stosunek: 13% do 40% czytających. Ci mniej wykształceni nie posiadają często smartfonów, czy tabletów, które mogliby wykorzystać do czytania e-książek. Osoby, które skończyły College, są bardziej skłonne do posiadania tych urządzeń.

Dorośli osiągający roczny dochód poniżej 30 tys $, czytają około dwa razy więcej od bardziej zamożnych Amerykanów, co pokazuje stosunek 33% do 17%. Zaś Latynosi, w porównaniu do rasy białej, czytają o blisko dwa razy więcej – 40% vs. 23%.

Więcej czytają także starsi obywatele USA. Wśród osób powyżej 50 roku życia czyta 29%, zaś poniżej 50 lat, 23%. Ponadto mężczyźni czytają rzadziej niż kobiety i więcej zwolenników książek znajdziemy w obszarach miejskich, w porównaniu do wiejskich.

 

Źródło: http://www.pewresearch.org/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *