Kindle Paperwhite 5 wejdzie do sprzedaży w 2021 roku

Dobiegający końca rok 2020 będzie pierwszym, w którym Amazon nie wprowadził na rynek nowego czytnika Kindle. Kindle Paperwhite 5 powinien pojawić się w sprzedaży w 2021 roku. Urządzenie ma zostać wyposażone w funkcję regulacji temperatury barwowej oraz gniazdo USB-C. Dowiedz się więcej.

Kindle Paperwhite 4

Dobiegający końca rok 2020 będzie pierwszym, w którym Amazon nie wprowadził na rynek nowego czytnika Kindle. Chociaż Kindle Paperwhite miał w tym roku zostać odświeżony, firma Foxconn, która odpowiada za produkcję urządzeń, nie działała na pełnych obrotach z powodu pandemii. W rezultacie wygląda na to, że czytnik ebooków w tym roku nie zdąży już trafić do sprzedaży. Kindle Paperwhite 5 najprawdopodobniej pojawi się na rynku w 2021 roku.

Kindle Paperwhite do tej pory był odświeżany co 2-3 lata. Oryginalny czytnik ebooków pojawił się na rynku w 2012. Kolejna wersja urządzenia zadebiutowała rok później. Premiera Kindle Paperwhite 3 odbyła się w 2015 roku, natomiast najnowszy Kindle Paperwhite 4 wszedł do sprzedaży w 2018 roku.

Zalety Kindle Paperwhite 4

Kindle Paperwhite 4 jest jednym z bestsellerów amerykańskiej firmy, który cieszy się niesłabnącym zaufaniem użytkowników. Czwarta generacja urządzenia posiada zalety, które czynią z niego produkt najwyższej jakości: święty wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI, 8 lub 32 GB wewnętrznej pamięci flash, odporność na wodę oraz Bluetooth, który pozwala na słuchanie audiobooków.

Kindle Paperwhite 4
Kindle Paperwhite 4

Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie o regulowanej intensywności (bez regulacji barwy światła), czytanie na nim ebooków nie stanowi problemu nawet w nocy. Ponieważ ekosystem Amazona jest wyjątkowo bogaty, użytkownicy Kindle Paperwhite 4 mają możliwość korzystania z różnorodnych usług oraz wygodnego kupowania książek w wersji elektronicznej.

Parametry techniczne Kindle Paperwhite 4

Ekran:6″ E-ink Carta, wodoodporny (IPX8)
Rozdzielczość:1448×1072, 300 ppi
Podświetlenie ekranu:Tak
Obsługiwane formaty:Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, niezabezpieczone MOBI, PRC ; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP przez konwersje, audible audio format (AAX) – audiobooki
Procesor i pamięć RAM:Brak danych
Wewnętrzna pamięć flash:8/32 GB
System operacyjny:Linux
Bateria: Brak danych, do 6 tygodni czytania (1 godzinę dziennie)
Waga:182 g
Wymiary:167 x 116 x 8.2 mm

Nowe funkcje Kindle Paperwhite 5

Jakie nowe funkcje zostaną wprowadzone w Kindle Paperwhite 5? Czym urządzenie będzie różnić się od modelu z 2018 roku? Z dostępnych źródeł wynika, że popularny czytnik ebooków będzie posiadać bursztynowe diody LED, które odpowiadają za system regulacji temperatury barwowej. Dzięki nim użytkownicy urządzenia będą w stanie stonować białe światło przy pomocy cieplejszych odcieni. Jest to dokładnie to samo rozwiązanie technologiczne, które zostało wykorzystane w czytniku Kindle Oasis 3. Słuchać również pogłoski, że nowy Kindle Paperwhite zostanie wyposażony w gniazdo USB-C.

Porównanie Kindle Paperwhite 4 i Onyx Boox Poke 2

Jeżeli nie możemy się doczekać premiery Kindle Paperwhite 5, powinniśmy przyjrzeć się ofercie innych producentów. Onyx Boox Poke 2, z którym porównaliśmy aktualną wersję Kindle Paperwhite, to 6-calowy czytnik ebooków, który działa na Androidzie w wersji 9.0, pozwala na pobieranie aplikacji z Google Play, umożliwia korzystanie z alternatywnych trybów odświeżania ekranu i świetnie radzi sobie z obsługą Internetu.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

1 Responses

  1. After a year of usage my account got locked. It turned out that somebody (not me) claimed that the device is lost, requested and obtained a replacement! 3 days with support brought no results. Legally bought device is not usable while some criminal continue using replacement and Amazon does not care of it.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *