Czy to już nowy Sony DPT-S2?

Sony DPT-S2Sony zaprzestała prac nad czytnikiem PDF z papierem elektronicznym około 5 miesięcy temu, a okazuje się, że jednak firma pracuje nad następcą. Firma Sony Japan stała na czele działań projektowych, a zespół ds. Sony DPT w Stanach Zjednoczonych przedstawił opinie na temat potrzeb klientów biznesowych.

Sony wysłał niedawno ankietę do wybranej liczby użytkowników i wydał nowe modele: A4 13,3-calowy czytnik elektroniczny i A5 z 10-calowym ekranem. Nic nie wskazuje, że sprzęt wyświetlony na zdjęciu to ostateczne urządzenia skierowane do produkcji i sprzedaży. Brakuje w nich przycisków fizycznych, które być może nie zostały jeszcze dodane, albo Sony postawi na obsługę dotykową. Nie byłoby zdziwienia gdyby producent zdecydował się jedynie na ekran dotykowy i stworzył oprogramowanie napędzane UI, pozwalające poruszać się po urządzeniu. Byłoby to zgodne z tendencją panującą na rynku czytników ebooków, aby całkowicie zlikwidować przyciski fizyczne.

Zespół Sony DPT w Stanach Zjednoczonych otrzymał mnóstwo informacji zwrotnych od branży rozrywkowej, firm prawniczych i firm, które wykonują pracę na świeżym powietrzu. Model drugiej generacji najprawdopodobniej będzie wyposażony w Bluetooth i szerszą gamę opcji rysowania, aby można to było wykonywać na zupełnie nowym poziomie.

Czy 10-calowy czytnik ebooków i PDF okaże się popularny? Z pewnością będzie bardziej dostępny w wersji 13,3 cala. Pewne jest, że Sony wyda w tym roku pojedyncze urządzenie DPT, zaś jeśli wyda ich więcej, to w różnych wersjach wielkości ekranu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *